Addamsova rodina

• USA The Addams Family (více)

Připravte si prsty na lusknutí! Na plátna kin se vrací ikonická rodina, která každý rok vyhrává všechny soutěže na Halloween. Tentokrát se členové této vtipné a výstřední rodinky představí v animované podobě. Malí i velcí diváci se mohou těšit na skvělou zábavu, protože Addamsovi se budou snažit mermomocí dokázat, že dobří sousedé jsou pro své okolí k nezaplacení. (Forum Film CZ)

Xmilden

Hrané dva filmy ze začátku devadesátek, byly takřka dokonalé. Tuto animovanou záležitost tedy beru jako jakésik upozornění Hollywoodem, že bylo by záhodno, na tohle dostat lidi, protože se jedná o velmi známou značku. Potěšilo mě že se děj aktualizoval s potřebami dnešní doby a naštěstí nesledujeme nějaký další útrapný origin, ve kterém se celý film dávají postavy dohromady, aby to už příště tedy začla být konečně i zábava. Tady se prostě jede skoro hned od začátku. Addamsova rodina bydlí na kopci za městem a obyvatelé městečka se začnou brzy zajímat o to, co jsou vlastně zač. Nijak neurážející spíše dospělejší animák. 55% ()

M.i.k.e

Addamsovu rodinu mám rád a to jak Sonnefeldovi hrané filmy z devadesátek,tak původní seriál ze šedesátých let.Přesto mě ale nový animák nepřesvědčil už v traileru a realita je snad ještě slabší.Přitom tu byl velký potenciál,který by mohl být v animovaném filmu využit mnohem více než ve filmu hraném.Místo toho tu máme sice lehce stylizovanou,leč sterilní a vlastně ani nemoc zábavnou podívanou se hodně slabým příběhem.Chápu,že tu nejspíš byla snaha přiblížit tuhle dnes už polozapomenutou rodinu mladším divákům,ale určitě by se to dalo udělat lépe než jedním z nejslabších animáků posledních let...40% ()

Sala1

Film má v sebe veľa dobrého, poďme však od koreňa. Snímka má problém určiť si o čom chce vypovedať a aj keď túto hlavnú myšlienku na konci filmu pochopíme, cesta k nej je veľmi kľukatá. Prvú polovicu filmu v podstate tvoria epizódne scénky - akési každodenné dobrodružstvá rodiny, ktoré sú ozvláštnené zaujímavým a jedinečným prostredím a samotnými členmi rodiny. Na rytmus filmu si rýchlo zvyknete a divák môže mať pocit, že tvorcovia sa úmyselne vybrali touto cestou, čo by bolo podľa mňa vo výsledku úplne super. Po predstavení hlavného záporáka ale máme pocit, že sa k niečomu schyľuje. Je dobré, že nevieme k čomu, je zlé, že nás to nezaujíma. Scenár sa rozhodne sledovať dve línie. Expanziu mestečka pod kopcom a túžby dvoch mladých súrodencov, z ktorých každý má nejaké svoje osobné problémy. Tieto prvky k sebe vôbec nejdú a finále v dome tak, žiaľ, pôsobí silene. Navyše snímka poprie samu seba a to preto, lebo vo výsledku sa Addamsovci v podstate stanú súčasťou spoločnosti, do ktorej vedia, že nepatria. Pri výrobe si to ale niekto všimol a tak to tvorcovia v posledných sekundách zase obrátia. Toto ma ako diváka obarilo najviac a zabilo akýkoľvek dojem z filmu. Najviac ma, žiaľ, pobavilo, že akonáhle nabehli záverečné titulky, film si iba potvrdil, že je v rade desiatok a desiatok ďalších. To znamená, že sa pre mňa vo význame zaradil k "ružovej". Jednotlivé nápady na gagy a humorné scénky sú fajn a aj keď niektoré z nich nevypália, niektoré sa celkom odvážne posunú na hranicu etiky, aby pobavili aj dospelé publikum. Ja som si osobne ale nezvykol na animáciu filmu. Netreba sa opičiť po Hoteli Transylvánia a inšpráciu by som hľadal skôr v stop-motion animácii a snažil sa o vytvorenie niečoho zapamätateľnejšieho a atmosférickejšieho. Takto snímka vypálila ako priemer, za rodinné pozretie ale nič nedáte. Teda vstupné do kina aktuálne. Viac tu: https://youtu.be/DS1coZP9aHA ()

Streeper

Očekávala jsem od toho asi až příliš, takže jsem nakonec zklamaná. Na první polovinu jsem se dívala s přáteli, ale nakonec jsme to vypli, protože nás to nudilo a jelikož já dokoukávám každý film, i kdyby byl sebevíc horší, tak jsem to dokoukala sama. Druhá půlka už je o chlup lepší, ale i tak to nezachrání celkový dojem. Hlasový výkon je dokonalý, Charlize Theron jsem vůbec nepoznala, myslela jsem si, že Morticii mluví Mary z Downton Abbey. Ale příběhově je to hodně slabé a hodně, hodně nudné. ()

Sany33

Nová Rodina Addamsovcov je dôstojným pokračovateľom dvoch predchádzajúcich celovečerných inkarnácií. Animované podoba jej veľmi pristane, dokonca zdôrazňuje niektoré charakteristické rysy, s ktorými si hraná podoba zatiaľ nedokázala poradiť. Nie je však veľmi súčasným filmom. Skôr akoby formálnymi postupmi rodinnej komédie uviazla niekde v 90. rokoch. V niektorých scénach tak trochu okato začne viesť prim určité moralizovanie a snaha detského diváka kultivovať, či poučiť. Na druhej strane sa film v mnohom veľmi funkčne približuje atmosfére pôvodného televízneho seriálu. Zatiaľ, čo v celovečerných interpretáciách Barryho Sonnenfelda v deji prevládal vždy niečím narušený vzťah medzi strýkom Festerom a jeho bratom Gomezom, aktuálne stvárnenie opätovne sústredí svoju pozornosť na detské postavy. A tak to má byť. 60% ()

• Hoc sa môže zdať, že postava It (Snoop Dogg) hovorí nezrozumiteľným jazykom, v skutočnosti sú to repliky pustené odzadu. (belinko)
  • Těsně před záverečnými titulky běží klip, který paroduje úvodní titulky ze seriálu Rodina Addamsova z roku 1964. (Rico96)
  • V tomto snímku je Vec (ruka) ľavá, na rodziel od predošlých filmov, kde je to pravá ruka. V originálnom seriáli The Addams Family (1964) ale tvorcovia občas ruku pre zábavu striedali. (belinko)