Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šestnáctiletá Eszter je jako mnoho jejích spolužaček zamilovaná do učitele angličtiny, který ale všechny zaskočí oznámením, že se stěhuje do Londýna. Tentýž den od něj ale Eszter dostane e-mail na rozloučenou a začne si s jeho autorem dopisovat. Postupně se mezi nimi rozvíjí on-line erotický vztah, který začne hraničit se zneužíváním. Maďarské drama o nejistém světě teenagerů a dospívání ve době, kdy je život on-line stejně důležitý jako ten off-line. (Febiofest)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (62)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Didaktický film vhodný pro promítání ve školách a následnou diskusi. 1) Pěkně udělaný prý první maďarský film o kyberšikaně ve škole má dobře napsané postavy i skvělé herce. 40letému Michaeli Schwechtjemu se jeho celovečerní debut povedl._____ 2) Na můj vkus je ale děj příliš čitelný a prvoplánový, což ovšem teenagerovskému diváku nemusí být zpočátku zjevné._____ 3) V zajímavém rozhovoru režisér popisuje těžkosti při financování filmu stejně jako při hledání vhodné školy. (použij Google translator). Za sebe musím říci, že mi omezené finance nijak nezmenšily zážitek z filmu._____ 4) Teenagerovští neherci jsou částečně spolužáci ze školy chvíli před maturitou. Během natáčení bylo hercům kolem 17 let._____ 5) V Maďarsku je dvanáctiletá povinná školní docházka._____ 6) Nejpěknější kluk je nesporně Dávid Rácz (sportovec Beni, co Eszter stáhl sukni na veřejnosti). Zajímavý je i Kristóf Vajda (zamilovaný Péter zvaný Petty) a pro ty, co mají rádi starší, je tu i přitažlivý 36letý Csaba Polgár (učitel angličtiny Csababá). ()

Orthank 

všechny recenze uživatele

Vizuálne aj obsahovo podarená sonda do nebezpečného ultrasocializovaného prostredia dnešných teenagearov, ktorí sa častokrát nevedia popasovať s nástrahami komunikácie v spleti hormónov a prvých lások. Vítam, že sa niekto venuje tejto problematike, pretože vo filmovo svete je táto téma buď zľahčovaná a suverénne akceptovaná ako novodobý fenomén pubertiakov alebo sa o nej nehovorí vôbec. O to lepšie, keď sa podarí tému dospievania na pozadí internetu a sociálnych sietí podať tak uveriteľným spôsobom, a to najmä vďaka presvedčivým hereckým výkonom, pevnou režisérskou rukou, ktorá presne vie čo chce povedať a v neposlednom rade aj zámerným použitím zabudnutého 4:3 formátu, ktorý svoie neduhy brilantne využíva na nečakané vizuálne obohatenie v podobe chatovacích popupov zobrazovaných v čiernych pruhoch. Príjemné prekvapenie od maďarských susedov. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Mihály Schwechtje velmi dobře zpracovává aktuální téma nástrah ve světě internetu, který pro důvěřivé teenagery naskýtá stále mnoho úskalí. Není to sice nic nového pod sluncem, o 6 let starší americké drama Disconnect v jedné ze svých dějových linií popisuje obdobný příběh a jde v důsledcích ještě trochu dál, nicméně Doufám, že příště umřeš :-) se může aspoň více věnovat postavám, jejich psychologii a motivacím. Navíc herecké výkony mladých neherců jsou na vysoké úrovni. [LFŠ 2019] ()

666Carnage 

všechny recenze uživatele

Zajímavé Maďarské drama o dívce, která zajde docela daleko díky sociální nenávisti. Lidi a internet jsou zlý a je dost jednoduchý toho využít. Film určitě zaslouží pozornost je v tom určité poselství a je smutný co dneska internet , který má být hlavně k šíření informací dovede. Nejen teda internet ale hlavně lidé na něm. 75% ()

Ukrizku 

všechny recenze uživatele

Další do řady vydařených edukačních materiálů pro Výchovu ke zdraví na ZŠ. Eszter je kouzelná osůbka, éterické stvoření s moudrýma očima, fialovými vlasy, jemnou povahou, rozumnými názory a zdravými postoji. A přesto se jí stanou hrozné věci, které si nezaslouží. Je to, že se stane obětí neuspokojeného onanisty, ještě možné považovat za naivitu? Vždyť ona poznala hranici, za níž nebyla ochotná jít, ale nebylo jí to nic platné... tudíž ponaučení zní: obětí kyberšikany se můžeš stát už jen proto, že se v kyberprostoru pohybuješ. A paradoxně méně ohrožení jsou ti, kteří se prezentují povrchně, lživě a kalkulativně. Eszter to brala vážně a dojela na svoji důvěřivost. Paradox současnosti, který nemá řešení. Doufám, že příště zemřou ti nedobří, nikoli ta nejmilejší. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení filmu probíhalo již v roce 2016, ale promítnout ho bylo možné až o dva roky později, protože film tehdy nezískal státní podporu od Maďarského národního filmového fondu . (Homerking)
  • Režisér filmu Mihály Schwechtje na diskusii vrámci Art Film Festu 2019 povedal, že s plagátom k filmu, na ktorom je telefón s odhalenou fotkou nesúhlasí. Vybral ho vraj distribútor, aby prilákal do kín viac ľudí. Režisér ho však považuje za sexistický, nevhodný a zavádzajúci a s distribúciou sa o ňom veľa hádal. (Swannie)
  • V scéne, keď hlavná postava (Szilvia Herr) telefonuje s odchádzajúcim učiteľom o čase konania rozlúčky, jej dá na vyber učiteľ dva možné termíny, a to v stredu alebo štvrtok večer. Ona sa opýta kamarátky kedy im to viac vyhovuje, ale skôr než to povie do telefónu učiteľovi, ju učiteľ preruší a povie: „Takže vo štvrtok večer o siedmej?” (F2003F)

Reklama

Reklama