Reklama

Reklama

Extase

  • Rakousko Ekstase (více)
Trailer

Obsahy(1)

Eva, dcera velkostatkáře, se provdá za zámožného, ale o mnoho let staršího Emila Jermana. Již po návratu ze svatebního obřadu do luxusního pražského bytu pozná svůj omyl: manžel o ni jako o ženu nejeví žádný zájem. Senzitivní dívka trpí jeho chladem a staromládeneckým puntičkářstvím natolik, že se vrátí na otcův statek a požádá o rozvod pro nepřekonatelný odpor. Při koupání v rybníce se Eva seznámí s mladým stavebním inženýrem Adamem, pracujícím nedaleko na stavbě silnice. Muž je pravým opakem jejího manžela: vyhlíží sice robustně, ale chová se něžně. Za noční bouře jde dívka za ním do jeho domku a stane se jeho milenkou. Teprve nyní pozná milostnou rozkoš. Manžel dostane zprávu od soudu a rozjede se za Evou, k návratu ji však přesvědčuje marně. Na zpáteční cestě potká Adama a pochopí, o koho jde. Oba muži se zdrží ve venkovském hostinci, kam za Adamem přijede Eva... (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (100)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ďalšia povinná filmová čítanka, ktorú treba vidieť kvôli viacerým inovátorským záležitostiam, ale ktorá vo mne nevyvolala patričné emócie. Jednoduchý príbeh s jednoduchými dialógmi je vyrozprávaný trochu ťažkopádnym spôsobom, ale samozrejme film je zaujímavejší v jednotlivostiach. Najmä téma Extázy je revolučná, ja sa ale na tú ohromnú kontroverznosť, ktorá bude pripadať mnohým dnes už smiešna, pozerám tiež ako na takú dobovú zaujímavosť a ukážku toho, kam kinematografia vo svojej explicitnosti za tie roky dospela. Nie je to prvý feministický film, ale svojou témou a štýlom dodnes jeden z najdôležitejších. 70%. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Vhodné pro znalce filmové historie a filmového umění. 1) Víceméně němý film s pár nesynchronizovanými zvuky a jednoslovnými dialogy jako od Cimrmana už není pro dnešního běžného diváka. Ve své době, jak se dočítám, znamenal mnoho. Ale dnes mi nic neříká._____ 2) Chtěl jsem především vidět onu skandální scénu, kterou se snímek proslavil. Spoiler. Poté, co se Eva na půl vteřiny ukáže z boku nahá, kůň se splaší a prchá ke kobyle. Švarný mladý inženýr Adam ho chytí, přivede zpět k rybníku, kde se v houští skrývá stále nahá Eva, hodí jí šaty a tím pobuřující pasáž končí. Pak začne ta extáze. O tempora, o mores._____Možná jsem na kanále ČSF (Československý film) sledoval zcenzurovanou verzi, netuším. Obávám se, že ani kdybych viděl VŠECHNO, tak mě to nepoloží. I scéna připuštění hřebce ke kobyle je pojata stejně decentně. 3) Nakonec mě nejvíc dostaly pohledy na životem překypující Barandovské terasy v plné slávě._____ 4) Jiří Horníček v Obsahu letní filmové školy vysvětluje absenci dialogů a ruchů. Je to zajímavé, ale dojem němého filmu to nesmaže._____ 5) Velmi zajímavý koment Marthose***** mi vysvětlil, proč je film "nejlepším, co se československé kinematografii natočilo". Přečetl jsem ho dvakrát, ale film se mi stále nelíbí._____ 6) Daleko zajímavější, než snímek sám, jsou Zajímavosti o filmu zde na ČSFD. ()

Reklama

amirgal 

všechny recenze uživatele

Óda na práci, přesto, že byla nádherně natočena a přesto, že ji odpouštím dobovou i ideovou tendenčnost, mi v závěru filmu pokazila jinak naprosto skvělý dojem ... Do málomluvného dílka se vetřela mnohomluvnost a banálnost dobové tendenční poezie a z filmu mi v hlavě zůstalo jen varování před tím, jak je to zlé, když je stroj nečinný ... ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Průlomový snímek, který má hned několik prvenství. Krom často zmiňované nahoty (ve snímku působí velice decentně, ani nepostřehnete, že by mělo jít o pohoršující hambaté scény) je to hlavně kompozice - důmyslné spojení hudby a obrazu a kombinace žánrů, kdy se mísí poetika s dramatem, ale zárověň se objevují i humorné prvky. K úspěchu přispěl zcela jistě výběr hlavních představitelů, kde na sebe hlavní pozornost bez pochyby připoutala mladičká Heda. Osobně mě zaujalo výtvarné zpracování s netradiční kamerou, která si dokázala pohrát jak se záběry kompozice, tak i se zaostřenými detaily. V jinak velice vyváženém díle působilo rušivě posledních budovatelských 9 minut, i když nutno přiznat, že ani těm nešlo nic vytknout po umělecké stránce. Ač šlo o zvukový snímek, byl natočen jako němý snímek s dodatečným ozvučením.                 Challenge Tour říjen 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

Dr.film 

všechny recenze uživatele

Kuráž Gustavu Machatému nechyběla. Do zajímavě komponovaných obrazů vnesl na třicátá léta troufalou zápletku ženy, která opouští svého manžela a divák má přitom možnost sledovat její vnitřní i vnější odhalenost. Kompletní nahota pobíhající dívky nebo nasnímání tváře dosahujícího orgasmu muselo být pro tehdy osmnáctiletou Hedu Lamarrovou nesmírně odvážné a tato provokace ji nadobro zajistila status jedné z nejkrásnějších hereček všech dob. Snímek má bohužel i své limity. Vypravěčský styl je chvílemi komický a obskurní zakončení postrádá jakoukoli logiku. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (52)

  • Hedy Lamarr (Eva Jermannová) pri konkurze do filmu klamala o svojom veku. V skutočnosti mala len 17 rokov. (Raccoon.city)
  • Niektoré projekcie skončili fiaskom. Diváci žiadali naspäť vstupné a došlo aj na rozbíjanie zariadenia kín. (Raccoon.city)
  • Pieseň v kaviarni pod holým nebom hrajú známi Comedian Harmonists. (Raccoon.city)

Související novinky

Zlatého lva si odnáší Joker

Zlatého lva si odnáší Joker

07.09.2019

76. ročník prestižního filmového festivalu v Benátkách je u konce, a tak je na čase podívat se na jeho vítěze. A začneme rovnou u hlavní ceny Zlatého lva, kterého si nakonec odnáší chválené komiksové… (více)

Filmová ocenění benátského festivalu

Filmová ocenění benátského festivalu

26.04.2017

Nejstarší filmový festival a jeho ocenění je nyní už i na ČSFD. Festival v Benátkách patří mezi tzv. "Velkou trojku", kterou tvoří festivaly v Benátkách, Cannes a Berlíně. Založen byl už v roce 1932… (více)

Reklama

Reklama