Franki69

Jak taky může vypadat megaúspěšný kino blockubuster, vycházející z komiksu a sahající po oscarech. Joker nabízí uhrančivě voyerskou drobnokresbu depresivní psychózy a gradujícího násilí. Joaquin Phoenix je démonický a dočkal se své ikonické role, kterou se zapisuje do dějin kinematografie, podobně jako Robert de Niro v Taxikářovi, Adrian Brody v Pianistovi nebo Jack Nicholson v Osvícení. Určitě se ještě podívám, ale bude to chtít čas. Takhle silné a znepokojivé vizuální dílo se silným sociálním komentářem tu už dlouho nebylo. ** Takže prosím vás, neberte narušeným lidem jejich prášky a pokud politici škrtají peníze na podpůrné programy pro sociálně slabší, můžou si pak za revoltu v ulicích sami. Některé scény z hořících ulic mi dost připomněly zpravodajství z Paříže, kde se vláda chystá lidem hrábnout do důchodů. No nic…Joker je film neskutečně silný ve své výpovědi a Joaquin Phoenix snad konečně tu oscarovou nominaci promění…..Je to za 100%. ()

daleba

Tentokrát se na vlně nadšení nesvezu... Jasně, Joaquin, Oscar, a blablabla, ale film jako celek mě prostě nenadchl. Nemůžu dát pět hvězdiček jen za jeden úchvatný herecký výkon. Navíc mi dost vadí, že nikde nebylo naznačeno, že to, v co se Arthur promění, je vlastně špatně! Je to spíš naopak, v podstatě máte fandit násilí a zlobě. A to není dobře - dokážu si totiž představit tisíce magorů, který jsou schopný tohle předvést v reálu! Film je k tomu skoro navádí... Nevím no! Asi bych od Todda raději viděl další Pařbu.... Pařba u dědka s Ovcí - to by byla švanda! ()

Br33d

Svet akčných filmov, superhrdinov a nadprirodzených schopností, nie je moja šálka čaju. O to príjemnejšie bolo zistiť, že nový Joker sa týmto žánrom vyhol. Hrdinom príbehu sa stane bežný človek bez nadľudských schopností. Dej je plynulý, striedanie intenzívnejších a pokojnejších častí je príjemné spestrenie, ktoré diváka nenudí a udrží v napätí. Všetko bez zbytočných vybuchujúcich áut a nekonečných prestreliek. Celý film sa odohráva z pohľadu psychicky chorého človeka, jeho vnímania reality a úsudkov. Toto považujem za veľké osobné plus, filmy podobnej tematiky naopak vyhľadávam rád. Čerešničkou na torte je herecký výkon Joaquina Phoenixa. Pri niektorých jeho výstupoch som sa prestával sústrediť na dej filmu/dialógu a len som si vychutnával jeho herecké umenie. 95% ()

Zlty_Dodo

film, v ktorom som marne hladal sympaticku postavu.. plus neskutocne nudne natiahnute sceny.. zaujal vykon Jokera a kamera.. ale to je malo.. ()

Los_Angelos

Naprosto uznávám kvality toho snímku, režisér to má pevně pod kontrolou, Joaquin Phoenix hraje jak o život a věřím mu každou minutu ... přesto mě to moc nebavilo a nevtáhlo do sebe. První opravdu silný moment přišel až po 1h 20min - a to je pozdě. Hodina dvacet promrhanýho času, pak jízda včetně shockingu, ale na záchranu už to nestačilo. Dvě, víc nedám. ()

Scaevola

Specificky, nikoli odvážně či novátorsky, pojatý příběh o zrodu dokonalé zrůdy vypráví o postupném úpadku vyloučeného jedince, u něhož se sešly snad všechny jevy záporně formující osobnost. Je fascinující pozorovat lavírování mezi soucitem a odporem, které pramení z životních ústrků i nedostatku vůle, a přeci bych si dovedl představit ještě důslednější vývoj bez scénáristických berliček typu scén, které se postavě zdají, ale nikdo jiný je nevnímá. Uznávám, že finální setkání v talk-show bylo dechberoucí, ale opět pointa už tak dovedná nebyla. A konečně bych namísto psychologického rozboru o tom, jak se hlupec stal ikonou, čekal spíše sociologický průzkum, jak může šílenec postavit fungující gang. Přiznávám však, že J. Phoenix se role zhostil velkolepě, a především díky jeho výkonu může být divákovi antihrdiny líto - ač to zřejmě nebo snad nebylo cílem. ()

kolly13

Bravo! Tak excelentní náhled do psychologie šílence, to chce potlesk pro Phoenixe a Phillipse. Není geniální jak Hannibal, ani krutý jako Manson, přesto nadmíru zaujme. Dokonce i stopáž a pár hluhých míst doplní celkový dojem. A nyní něco, co z filmu dělá legendu, hudba. Ta je konstantně podmaňující a sestupujícího Jokera v taneční kreacích posílá z šedého Gothamu do výšin hereckého odkazu. ()

hony23

Joaquin Phoenix předvádí skvělé herectví s neuvěřitelnou mimikou, bohužel tím výčet dobrých zpráv končí. Scénář za povedený nepovažuju, a celé je to dost nuda. ()

Hnillard

Tak po Watchmen a Loganovi je filmový komixový svet zase o niečo dospelejší. Realistický prerod z trocha vyšinutého neškodného klauna na revolucionára a bojovníka proti systému a elite. Neviem ako vy ale celý film som Arthurovi fandil a úplne som chápal jeho nasranosť na svet. Keby som žil v Gothame tak určite by som sa pridal k Jokerovi a stal by som na námestí s maskou. Myslím, že tento film by si mal pozrieť aj Batman. ()

Dr.Ummer

Výkon Joaquin Phoenixe se zapíše do filmové historie jako jeden z nejlepších, co herci před kamerou předvedli. Naprosto zasloužený Oscar a všechny ocenění. O tom co předvedl by se dali psát odstavce. Tento dramatický, mysteriózní počin jen podtrhla hudba od Hildur Guðnadóttirové, u které vám bude běhat mráz po zádech, a která ho posunula na nejvyšší úroveň. Naprosto jasných 5/5. ()

PanPyzamo

Na film Joker jsem šel do kina s tím pocitem, že se bude jednat o dobrý film a nic víc. JAK MOC JSEM SE MÝLIL! Film není dobrý. Je přímo vynikající a patří mezi ty nejlepší, co jsem kdy viděl! Asi netřeba představovat postavu Jokera, která je v DC už léta, ovšem takovou duši, jakou této postavě dal Joaquin Phoenix, jsme doteď neviděli. Film má vynikající atmosféru, nádhernou práci s kamerou a celková kvalita je na obrovské úrovni. Omlouvám se všem fanouškům Jokera z Temného rytíře, ovšem za mě byl tohle ten nejlepší Joker a nejspíš i navždy zůstane. Tohle byl zasloužený Oscar pro Phoenixe, jak nic. MUST-SEE film. 10/10 ()

D-bont

Vidím asi takto: Tento film nie je ničím iným len vykrádačkou Scorseseho fantastických filmov. Keby sa to nevolalo Joker tak by potom neštekol ani pes (napr. Phoenixov You Were Never Really Here). Najhlbšou myšlienkou filmu je, že Todd Phillips a Scott Silver videli Taxikára a Kráľa komédie a následne zistili, že vo svete sa ešte stále dejú nespravodlivé veci (a následne glorifikovali incelov). ()

Fender

Phoenix se na tuto roli hodil naprosto bravurně a vzniklo z toho dokonalé, temné umění. DC postavy mají prostě značně větší hloubku, než ty od Marvelu, tohle je mnohem více temné a psychologicky zabarvené. Joker zde byl vyobrazen z té lidštější stránky a mnohem realističtěji, to se mi na tom opravdu velmi líbí. Z kina jsem si odnesl nezapomenutelný zážitek. ()

brasek

Joaquin Phoenix absolútne boduje, Joaquin Phoenix je hviezda, Joaquin Phoenix je naozaj ako pološialenec. Žiadne komixové dobrodružstvo, ale psychologická dráma so silnou pointou a záverom, že tí zlí nemusia byť zásadne zlí od počiatku, ale väčšina čo diktuje chod sveta ich tak stvorila. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu