Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

silentname

"Yesterday" je podľa mňa skvelou letnou komédiou, ktorú by ste si mali ísť pozrieť na veľké plátno, kým ju dávajú v kinách. A myslím to úplne vážne. Jedna z najlepších komédií, čo som v posledných mesiacoch videl. Himesh Patel je podľa mňa vynikajúci v hlavne role Jacka Malika. Uveril som mu to všektými desiatimi a veľmi dobre odspieval jednotlivé skladby. Uznávam. Lily James je tu tak zlatá, že miestami by s ňou človek asi najradšej skákal a spieval "I Want To Hold Your Hand" (čo je scénka vo filme) a tlieskal gumovými rukavicami a bavil sa s ňou. Je neskutočne zlatá. Alebo teda jej postava Ellie. Tá si ma získala. Kate McKinnon mi asi ostane za tento film v pamäti vetou - "In the name of money, STOP!" To som sa rehotal na plné kolo. Ale aj tak si myslím, že podáva dobrý výkon ako manažérka, ktorá vycíti príležitosť. Ale ak by som mal povedať čo ma na filme bavilo najviac tak to budú všetky scénky s Edom Sheeranom. Asi ho budem chcieť vidieť hrať seba samého vo filmoch častejšie. Najmä ak to má priniesť toľko skvelej komédie. Všetky scénky s Edom ma bavili a to teda poriadne. Pridal tomu skutočne skvelý humor. Okrem toho mám pocit, že film je ideálne vyvážený. Nie je to len komédia. Má to prvky romantiky, drámy a samozrejme je to plné skvelej muziky. Nič sa v tom ale nijakým spôsobom nebije. Je to dokonalo vyvážené po všetkých stránkach. Dobrá story, dobrá romanca, dobré postavy, dobrá hudba. A okrem toho aj celkom prekvapivý záver. Väčšina týchto fantasy filmov s nejakou schopnosťou alebo alternatívnym vesmírom má vždy rovnaké rozuzlenie. Niečo sa stane, dostaneme sa naspäť do skutočnosti a všetko čo bolo dovtedy super je zrazu preč, alebo to bol obrovský sen, ktorý niekoho niečo naučil. Tento film to však neurobí. Miesto toho v tomto svete zostaneme až do konca. Ale je dobré, keď aj v tomto svete tie skladby môžu existovať, aby mohli ľuďom priniesť radosť. A okrem toho tu bude aj jedno úžasné a nečakané stretnutie pri konci filmu, ktoré nebudem spoilovať. Ale bolo to úžasné. Takže po tom všetkom pozitívnom to vyzerá, že ide o jeden z najlepších filmov roku, že? Nuž, je tu aj pár problémov. Malých problémov, ale predsa. V prvom rade ma trošku mrzí, že film sa volá "Yesterday" pričom túto skladbu tu budeme počuť dokopy iba raz. A čakal som, že si ju užijeme trošku viac. Najmä, keď ste podľa nej pomenovali váš film. Romanca napriek tomu, že je milá a príjemná, tak je v nej určitá dávka klišé a vieme ako to asi nakoniec dopadne. A okrem toho nie sú len Beatles mimo tohto sveta. Ale aj pár ďalších vecí. A aj keď niektoré mi prišli vtipné, tak niekedy to už bolo nasilu. Napríklad posledný fórik na koniec filmu nebol podľa mňa nutný. Pobaví, ale nemusel byť. A okrem toho v žiadnej (ani najväčšej) fantasy tohto typu neuverím, že by neexistovali cigarety. Kde by sme museli byť, aby neexistovali cigarety? Ostatné je v pohode. Film podľa mňa funguje a odporúčam ísť si pozrieť na veľké plátno. Čeknite si ho a zabavte sa. Budete radi, že ste ho videli. Hodnotenie: A () (méně) (více)

xxmartinxx

Konečně nějaký film po Bohemian Rhapsody, který budu rád nesnášet. Po Lásky čas další scénář, kde zlé a sobecké postavy prožívají neštěstí, když celý svět, každý jeden člověk a každý aspekt jejich života nejsou pro jejich potřeby dokonalé, přestože samy nemají světu co dát. Ústřední morální dilema "měl bych si přisvojit ty písně?" představuje ve skutečnosti ještě ten menší problém v životě hrdiny, který je nesnesitelný, nesoběstačný člověk bez jakékoliv definovatelné charakterové vlastnosti krom svého pasivního očekávání úspěchu (navzdory Himeshi Patelovi, u nějž si umím představit, že bude ok) a v důsledku zneužije všechny lidi, kteří jeho úspěch reálně produkují. Film se samozřejmě hodně snaží, abysme na to nemysleli. (Spoilery? Svému druhému manažerovi hrdina přebere holku, ale tomu to nevadí, protože "vždy věděl, že je jen druhý", takže je to v pořádku. Třetí manažerku připraví o veškerý pravděpodobně nasmlouvaný zisk, ale to nevadí, protože ji ztělesňuje naprosto nepatřičně karikující McKinnon, takže i to je v pořádku. Přestože tohle byli lidé, kteří pro hrdinu udělali to, co on tak moc chtěl a nebyl toho schopný.) Konflikt mezi hrdinou a jeho "láskou" je naprosto umělý a nepřesvědčivý - jeho vyhraněnost a naléhavost je opět způsobena pouze neochotou postav přijmout cokoliv než absolutní spokojenost - tentokrát ze strany nejprázdnější ženské protagonistky za dlouho, která je na jednu stranu absurdně odevzdaná a na druhou absurdně sobecká a já se to ani nesnažím vstřebat (opravdu mi nebylo jasné, proč za ním přijela do Liverpoolu a co po něm chce krom potenciálu zničit svou kariéru kvůli ní "prostě proto"). Podobnou morální kocovinu mívám jen z filmu Bajgara a Vejdělka. Film v podstatě o tom, že můžete být svině tak dlouho, dokud se u toho cítíte příjemně. ()

Stanislaus

Po nesmrtelných písních od Queen a Eltona Johna vzkřísili filmaři The Beatles, na jejichž stejně nadčasové písně si však najednou takřka nikdo nepamatuje. Samotný námět je vskutku zajímavý a líbilo se mi, že se tvůrci jistým způsobem snažili Brouky a jejich vesmír přizpůsobit dnešní době. Půvabná Lily James mě opět okouzlila a doufám, že se nováček Himesh Patel objevím v dalších filmech. Pobavila mě humorně pojatá účast Eda Sheerana, na druhou stranu se mi ani po tomto snímku nepodařilo přijít na chuť Kate McKinnon. Když by se chtěl člověk ve filmu zevrubněji rýpat, určitě by něco našel, ale já byl v kině spokojený - nechal jsem se unášet na nesmrtelných rockových klasikách, prožíval jsem s hlavními postavami jejich turbulentní vztah a v neposlední řadě jsem se nechal dojmout a překvapit "účastí" jistého nejmenovaného zpěváka, který povstal z mrtvých. Místy je to sice kýčovité a na city hrající, ale je to podáno tak milým způsobem, že jsem to spolkl i s navijákem. ()

Nevka

Nerad se opakuji, ale Danny Boyle stvořil další pohodovou letní komedií, která obrazně uzavírá trilogii Queen - Elton - Beatles. Svým způsobem jsme tak dostali "nechtěný", ale veskrze povedený trojlístek filmů, který vzdává hold hudebním idolům století minulého. A je strašně fajn, že každý snímek přišel s něčím trochu jiným a v podstatě se neopakuje. V případě Yesterday jde o dobře zvládnutý humor a povedeně zakomponovanou myšlenku "hitu, který zmizel". Neřeší se sice proč, nebo jak (rád bych viděl něco, kde se tento problém bude řešit do hloubky, ale toho se asi nedočkám), nicméně ono to nakonec ani nevadí. Naprostá většina linek funguje přesně tak, jak byla tvůrci zamýšlena a já jsem s výsledkem spokojený. Trochu mě mrzí, že v druhé půlce mírně spadlo tempo, ale tuhle jednohubku si rád někdy zopakuji. ()

DwayneJohnson

Himesh boží, muzika taky, přesto po konci spíše zklamání. A to hlavně z mezihry. Připadal jsem si jak na opeře, když dirigent ztratí noty a najde je až před koncem a místo aplausu je jen vlažný potlesk vsedě. A Lily mě neskutečně vytáčela, svou rolí, jinak ❤️ samozřejmě. Jako vzpomínka na Beatles super s originálním nápadem, ale budu si muset počkat, až Danny natočí něco lepšího. Určitě na to má. ()

• Hlavní hrdina se ve filmu jmenuje Jack Malik. Ma stejné příjmení, jako hlavní hrdina jiného Boyleho filmu, Milionář z chatrče (2008), kde se hlavní hrdina jmenoval také Malik, ovšem Jamal. (MrAldridge)
  • V čase 28:03 má Ellie (Lily James) ruce v klíně. V dalším prostřihu má však ruce položené na hrnku a je opřená o stůl. V následujícím střihu má pouze jednu ruku položenou na stole. Další střih je opět opřená o stůl a rukama svírá hrnek. (Iveet)

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě