Leuan

Volný pád. Těžká depresivní epizoda s psychotickými příznaky. Zoufalství. Pokud si představím člověka, který je vystaven všem nevýhodám volné společnosti - vrozené/získané zdravotní znevýhodnění, špatné sociální zařazení, neexklusivní původ či majetkové poměry, povinný pracovní smích v rámci nevybočování z řady, bydlení na "špatné adrese", kamarádství měřené podle užitečnosti, závislost na jediném příjmu ze závislé činnosti, ne/dostupná placená zdravotní péče, placená léčiva, ne/fungující pracovní prostředí....pak se rychleji vpravíte do hereckého představení Joaqina Phoenixe. V takto nastaveném prostředí je pak obtížné hledat meze mezi dobrem a zlem, ne/spravedlností, sebeobranou a odplatou, jednáním v afektu či v důsledku polehčujících okolností. Pokud jsou filmy, kde sympatizuji nebo soucítím se zápornou postavou, tohle je nejlepší příklad, patřící po shlédnutí na první místo mezi všemi takovými. Film nabídl naštěstí několik přepálených nebo absurdních scén černého humoru/tarantinovských absurdit, které pomohly zmírnit pád do excelentně vytvořené depresivní propasti, do které padá hlavní postava, aby z ní nakonec vystoupil JOKER. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. ()

bonovox

Zrodil sa naj film tohto roka. Geniálne podaná verzia zrodu najväčšieho Batmanovho protivníka je strhujúcou sondou do duše človeka, ktorého v živote nestretlo nič dobré a zhodou rôznych okolností sa v ňom eskalujúce napätie a zlosť voči všetkému pretavila do výsledného monštra. O výkone Phoenixa ani netreba hovoriť, ak nedostane všetky sošky tak už potom neviem. A naj prekvapenie je réžia T.Phillipsa. ()

DaNvYto

DC koplo Marvel kolosálně do koulí. Vidět něco atmosférou více temnějšího, budu se muset nejspíš zavřít po tmě na hajzlu a ještě k tomu zhasnout. ()

kokofek

Často tančím jako Phoeniixův Joker tak nevím co to má znamenat.Naše myšlenkové pochody jsou totiž nevyzpytatelné.Myslím,že všichni máme v sobě své temné stránky a pokud se k nim přidá sled nepříznivých událostí navíc mající zrod v dětství,problém je na světě.No a k tomu všemu geniální herecký výkon na hranici možností je skvělá podívaná na světě!! ()

Dorian.gray

Jeden z tych vynimocnych filmov, pri ktorych si budete do smrti pamatat tuto navstevu kina a pocity, s ktorymi ste z neho odchadzali. ()

MrEdDy

Vzhledem k hodnocení jsem čekal hodně a to jsem fakt nedostal. Proti předchozím filmům se opět mění celý děj, tady už Jokera nemlátil táta, ale je psychicky nemocnej a všichni dobře známé scénu Ledgerem kde říká, jak přišel k jizvám na tváři. Slabé prolnutí komiksu tam je. To je ale vše . Za hereckej výkon dávám tři .. ()

Frecerick

Jestli hledáte klasický komixový film typu MCU, nejspíš jste tu špatně. Herecký koncert Joaquina Phoenixe v hlavní roli je psychologické drama o rozpadu osobnosti ve světě, který mu neustále háže klacky pod nohy. Kromě hereckého výkonu bych vyzdvihl úžasnou kameru, která vás opravdu vtáhne do děje. Pokud jste zanevřeli na komixové filmy, dejte šanci tomuhle dílu, budete příjemně překvapeni. 9,5/10 ()

TeoCZE

Během týdne jsem na tom byla v kině třikrát (nekecám). Po Donnie Darkovi konečně luxusní temný drama, které pohltí a nepustí. Neskutečný výkon Phoenixe podtrhuje perfektní temná hudba Hildur Guðnadóttir. Podobný žánr bych si klidně představila u víc záporáků, ale asi by se to rychle okoukalo. Škoda. :) Nicméně nemůžu jinak než 10/10. ()

Ace.A.T.L.

Jo, tak přesně tohle to chtělo. Žádný vyšperkovaný kostýmy, žádný super technologický vychytávky. Ale jen jedna duševní porucha, zrod záporáka, ekalující negativita a skvělá ukázka, co dokáže s člověkem podupaná duše. Je to rozhodně hodně parádní verze toho, jak vzniknul Joker. Konec byl hodně zajímavej, až na ten úplnej závěr. Nejlepší byla chvíle, kdy Joker vstává na auto a začíná přebírat nadvládu nad všema. Pak ukáza jak vzniknul další vývoj(líbí se mi, že dost zachovali ze základu Batmana ve smrti jeho rodiny), ale ten úplnej konec mě celkem mrzí a proto nedám 5*. Představoval bych si drobet vykročení do fanatismu Jokera. Ale to je taky asi jen individuální pohled. Takže za mě super 4* a ROZHODNĚ DOPORUČJU ()

darthboal

Nevěděl jsem co od tohoto filmu čekat. Joaquin Phoenix byl skvělý. V některých scénách jsem nevěděl zda se smát nebo ne, protože hranice mezi humorem a vážností byla podle mého tenká. Nicméně film se líbil. ()

john986

1,5 hodiny psycho depresivniho dramatu jak z artovyho filmu u kteryho sem se nekolikrat zvedal k odchodu a na konci 0,5 hod zabavy. Kdo je artovej fanousek, potrpi si na depresivnich dramatech, tak hura na film. ()

Janina89

Tři hvězdy za herecký výkon , zbytek totální zklamání. Nechápu 90% . Film bez nápadu a napínavých scén. Vše tak neskutečně předvídatelné a zdlouhavé. Za mě nuda. Další zbytečný film , kterých bych mohla postrádat. ()

Rian_witcher

Předem oznamuji, že nízké hodnocení dávám hlavně proto, že jsem se šel do kina pobavit a místo očekávaného komixu ze světa DC jsem dostal těžkou psycho sondu narušeného člověka, ze které mrazí. Výborně zahraná postava Zazie Beetz stejně nesahala ani po kotníky tomu, co předvedl Joaquin Phoenix. 100 x znásobil odpornost císaře Commoda z Gladiátora a za hrůzostrašnou přeměnu by si Oskara jistě zasloužil. ()

SamGee

Každý komiksový znalec poznáva Jokera, úhlavného nepriateľa Batmana z DC univerza, ktorý si vybudoval publicitu u svojich fanúšikov nielen cez grafické novely, ale aj cez filmové spracovania. V minulosti si zahrali túto postavu špičkoví herci ako Jack Nicholson, Jared Leto a Heath Ledger. Tentoraz prišiel rad na talentovaného Joaquina Phoenixa, ktorý sa rozhodol poňať túto legendárnu persónu po svojom. Bol som zvedavý, či ma dokáže ohúriť jeho výkon. Dej sa odohráva v Gotham City počas 80. rokov, kedy zúria nepokoje u chudobnej vrstvy. Tie zasiahnu aj nášho protagonistu Arthura Flecka (Joaquin Phoenix). Ten si privyrába ako komik a popritom sa stará o svoju chorú matku (Frances Conroyová), no nanešťastie sa potýka s dvoma komplikáciami – s nepriateľským okolím a so svojou psychickou poruchou. V návale týchto problémov sa Arthur čo raz viac prepadáva do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zloducha, ktorého svet bude poznať pod menom Joker. Tento film pojednáva o zrode najznámejšej komiksovej postavy, avšak neočakávajte typickú „marvelovku“, ktorá chrlí bojové scény, CGI efekty a trefné vtipy. Samotné dielo je skôr psychologickou drámou o tom, ako sa môže človek pod vplyvom psychiky a nátlaku spoločnosti premeniť na totálneho anarchistu. Podľa môjho názoru celkový námet funguje výborne a zároveň pomáha návštevníkom kina viac sa vcítiť do Arthurovej kože. Po zhliadnutí snímky sa americkí kritici sťažovali na mieru brutality, konanie hlavnej postavy a depresívnu atmosféru. Ja si skôr myslím, že tieto aspekty dopomohli deju posúvať sa vpred a vytvárať napätie u divákov. Nemal by som opomenúť ani skvelé finále, v ktorom vrcholí chaos v Gothame a Arthurova premena, bez akéhokoľvek prikrášlenia. Najlepší herecký výkon tohto roku si jednoznačne zaslúži samotný Phoenix. Ten bravúrne zachycuje nešťastnú postavu za pomoci šarmu, osobného konfliktu, mimiky a jeho neovládateľného smiechu. Nečudoval by som sa, keby získal Oscara za najlepší mužský výkon v hlavnej úlohe. Za Phoenixom nezaostávajú ani vedľajšie postavy v podaní Roberta DeNira, Zazie Beetzovej a Frances Conroyovej. Okrem vydareného castingu chválim aj kameru, vizuál a hudobnú zložku od skladateľky Hildur Guðnadóttirovej, ktorá skomponovala soundtrack pre úspešnú minisériu Chernobyl. Jej hudba je podmanivá, priam až mrazivá a ľahko sa vám vryje do kože. JOKER sa stáva jedným z najlepších filmov roka, ktorý ovplýva nezabudnuteľným výkonom od Phoenixa, temnou atmosférou, nevľúdnou hudbou a tragickým príbehom o prepadnutí do zúfalstva. Odporúčam vidieť toto dielo každému, ktorý obľubuje buď Phoenixa, komiksy alebo silné príbehy s psychologickým nádychom. Príbeh: 9/10, Herecké výkony: 9/10, Hudba: 8/10, Kamera: 8/10, Celkovo: 8,5/10. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu