Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

lesumir

Nestarnouci klasika s krasnou prostitutkou Jilii a fesakem Richardem Gerem se zapsala do dejin jako nejsladsi a komedie pod sluncem. Ale no a co? Tenhle film se snazim videt pokazde, kdyz na Vanoce bezi a porad jsem spokojen a vzdycky mi vylepsi naladu a uplne citim curk v zubech a ja sladke rad :) 10/10 ()

Dever

Soundtrack James Newton Howard : 1. Wild Women Do - Natalie Cole ,2. Fame 90 - David Bowie ,3. King Of Wishful Thinking - Go West ,4. Tangled - Jane Wiedlin ,5. Must Have Been Love - Roxette ,6. Life In Detail - Robert Palmer ,7. No Explanation - Peter Cetera ,8. Real Wild Child (Wild One) - Christopher Otcasek ,9. Fallen - Lauren Wood ,10. Oh Pretty Woman - Roy Orbison ,11. Show Me Your Soul - Red Hot Chili Peppers ()

Hakha

Stydím se za to, že až nyní jsem poprvé zhlédl Pretty Woman. Je to naivní pohádka, která je už při setkání hereckého páru jasná jak skončí a film provází mnoho klišé, ale i tak je to velice pohodový film na který se příjemně dívá a uteče jak voda. Julia Roberts zde byla roztomilá a je to snad první film, kde mě opravdu nevadila. Film navíc provádí velice příjemná hudba a herecké obsazení, takže moje hodnocení 4 hvězdičky... ()

Jara.Cimrman.jr

"Já ho nelovím. Sloužím mu jen na sex." Jak romantické. Už se těším na děti, jak se zeptají na seznámení maminky s tatínkem a oni jim to řeknou tak, jak to bylo. Taťka prostě neuměl řídit Lotus, tak ho mamka odvezla, pak mu ho přeblafla a on jí za to zaplatil. Pořád to ještě zní tak romanticky? Už asi tolik ne, ale mě to stejně pořád baví, tu zábavnou romantiku v tom stejně vidím a Vivianin "kurví kroj" by neměl chybět v šatníku žádné ženy, která touží po sexu. ()

Slartibarkfast

Novodobý příběh popelky, který všichni moc dobře známe. Nesčetněkrát viděná romantika, která nikdy neomrzí. Neuvěřitelný příběh, který se stává jen v naší fantazii. Ano, tohle vše vystihuje snímek, který je naplněn po okraj růžovou pěnou s nasládlou příchutí Vanilky. Klišé a kýčovitost je jaksi prvotní jev, kterého si člověk všimne, ale jinak je to vcelku povedený film. Mně osobně nikdy nevadil a vždycky jsem se na něj rád podíval. Není to bůhvíjaká pecka a nemůžu říct, že bych tento žánr přímo vyhledával. V tomhle případě mi to ale nikdy nevadilo. Zkrátka mi tam Gere a Roberts nějak sedli. Ideální film pro dva, který vyplní detaily romantického večera. 80% ()

• Výrobci vozů Porsche a Ferrari, které se v příběhu objevují, dělali potíže. Nechtěli být spojováni s filmem, jehož hlavní postavou je prostitutka. (HappySmile)
  • Julia Roberts (Vivian Ward) pochází z Georgie. Producenti se obávali, že její jižanský přízvuk se může projevit v některých replikách. Proto byla do filmu přidána scéna, kde Vivian vysvětluje, že vyrostla v Georgii. (kenny.h)
  • Díky režisérově ženě, která pracovala na klinice pro pomoc pro lidi v nouzi, se Julia Roberts (Vivian Ward) seznámila s několika ženami z ulice a na pár hodin se s nimi během natáčení vytratila na kafe. (Kamkon)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)