Diskuze

Ratemus (hodnocení, recenze)

Kincl

přesně tak, nevím kdo měl bizarnější plán o 1000000000000000000000+1 náhodách které hráli vždy v jeho prospěch, zda to byl Joker, Luthora (BvS), Zemo v Civil war nebo Bane, i když Bane tímto ani tak netrpěl

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Mě teda přišel tento Joker víc realistický než od Nolana ten fungoval taky, ale potřeboval k tomu všemu co dělal sakra velký štěstí, aby mu vše vyšlo. A když si to člověk vezme Gotham zkažené místo, plné zkažených lidí a nikdo neodpálil bombu z těch dvou lodí to bylo dost úsměvné

na příspěvěk reagoval Ratemus

Wade W.

Wade W. (hodnocení, recenze)

Nolanov Joker bol sustredeny na to aby to posobilo co najviac realisticky preto ziadne kvety striekajuce kyselinu , tance a spievanie.A taktiez mal sluzit viac deju aby sa hybal dopredu, pricom sa dej sustredil aj na dalsich zaporakov ako Maroni a Dent. Pheonixov bol robeny realisticky cim sa inspiroval od Nolana (Todd Phillips aj spomina Dark Knight ako inspiracu) ale zato chcel aby mal vacsiu hlbku, a styl preto aj tie tance po kazdej vrazde, tym kolko scen sa venovalo jeho praci klauna a doraz na tvorbu humoru ktoreho cielom mal byt stand up ale kvoli Arthurovej psychickej poruche a napatom prostredi to viedlo k jeho konecnemu sialenstvu.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

To bude. Mě zase zajímá, zda po tomhle díle bude pokračování, ve kterém bude znova hrát Joaquin Phoenix. Jeho pobyt v Arkhamu a tak dál by byl super námět...

Ratemus (hodnocení, recenze)

Jsem hodně zvědav na jokera kterého představí v sérii nového Batmana.. V prvním filmu nebude, možná ve druhém. To zas bude keců a srovnávání

na příspěvěk reagoval Nathaniell

Nathaniell (hodnocení, recenze)

Jokerova (Heath Ledger) minulost byla po celou dobu filmu zahalena tajemstvím. Jedna z teorií říká, že Joker byl bývalý voják trpící posttraumatickým syndromem. Vysvětlovalo by to jeho vztek a nechuť k vládě a řídícímu systému v Gotham City, která byla ve filmu mnohokrát zmíněná.

ALIENka_

promiň, ale tvůj názor je, že pohřeb je k smíchu a že nelze srovnávat předchozí Jokery. Až do tohle filmu, se předchozí Jokerové srovnávali a najednou to nejde.

na příspěvěk reagoval ALIENka_

ALIENka_

Souhlasím, nejde. Podle komiksu ze kterého vychází Burton a Joker, známe původ Jokera. Podle komiksu ze kterého vychází Temný rytíř, je původ Jokera obestřen tajemstvím a jen díky určitým náznakům lze odhadovat, jak to mohlo být. A ačkoliv Temného rytíře nemusím, zjistil jsem, že podle komiksových nadšenců přenesl Nolan Jokera na plátno nejlíp, jak jen to šlo. Všechny ty náznaky prý byly skvěle zachovány...

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

ale jak říkám, možná se pletu a čekám až mně ALIENka_, poučí a vysvětlí mi to a asi se načekám, ale bude to stát za to.

na příspěvěk reagoval ALIENka_

Nathaniell

jde o to, že zatímco u Nolana je to prostě jenom nějaký chlap, co se obléká jako klaun a to je všechno. Nevíme o něm nic, nic o jeho minulosti, o tom proč se tak obléká, proč bychom měli v něm vidět zápornou postavu, proč bychom měli nenávidět a nebo soucítit. Takže tam nevíme nic a je tam dost otazníků, na jednu stranu je to dobře, ale na druhou je tam velký prázdno, velký nic. Tady o Arthurovi něco víme, ale jak říkám něco, v Arthurově životě je stále dost otazníků, stále dost nejasností, co je realita a co jenom vymyšlený.

Yoshitsune

Ani v Temném rytíři (kterého taky nemusím) ani tady není Joker vyloženě záporný. Oba filmy jednají vážněji než dříve, ale taky každý z těch filmů vychází z jiného komiksu.
Celkově je potřeba si uvědomit, že DC je plný podobných blbců jako Mrvel, takže Jokerů je milion jedna (Jeden gangster, jeden bývalý mariňák, kterýmu jeblo, další takovej a jinej makovej) a každý film vychází z jiného komiksu. Postavte vedle sebe Jokery z Batmana 1966, Batmana od Burtona, z Temného rytíře, Sebevražedného oddílu a teď Jokera. Každý z nich věrně vyobrazuje svoji komiksovou předlohu. A každý zaujme někoho jiného. Mně se pojetí od Nolana nelíbilo, protože už moc připomíná Iron Mana a je málo ikonický. Jo a taky soundtrack stojí za houby a dvě lodě s bombama - v jedný trestanci a v druhý civilisti - mě dokonce rozesmála.

ALIENka_ (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Ono to nejde moc srovnávat, protože každej režisér se zaměřuje na něco jinýho. Tohle je psychologickej film, Nolanův je spíš akční komiksárna.

CvokCZ

Nolan se svým Batmanem (opět celý svět ty filmy miluje, jenom mně vadí) má také dramatický přístup, ale tady a u Nolana je ten přístup úplně jiný

CvokCZ

CvokCZ (hodnocení, recenze)

TheSlezy

Na jednu stranu pěkný, na druhou ale mám obavu aby to neovlivnilo další superhero filmy a fakt jsme se nedočkali socialního dramatu o prostituce nebo o Stevu  Rogersovi trpícím PTSP :/ Když stačí tak málo.

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu