The Lie

• USA Between Earth and Sky (pracovní název)

Otec vezie autom svoju dcéru na tanečné sústredenie, keď vtom zbadajú v treskúcej zime jej kamarátku. Ponúknu sa, že ju teda zoberú na kúsok cesty so sebou, avšak ich dobré úmysly v zápätí vyústia v strašné a neočakávané dôsledky. (sochoking)

Lacike

90% času to pripomína film Before and After. Len s tým rozdielom, že dcéra, ktorá spáchala zločin, je rozmaznaný fracek, ktorého nejaká vraždička netrápi a v kľude si čumí na bedňu. Rodičia tentoraz držia za jeden povraz a snažia sa zakryť všetky stopy. Začne sa to síce celkom seriózne, ale čím ďalej tým viac vymýšľajú absurdnejšie riešenia, takže nielenže sa s nimi nedá súcitiť, ale iba som žasol nad tým aké hlúposti vymýšľajú. Skoro mi to pripomínalo nejakú Coenovku o hlúpych ľuďoch, ktorý robia zlé veci, ale zakaždým sa im nakoniec vypomstia. A svojím spôsobom tomu zodpovedá aj totálne absurdný koniec, ktorý všetky udalosti spláchne do hajzla a mňa rozosmial na plnú hubu. To by asi nemalo byť cieľom u psychologického thrilleru. Plusom filmu je, že nenudí a je nepredvídateľný. Mínusom, že je to totálna hovadina, ktorá sa nedá brať vážne aj keď sa o to tvorcovia evidentne snažia. Proste klasická Blumhouse produkcia. 5/10. ()

Arsenal83

Fotrík si ide s dcérenkou autíčkom, keď tu zrazu uvidia stáť na zastávke jej kamošku Brit, tak jej ponúknu odvoz. A tu sa začína zápletka, ktorá má mimoriadne vyvrcholenie a za ten koniec proste patrí filmu hodnotenie vyššie, ako len „modré“. Nebolo to dokonalé a hlavne afektovaný výkon Joey King mi veľmi nerezal, ale proste ide mi o príbeh. A nech som by som očakával akékoľvek varianty, toto ma ako prvé určite nenapadlo. ()

viperDavid

Tak takovou dceru bych taky chtěl. Film má krásný nápad a je ukázkou sobectví. Bohužel tam jsou tak nudná místa, že vás to občas to nutí vypnout. Konec byl však famozní a to se mi líbilo, hodně. Takže dávám o hvězdu víc než by si to zasloužilo. Joey King je fajn herečka, taková nematná neslaná, ale fajn. Ps. věděli jste že dělá i modelku? dnes se asi bere každý ()

Marze

Rodice brani svou dceru pred pruserem. Je to prilis stupidni na to, aby to cloveka nejak zasahlo. 90 minut neuveritelneho chovani. Je ale pravda, ze teenageri jsou obcas rebelsti a nepredvidatelni. Par dobrych momentu zde je. Pristihl jsem se, jak rikam "co to delas?" Zaverecny zvrat je dost radikalni. Jiste vykriknete, ale ne strachem. ()

borec999

Zaujímavý triler, ktorého hlavnou doménou je príbeh alebo lepšie povedané záverečný devastačný zvrat, ktorý bol jednak za mňa nečakaný, ale na prekvapenie aj vcelku logický, pochopiteľný a dal predchádzajúcemu dianiu úplne nový rozmer. Holt, rodičia spravia všetko preto aby ochránili svoje deti a teenageri sú proste teenageri aj so všetkými svojimi problémami, rebéliami a klamstvami...  Blumhouse zase raz trafili do čierneho. 70% ()

• Natáčelo se od 8. ledna do 8. února 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (Homerking)
  • Film sa odohráva v New Yorku, v Kanade sa natáčal kvôli daniam. (Arsenal83)