Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

helrohir

Mexický Narcos sú, čo sa týka seriálovej kvality, opäť prvotriednym produktom, hlavne čo sa týka výpravy a celkového dobového feelingu. Lenže dejovo je v porovnaní s kolumbijskou sériou o niečo chudobnejší a menej vyhrotenejší. V Kolumbii to totiž malo už od začiatku poriadne grády, kým tu sa na vec išlo veľmi pozvoľna a chlieb sa začal poriadne lámať až v záverečných epizódach. Taktiež hlavná postava Gallarda v podaní Diega Lunu určite nie je taký charizmatický a zároveň drsný maník, akými boli Escobar či partička z Cali. Taktiež druhá strana zákona, kde sa usadil M. Peňa, nie je tak zaujímavá ako dvojka Holdbrook a Pascal. A celkovo bolo v celom seriáli len málo zaujímavých postáv. Prvá séria je tak na 80%, ale vzhľadom na to, ako to v Mexiku dopadlo, sa na ďalší vývoj rozhodne teším. Druhá séria je zhruba na úrovni prvej. Niektoré epizódy sú trochu menej záživné, iné však ponúkajú prvotriedny zážitok. 80%. Tretia séria je viac menej na úrovni dvoch predošlých, ale predsa len pociťujem trošku sklamanie, keďže som očakával veľkolepejšie vyvrcholenie. Niektoré epizódy boli fakt nudné, nuž a hlavne od záverečnej epizódy som mal veľké očakávania, ktoré ale neboli naplnené. Možno to bolo ukončené až príliš rýchlo a snáď mohli spracovať ešte jednu sériu. 75%. ()

Pete

Války drogových kartelů jsou ve výsledku všude stejné, takže jednotlivé zápletky už jsou dost ohrané. Marihuanové Mexiko se přirozeně nese v trochu jiném stylu, než dřívější Kokainová Kolumbie. Zatímco původní Narcos sahalo hlavně v prvních dvou Escobarových sezónách na pátou hvězdu, tahle slabší Gallardova Mexická jízda se chvílemi propadá až někam ke třem. Nicméně stále je to velmi slušné řemeslo, a naučná exkurze do nedávné minulosti. ()

soviczka

Felix není Pablo, Kiki není Javier, tráva není kokain, Mexiko není Kolumbie... Prostě to tak nějak celé není ono. A omlouvám se Tedu Mosbymu (HIMYM), protože úplně nejvíc otravná seriálová postava je Rafa! /// UPDATE S2: OK, ok, po dokoukání druhé série zvyšuji hodnocení na 4 hvězdy a hned se pouštím do série číslo tři. /// UPDATE S3: Nejlepší série Narcos: Mexico. Odstranění Felixe a posunutí Amada na místo hlavního "hrdiny" jí prospělo. ()

RafaKrakal

Po Narcos přichází Narcos Mexico, který kvalitou rozhodně konkuruje svému předchůdci a navíc zraje s každou sérií. Vše je navíc podloženo velmi zdařilými hereckými výkony a uvěřitelnými charaktery, stejně jako interesantní dějovou linkou. Celkově patří Narcos Mexico k tomu nejzdařilejšímu co současná seriálová tvorba nabízí. ()

MartinTerran

Jiný stát, ale stejné problémy, i když jak se to vezme. No, ale osudy kartelů jak to tak vypadá bývají vždy podobné. Nevím proč, ale původní seriál mě bavil o něco víc a nejen kvůli Pablita, ale také třetí řada. Propojení je zde nasnadě, když mezi sebou měli kšefty.  Hodnocení: 1.řada: 78/100, 2.řada: 76/100, 3. řada: 78/100, Celkem: 78/100. ()

Luckyboy

Rozvětvení (doplnění) původních Narcos dává drogovému příběhu plastičnost a jen ukazuje, kde a jak dělali(jí) USA chyby. Jenže po dokoukání seriálu je každej chytrej, tak snad se na tenhle seriál podívá DEA a americká administrativa. ()

rashaverak

Velka skoda naprosto neskutecne hloupe natocenych akcnich scen. Nas hlavni hrdina bezi, vsude kolem nej letaji kulky z automatu zatimco par metru od nej stoji vojaci vedle klecicich zajatcu zady k nepriteli, a nijak boj nereflektuji, to je opravdu silenost. Tomu se nejde nesmat. ()

muti

Ak je Gallardo taký väčší Kočner tak hlášky typu "máme nahrávky a mena ako minister vnútra a policajný riaditeľ" vám budú pripadať ako slovenská politická scéna, kauza Gorila, penta, drogová mafia na úrade vlády, Naka,.. . Som zvedavý kedy spravia Narcos: Bratislava, materiálu by bolo aj na pár sezón ()

husak_k

Těžko hodnotitelné je Mexiko.. Je to fakt super seriál, ale když ho porovnám s klasickým kolumbijským Narcos, což je pro mě stále nejlepší seriál co jsem viděl, nemůžu si povšimnout, že příběh už není tak zpletitý, šokující a svým způsobem absurdní. Za což v podstatě tvůrci nemohou, ale mexický příběh je víceméně lineární. Stejně si ale seriál drží vysokou kvalitu a skvělé herce, ať už ty mexické a nebo třeba agenta Breslina. 80% ()

blondboss

Po Pablovi a Cali prichádza Mexiko - a musím povedať, že vo veľkom štýle. Ja osobne som zbožňoval prvú sériu, kedy sa odhaľovali udalosti, kedy sa Escobarovi ešte darilo a bol na výslní. Tu v mexickej verzii vidíme budovanie narkofederácie v priamom prenose od úplných počiatkov až po vojny drogových kartelov, a je to jedna úžasná podívaná. Naozaj tak ako som hltal prvé tri série, o to viac som hltal aj tieto mexické. Diego Luna absolútne sedel do role Gallarda a zahral to fakt skvele. Ja som z tejto série jednoducho nadšený už od začiatku a nijako sa to zrejme nezmení, aj keď bude ďalších 10 sérií. 100 % Update po tretej sérii: Bohužiaľ musím poznamenať úpadok kvality oproti tej prvej. Tie dodatočné postavičky už jednoducho nie sú tak zaujímavé, aby to utiahli tak ako Escobar či Gallardo. Stále sa ale bavíme o veľmi kvalitnom seriálovom projekte, ktorý len tak neomrzí. 80 % ()

Aniki

Původní Narcos pro mne začal být v poslední sérii už moc utahaný a tak jsem nové díly, příběh z Mexika, uvítal jako velmi osvěžující zpestření. Luna byl sympaťák, Peňa mi nesedl. Celkově opět dobře odvedená práce. ()

vecneZivec

Shlédnuto za 3 dny všech 10 dílů a je to jízda... Opravdu dobře povedený a i se mi naopak líbí (oproti jiným názorům zde), že Felix Gallardo není takovej ten jasnej zabiják a macho, který ví, co přesně dělá a má o všem jasno. Náhodou dobře vytvořeno, jak i on si není sám jistý, co přesně udělat a kam se řítí. Konec je famózní taky. Happy end nečekejte, jak se říká na začátku prvního dílu...každopádně SILNĚ DOPORUČUJU! ()

hufnagel

Spracovanie hodné Netflixu v tomto nadpriemernom seriáli.Tak ma to zaujalo,že som tomu venoval celý deň a stálo to zato.Hlavne excelovala postava Neta a Rafaela a menej už Felixova,ktorá mi pripadala nedotiahnutá.2.séria ***.4 diely sa to vlieklo a potom sa to už rozbehlo,ale chýbala tomu taká postava ako ten Peňa z prvej série. ()

Franki69

Dokoukáno před vánoční dovolenou a jsem na rozpacích. První dvě řady (Pablo Escobar) byly excelentní, gentlemani z Cali už malounko ztráceli dech, ale pořád se jednalo o seriálový vysoký nadstandard. Tato řada, věnovaná „mexickým travkařům“ už tu sílu neměla. A ne jen proto, že se Narcos okoukávají (to fakt ani náhodou), ale rozvolněním děje a rezignací na původní koncept s prostřihy na dokumentární materiály. Těch zadumaných a telefonujících scén Felixe Gallarda prostě bylo přespříliš. Řadu scén vybízejících k natočení nabízelo třeba sjednocování „plaz“, které jistě nešlo tak hladce, jak bylo v Narcos Mexico ukázáno…Místo toho se pořád někam volalo…škoda. Přesto k shlédnutí doporučím. Zejména kvůli představitelům „Rafy“ a „Dona Netta“, jen si nejsem jistý, jestli chci vidět nějakou budoucí řadu, když to jde takhle do kopru…Dávám 70%. ()

@nthr4X

Musím jít s hodnocením po druhé sérii o hvězdičku nahoru. První díly mě upřímně moc nenadchly, ale po konci druhé série už to nabralo ty správné grády a pokud bude 3 série, mohla by být hodně zajímavá... Edit po shlédnutí všech 3 řad. Poslední řada se stala bohužel tou nejméně zajímavou z celé série Mexiko, strhujících, napínavých dílů je tady opravdu poskromnu. Celkově se ale jedná pořád o solidní počin, který určitě stojí za shlédnutí. ()

zodiak217

Seriál ide v šľapajach prvého Narcos seriáli a paci sa mi, že sa dejovo aj herecky prelínajú oba seriály. Je fajn vidieť staré známe tváre z Narcos opäť na obraze. Pomalší rozbeh, no o to dramatickejsi vývoj druhej série, kedy človek nevie čo sa bude diať ďalej, keďže to nemám naštudovane a dozvedám sa detaily až v seriály. Rovnako oceňujem prelínanie s reálnymi scénami a vhodné vybratý cast. Nemám čo vytknúť. Teším sa na tretiu sériu a dúfam, že nebude poslednou. ()