Nelítostný souboj

• USA Heat (více)

Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Nix

Nestandardní avšak svým zpracováním a hereckými výkony naprostá špička žánru, takhle se dělá skvělý film, který má absolutně nepřekonatelnou scénu v kavárně, De Niro a Pacino proti sobě, to bych si pouštěl pořád dokola. ()

gemi

Pomalé a košaté akční drama. Na dnešní dobu je pomalé skoro nesnesitelně. Po necelých třech hodinách mám pocit, že jsem viděl seriál. Docela do hloubky se tu rozjíždí i okrajové linky. Z řemeslného hlediska je to skoro pětkový film, ale nepočítám zvuk (originální znění), ten je otřesný. Buď jsou akční scény přebuzené, nebo konverzace potlačená, ale když si při ní nastavím zvuk tak akorát, tak mi pak akční scéna div neprotrhne bubínky. Z hlediska zábavnosti jsou to rovné tři. (Druhé zhlédnutí. První 15. 6. 2008.) ()

Inozuka

Sakra, kde jsem to žil uplynulých 27 let, že mi tenhle film unikal. Tedy věděl jsem o něm, ale nikdy jsem se k němu nedostal. A byla to chyba. Heat je to vrchol devadesátkových kriminálek - mix akce a psychologického dramatu. Všechno sedí a je skvěle namícháno - i při, na svou dobu brutální, stopáži ani chvilku nenudí a nakládá až do konce. ()

Amonasr

Typicky americká bezduchá střílečka bez jakékoliv hlubší myšlenky, poselství či silnějšího emočního napětí. Vzhledem k chybějícímu skutečnému napětí téměř tříhodinová bůhvíproč šíleně natahovaná nuda.  Po zázračném kličkovaní v dokola se opakujících deštích kulek nakonec jeden z  bezskrupulózních "hrdinů" přeci jen padne - za tuhle úlevu jedna hvězda, druhá za zručné filmové řemeslo, byť jde o pouhou formu bez obsahu. ()

Davidos305

Vždy jsem chtěl na filmovém plátně vidět vyvážený souboj dvoustran, tak vyvážený že si nebudu moct vybrat, které straně budu fandit a tento film mi to dopřál. Velký trent je rozdělovat strany na dobrou a zlou, světlou a temnou, ale tento film je prostě jíný případ, v tomto filmu nemáme dobrou a zlo stranu, NE. Tady se Michaelu Mannovi podařilo vytvořit skvěle vyvážené postavy. Je pravda že na prví pohled můžeme říct že Al Pacino hraje policajního detektiva, Robert De Niro hraje zloděje, Al Pacino je dobrák, ale takhle ploše a jednoduše tyto postavy Michael Mann rozhodně nenapsal. Postavy, které sledujeme mají své plusy a mínusi a díky to mu se vyvavažují. Líbí se mi že postavy jsou naprosto odlišné tím že jsou na opačně straně zákona a zárověň stejné, díky svému vztahu a oddání k řemeslu, kterým vyplňují své zničené životy. Líbí se mi že postavy jsou rivaly, ale dokážou se navzájem obdivovat a respektovat. A celé je to radost sledovat. Samozřejmě se tu bavíme o Robertu De Nirovi a Al Pacinovi v jednom snímku, takže o brilantní herecký koncert je postaráno, už jenom díky nim, ale i další herci hrají úžasně, vypíchnout musím hlavně Vala Kilmera. Film disponuje skvělími reastickými akcemi, které jsou neuvěřitelně napínavé a je radost je sledovat. Zmínit musí hlavně přestřeku ve městě, která působí velmi odlišné od jiných přestřelek z jiných filmů svou velkolepostí a svému rozsáhlému a otevřenému prostředí. Co se týče kamery je tu odvedena úžasná práce, i když mi sem tam moc nevyhovoval Mannův šedivý styl, ale postupně jsem si zvykl a nakonec mi to do snímku vlastně dost sedlo, hlavně když se šediví styl kombinoval s neony vytvořilo to velmi unikátní vizuál. Takže nemám co vytknout. ()

Psycho.R

Mannovým filmům asi nikdy nepřijdu na chuť, přijdou mi hrozně zdlouhavé a atmosféra to moc nezachraňuje. Tady to navic mela podpořit herecká esa. ()

havran

Velmi netradiční krimi film a hlavně herecký souboj Al Pacina a De Nira v rolích policajta a lotra mně nenechal vydechnout celé zhruba tři hodiny... Profesionální režie, výborný casting, kde i vedleších rolích hráli herci, jak o život. Ano - i loupit je jenom práce, HADE - a já fandil De Nirovi! ()

keane

Viděl jsem to několikrát a pořád mě to baví a připadá mi napínavý. Jeden z nejlepších akčních filmů. Dobrej od první do poslední minuty. ()

Lichty

Nevím co říct. Al Pacino je pro mě herecká modla, Roberta De Nira mám rád a filmy Michaela Manna respektuji. A přesto všechno na mě Heat působil občas směšně a po většinu stopáže neobyčejně nudně. Nebýt přestřelky v půlce filmu a několika okamžiků, které jsem si díky herectví obou dvou představitelů užil, pravděpodobně bych se za 171 minut unudil k smrti. Chápu nadšení ostatních, ale dokázal bych vyjmenovat nespočet jiných kriminálek, kteří by v mém žebříčku "slavné" Heat strčili hravě do kapsy. Normálně bych asi dal tři hvězdičky, ale okolnosti mě nutí snížit na pouhé dvě. ()

winstonik

Ak poľujete na človeka, akým je Zločinec de Niro, nebojujete proti vonkajšiemu zlu, ale proti zlu v sebe samom. A víťazstvo nesie pachuť víťastva nad tým, čo ste nedosiahli, ale tajne ste po tom túžili. Nezvyknem komentovať akčné a/alebo dlhé filmy, a už vôbec im nedávam vyššiu známku ako tri. Lenže - toto je o niečom inom. ()

Martini98

Vzrušující a emocionální film, se skvělou akcí a promyšleností! Hlavní přestřelka po vykradení banky, mi skoro přišla jak z nějáké hry (např. GTA =)! Ale má i své mínusy, až přehnaně dlouhá stopáž a ke konci trošku nepřehledný děj! Když se to tak vezme, tak je tu i alternativní konec.....! Ale jak to už tak bývá, dobro musí zvítězit! ()

Arequipa

Marně bádám nad tím, proč mě tenhle film tak trošku zklamal a hodnotím jej jako průměrný. Možná přílišná délka. Přitom oba hlavní hrdinové patří mezi mé nejoblíbenější herce. ()

Šňůra

Tohle teda mělo šťávu! Michael Mann nám svým Nelítostný soubojem ukázal naprostou špičku žánru a vůbec nevadila dlouhá stopáž, protože napětí sálalo od začátku až do konce. Jako divák jsem byl jen trochu rozpolcený, protože mé sympatie byly na obou stranách, jak na straně spravedlnosti, zastupované netradičním policistou v podání Al Pacina, tak i na straně zločinu, kde však i Robert De Niro, co by vůdce bandy, působí nesmírně sympaticky. ()

Tiiso

Velmi dobře odvedená práce. I takto by se dál zhodnotit tento film. Příběh je natolik dobře vymyšlen a scénář obsahuje natolik dobré situace a dialogy, že casting musel vybrat takové herce aby se psaná forma práce nezničila špatným výběrem. To se jim povedlo jelikož De Niro a All Pacino hráli věru od srdce a myslím, že ve všech scénách kde jsou na plátně je ten cit cítit. Příběh z prostředí zlodějů a policistů, oplývá dramatičností, spádem, akcí a hlavně uvěřitelnou reálností. Režisér nás nikde neunavuje, hloupým vtipem, či béčkovou scénou a svou výbornou režijní rukou nás vede skvělým tempem příběhem až ke konci. Vše úhledně dohromady zapadá a vše dává dobrou logiku, přesně tak jak si většina z nás představuje, že při takové situaci, se bude v reálném prostředí dít. Tvůrci veškerou svou aktivitu nevěnovali pouze scénam a akcím, ale ponořili se i hlouběji do psychologie samotných protagonistů. Pomocí situací a různých rozhovorů nám dovolují více poznávat charaktery obou mužů, kteří sice stojí na jiné straně světa, ale oba dva mají velmi mnoho společného. Právě to vlastní zastírání pevných hranic dobra a zla, a vybarvení jinak černobílé linie dvou nepřátel, dělá z filmu přece jen něco více než pouhé kriminální drama. I díky tomu je stopáž úměrná a pokud divák jen pasivně nebude sledovat ubíhající obrázky a zapojí také trochu svou mysl, nepozná, že mezi úvodními a závěrečnými titulkami uběhlo sto sedmdesát minut. ()

Marty7CZ

Tohle je pro mě absolutní filmová lahůdka.Naprosto neuvěřitelná režie,ůžasná kamera,výtečná hudba,skvělej scénář a dvojka DeNiro+Pacino,podpořená skvělým Kilmerem a Sizemorem,to je filmovej zážitek na nejvyšší ůrovni!Je to film mýho srdce a povinnost každýho film. fanouška!!!!! 194% ()

godspeed

Tento „majstrštyk“ od Micheala Manna si rád pustím vždy, když mám pocit, že svět kolem mne vnímám moc černobíle. Abych si uvědomil, že lidi nejsou buď zlí nebo hodní, ale to v jakých situacích se nacházíme je důsledkem našich předchozích činů. Navíc ve filmu si přijdou rozhodně na své milovníci Al Pacina, Roberta de Nira a Vala Kilmera skotačících v akčních pasážích natočených snad tím nejlepším možných způsobem. ()

Galliano

Al Pacino versus Robert De Niro na jednom placi, z toho ani snád nemohol vzniknút zlý snímok. Skvelé výkony hercov, dobrý scenár a fantastická prestrelka v strede filmu. ()

mamsebe

Překvapivě dlouhá nuda... Do poslední chvíle jsem sázela na to, že se film rozjede nebo nečekaně zvrtne a moje nenaplněné čekání ukončily až záverečné titulky.. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu