Nelítostný souboj

• USA Heat (více)

Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Diskuze

tequilla (hodnocení, recenze)

To není poprvé, co to dávají rozdělené na dvě části. Jednou už to tak dávali, takže nic nového. Ovšem je to blbý, že to vysílají takovýmhle způsobem.

Fenk

Fenk (hodnocení, recenze)

Týbrďo, tak Naše Vaše televize z toho udělala seriál. Bravo!

Sonnery

Sonnery (hodnocení, recenze)

Godhaj: "Slick" není nikdo anebo všichni, protože Michael tuhle hlášku používá na každýho (v dabingu říká "hade") a díky ní se jim Hanna dostane na stopu ;-)

Godhaj

Godhaj (hodnocení, recenze)

Zdravím, nevšim si někdo jedný menší nesrovnalosti - na začátku filmu, když nastupuje Waingro do náklaďáku k Michaelovi - Slickovi, tak po jejich krátkým rozhovoru označí přezdívkou Slick Michael Waingroa (Cosi jako: ,,Shut up Slick"), takže z toho vyznívá, že Waingro je ten Slick, ale podle pozdějších událostí by měl Slick být Michael...

gunsmoke01

gunsmoke01 (hodnocení, recenze)

Herecký koncert a mimořádný zážitek. Škoda jen, že nejde dát 6 hvězdiček!

tequilla (hodnocení, recenze)

Oba máte pravdu, asi je to tou Pal verzí. Ale přesto je pravda, že předem než nějaký film v ČR vyjde na DVD, tak jsou distributorem vystříhány některé scény(cenzura). Výjimkou je ale Blu-Ray, kde má skoro každý film uvedeno v plné kinoverzi.

Idaho

Idaho (hodnocení, recenze)

PAL filmy jsou vždy o něco kratší. Je to právě rozdíl mezi 25 a 23,9 fps, který odpovídá rozdílné délce. :-)

woody

woody (hodnocení, recenze)

tequilla: Ten maly rozdil muze byt zpusobeny rozdilnym formatem v USA...

tequilla (hodnocení, recenze)

Zvláštní je, že DVD verze v USA trvala 172 minut, tedy na Blu-Ray je o 2 minuty kratší.

Rocky62 (hodnocení, recenze)

já na nic nečekám, protože bluray přehrávač nemám, vystačím si se svou platinovou edicí, a délka 164 min mi naprosto vyhovuje

tequilla (hodnocení, recenze)

Takže můžeme jen čekat, kdy to bude na prodej v ČR. Filmy na Blu-Ray bývají o něco delší než na DVD(tedy bez cenzury a plná kinoverze).

tequilla (hodnocení, recenze)

Tyto scény jsem už viděl, a taky je možné, že je to ta prodloužená verze. Zrovna jsem se dozvěděl na IMDB, že Michael Mann popřel TV verzi na NBC kde mu nabídli aby obnovil 17 minut vystřižených scén, ale NBC se rozhodla zase z toho vystřihnou 40 minut filmu, aby se hodila na 3 hodiny v TV. Takže jestli jsem to pochopil dobře, prodloužená verze neexistuje na žádném DVD, ale pouze tuto verzi vysílali na NBC.

tequilla (hodnocení, recenze)

Já vím, že to na Nově jednou dávali rozděleně na dvě části, ale neviděl jsem ji. Možná ta prodloužená verze je pouze v Americe, protože na IMDB je napsáno: USA:188 min (original pre-aired NBC version), a kinoverze 170 min. Škoda, že v ČR je film o 6 minut kratší.

Rocky62 (hodnocení, recenze)

Já jsem to nikdy v televizi neviděl, vím teda že to jednou dávali na čt1, ale tu neprodlouženou verzi, ta 188minutovka je absolutně k nesehnání

tequilla (hodnocení, recenze)

Není to náhodou ta prodloužená verze, co u nás jednou na Nově dávali rozdělené na dvě části?

Rocky62 (hodnocení, recenze)

tequilla: tyhle scény jsou pravděpodobně v té prodloužené verzi, jestli se tedy znáš s panem Mannem tak se ho zeptej, protože se to asi nedá nikde zjistit :-)

tequilla (hodnocení, recenze)

Mě docela přišla škoda, že scény se Sizemorem kde tráví s rodinou vystřihli.

Ryan97 (hodnocení, recenze)

taq on ten film je výbornej, ale ta první hodina filmu je na mě moc utahaná .. :-) .. pak to naštěstí nabírá tu atmosféru, já si začínám zvykat na dabing a už to je perfektní .. ;-))

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Jej, prodloužená verze Heatu .. :-O .. Mě to přišlo už na těch 164 minutách přespříliš dlouhý .. ;-))

Rocky62 (hodnocení, recenze)

Sonnery: Asi ne, ty scény jsem viděl, a někde jsem dokonce četl, že v prodloužené verzi Heatu jsou tyhle scény :-(, tzn. že film má zákl. délku 164 + 24 minut těchto vystřižených scén

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Rocky62 : 30 let..? ja z top 200 videl zhruba tak ctvrtinu, mozna tretinu filmu a na vsechny se ani nechystam, pac nektery me vazne moc nepritahujou i pres dobrou recenzi ..

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Rocky62 : nevidel no, tyhle filmy se mi az donedavna vyhybali .. nez sem se prihlasil na csfd, nevidel jsem ani jeden z top 10 filmu .. ted jich mam snad 6 a po shlednuti kmotrů mi budou zbejvat jen tenkrat na zapade a dvanact rozhnevanych muzu ..

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Rocky62 : oni byli sympaticky oba dva, ale na Al Pacinovi posledni dobou hodne ujizdim .. vse to zacalo insomnií .. a to sem este nevidel kmotra .. zrovna vcera sem docet kmotra knizku a vsechny tri filmy bych mel mit doma do tejdne .. takze se docela tesim .. :-)

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu