Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

MartinTerran

Vskutku povedený oddechový film se zajímavou zápletkou. Film nese morální poselství a také nám říká, že peníze nás šťastnými neudělají. Herecké obsazení je dobré a hrají přesvědčivě, včetně Eda. Hodnocení: 62/100. ()

Snilek1379

Dvě hvězdičky. Jednu za scénu s "Yesterday" a jednu za tu s "Let it be". Jinak se podle mě jedná o skvělý nápad s naprosto nevyužitým potenciálem, který těží jen z toho, že celý svět miluje Beatles a rád si zajde do kina na cokoli, co s nimi souvisí. Myslím si, že z toho mohl být hodně originální a jedinečný film. Bohužel ale pohořel na na příběhu, který je nedotažený, kýčovitý, předvídatelný a plochý. Občas to mělo své světlé momenty, ale to je pro mě málo. Zde se asi ztotožňuji s výrokem Paula McCartneyho, který s trochou nadsázky prohlásil: "No, je to dobrá reklama na mě." Upřímně ale, od kdy je pro Beatles nebo pro jejich členy potřeba točit reklamu? ()

smatana.sk

Áno romantická linka je prvoplánová, a celý film stojí na jedinom nápade, ale ten nápad je výživný. Najlepšie sú pasáže s prvými pokusmi predviesť vlastnej rodine Hey Jude, a potom žraločia hudobná producentka. Poteší aj linka s Edom Sheeranom. ()

JosefTomas

Velmi příjemný film, který nesází ani tak na songy od Beatles, jako spíš na neuvěřitelnou zápletku, která funguje dobře, ale v některých ohledech by nebylo marné jí trochu více "vytěžit". Herecky je to ale úžasné, scénář je v rámci možností funkční a ve většině momentů i předvídatelný, což mu ale dává výhodu párkrát překvapit. Boyle opět předvádí áčkovou režii a hlavní postavy se vám ihned zaryjí pod kůži, přičemž Jackovi (Himesh Patel) přejete úspěch (jakýkoliv) a do Lily James se okamžitě zamilujete. Pokud vám tedy vyhovuje trochu střelená zápletka a máte rádi romantické komedie, tak Yesterday můžete s klidem vidět. ()

riza-do

Nikoli hudební film, ale milá komedie o nadčasovosti písniček Beatles, která by se dala shrnout do následujícího souvětí: "Jak to všechno začalo hezky McCartneym, tak to skončilo Lennonem." V každém případě i přes nefungující chemii hlavních postav, příběhu o morálních důsledcích a nenaplněného očekávání od dua Boyle-Curtis, se na to docela dobře dívá. Jo a ten malý stan z úvodu nebyl zase až tak malý, pamatuji si před pár lety, že v podobně malém (ještě menším) hrál Elijah Wood na Trutnoff. ()

Fabe

Nejslabší Boyle, nejslabší Curtis a bohužel nevyužitý potenciál písní The Beatles. 2* za námět 1* za Lily James. ()

Scanerior

Dobrý nápad, který podle mě ovšem nebyl úplně zajímavě pojatý. Ačkoliv se nejedná o špatný film, tak jsme mohli dostat více. Pořádně vytěžit téma a dát třeba více známých písniček. No pro mě to trochu zpravil celkem konec, který je sice takový typický, ale vlastně nevím, jak jinak to ukončit. Také myšlenka je dobrá a proto to ještě stačí na 3 hvězdy. ()

curil

Nemohlo se mi to nelíbit, když hlavní roli ve   filmu hrají písničky legendární skupiny a to   mé nejoblíbenější. Rovněž nosný nápad   filmu je neotřelý a je docela zajímavé   představit si svět v jiné formě, kde lidé   neznají Beatles, Oasis, Springsteena a třeba   taky Coca-Colu anebo cigarety. Sice bych nemusel   vidět v hlavní roli muzikanta indického   mládence, ale to bych v dnešní   "vyvážené" době chtěl moc. Líbila se jako vždy Lily James a Ed Sheeran, který   hrál sám sebe ()

Tominni

To je tak, když jste hudebníkem, který nikoho nezajímá a během krátkého výpadku zmizí z naší planety několik věcí a mezi nimi i povědomí o legendě The Beatles. To se pak lehce člověk stává hvězdou. Celkem pohodový film se spoustou písniček Beatles, ale hlavně o tom, jaké je lhát a taky trochu o lásce. Jsou zde drobnosti, které by mohly být lepší, ale celkově to na čtyři hvězdy stačí. ()

Standaa

Slabší čtyři hvězdičky. Milej film, zajímavej námět + miluju Beatles, což tomu filmu hodně přidává, ale moc mi nesedlo provedení a do jistý míry ani obsazení. Lily James je nádherná, ale s hlavní postavou se k sobě absolutně nehodily. Neexistující chemie, romantickou zápletku jsem jim nevěřil ani vteřinu. Záporná postava tý ženský byla hrozně odfláklá. Jinak ten mega úspěch, kterej hlavní postava Jack s těma písničkama slavil, by se v roce 2019 už nekonal. Fenomén Beatles slavily úspěch i proto, že daly vzniknout konceptu "boy band" tak jak ho známe dnes a že to bylo v roce 1960 něco novýho. V roce 2019 by se ty písničky určitě taky líbily, ale nic jako v tom filmu by se nestalo ani náhodou, spíš by se ztratily v záplavě dalšího obsahu, co dnešní společnost chrlí jak na běžícim pásu. Ale třeba se pletu a jinak průměrný písničkář Jack by se s ukradnutou tvorbou od Beatles stal megastar i dnes. Povedlo se to třeba Sheeranovi, kterej má mimochodem v tomhle filmu docela vtipnou side villain roli a umí i docela hrát. All in all, milej film a fanoušky Beatles určitě potěší. ()

krysik

Ona "tajná návštěva" ke konci mě taky dostala... při té scéně jsem měl husí kůži. Proto zvedám hodnocení na 5. Pro fanoušky Beatles je každý první nápěv písně něčím velkým. A tak si říkám, co kdyby vlastně nebyli Beatles? Co kdyby nevzniklo Sgt.Peppers Lonely Hearts Club Band? Ano svět by byl opravdu poloviční... Skvěle natočená komedie, která baví. ()

JuveIt

Námět zajímavý, ale v podstatě je to jen další z řady romantických blbostí s miliónem milionkrát otřepaných klišé. Od režiséra Trainspottingu a scénáristu Černé zmije jsem čekal něco jiného. Jedna hvězda je za hudbu Beatles a druhá za okouzlující Lily James. ()

W.Goldfinch

Příjemný letní snímek, který určitě potěší fanoušky Beatles. Curtis pořád umí a Lily James je jako vždycky kouzelná. ()

wallax

Skvele urobený film. Úsmevný a príjemný od začiatku do konca. Herci si to náramne užívali a bolo to cítiť na ich výkonoch. Piesne The Beatles mi nie sú neznáme, ale nie je to niečo čo by som počúval často. Film však spojil zopár vecí, ktoré mám rád a tým mi celkom zahral na strunu. Za prvé nebola tam Coca-cola, ktorú nemám rád...túto rolu si plne ukradla moja obľúbená Pepsi 😉 svoju rolu tam dostal napríklad Rover 75 či Microsoft Surface Laptop. Ja viem, že o tomto ten film vôbec nebol, ale tieto drobnosti mi už tak dobrý film ešte viac spríjemnili. No a k tomu naviac som si ho mohol užiť v úplne novom zdigitalizovanom kine Úsmev v Hlohovci (2K obraz, 7.1 Dolby zvuk). A podľa reakcií divákov na konci súdiac, film sa nepáčil len mne 😃 Myslím, že tento film sa v dnešnej záplave hudobných snímkov a filmov o hudobných kapelách určite nestratí. ()

Blazis34

Nemůžu si pomoc, ale mě film velice bavil. Stejně jako hlavní dvojka Patel - James. Do toho skvělý Ed Sheeran. Sice jsem doteď nepochopil jak se vytratily písničky The Beatles, cigarety ani Coca Cola, ale ve filmu mi to nevadilo. Zážitku mi přidalo i slyšet úžasné písničky od The Beatles v trochu jiné podobě. Na druhou stranu mi po celou dobu děj připomínal veleúspěšný Bohemian Rhapsody - od barů přes počáteční slávu až do Wembley. Nevím, ale jestli to je náhoda nebo to tak sklouzávalo jenom mě. Na každý pád Yesterday je super film, který baví, nenudí a ještě si u něj hezky zamroukáte světovou hudbu. Dávám 85%, lepší čtyři hvězdy. ()

Zed70

Takový pěkný film do letňáku, dát si k němu pivo víno Frisco nealko co kdo preferuje a tak nějak nechat ten film proplout. A pak na něj zapomenout. takové je Yesterday. Ani happyend nechybí. Beatles jsem nikdy nijak zvlášť neposlouchal, ale je příjemné je slyšet. Faktor letní zábavy 5* zejména po sérii těžkých filmů na #kviff2019. ()

Drozdo57

Veľmi príjemný "feel good" film. Mnohí môžu argumentovať jeho banálnosťou a absenciou invencie. Ale v tom prípade si strčte červené hodnotenia drvivej väčšiny súčasných filmov. Hoci mi je hlavný hrdina nesympatický, film drží nad vodou, spolu s ženským protipólom Lily James. A Beatles nikdy nesklamú. Bol by to iste smutnejší svet keby nikdy neexistovali. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě