Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Geoffrey Radcliffe je obviněn z vraždy svého bratra a odsouzen k oběšení. Po návštěvě svého přítele, dr. Franka Griffina, však z vězení záhadně zmizí. Policejní inspektor Sampson si uvědomuje, že Griffin je mladším bratrem slavného původního "neviditelného muže" a že mu nejspíš z vězení tímto způsobem pomohl. Podaří se ale Geoffreymu vyhnout se polcejním léčkám a chytit skutečného vraha? A podaří se dr. Griffinovi objevit protilátku na neviditelnost dřív, než u Geoffreyho způsobí nevyhnutelné šílenství? (Oktavianus)

(více)

Recenze (20)

pepo 

všechny recenze uživatele

Ani zdaleka nie tak posobive ako jednicka. Ku cti tvorcov vsak sluzi zanrovy posun. Toto je v podstate klasicka nahanacka na nevinneho (nieco ako utecenec), s tym rozdielom, ze ide o neviditelneho muza. Svizne, celkom nepredvidatelne a trikovo opat uzasne. Celkovo vzate ide o vyborny sequel. Ale original je original. 8/10 ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Sequel k Neviditelnému muži mě bavil víc než jednička. Po celý film si užíváme skvělý hlas Vincenta Price (mimochodem jeho první velká role). Děj je zajímavý, napínavý, má docela spád a tak nějak pořád nevíme, jak to vlastně dopadne (u prvního Neviditelného muže to bylo celkem jasné). Triky opět skvěle zvládnuté (například u filmu Invisible Woman se to už tak dobře nepovedlo). ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americký snímek „The Invisible Man Returns“ je ukázkou toho, že pokračování nemusí být tak dobré jako originální film, ale přesto v sobě má něco, co dovede diváky zaujmout. A to i hodně dlouho po premiéře filmu. Ty triky jsou parádní a Vincent Price roli nepodcenil. Tady si tvůrci skutečně vyhráli, a to je dobře. Ten film není vyloženě temný, i když má pár dobrých scény, ale hravost z něj dělá snímek zábavný. Jeho sledování si užijete. ()

p6qwre 

všechny recenze uživatele

7 let po slavném Neviditelném muži připravilo studio Universal Návrat neviditelného muže. Ten sice nedosahuje kvalit staršího předchůdce, přesto jsem se při jeho sledování dobře bavil. Příběh je vcelku zajímavý, děj má rychlý spád a herecké výkony i triky jsou velmi dobré. Navíc Vincent Price se díky svému nezaměnitelnému hlasu pro roli neviditelného muže opravdu hodí:) ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Jak 2x vstoupiti do stejné řeky? Nijak. John Květen není Jack Arnold a James Whale už tuplem ne. Naprosto nepřirozené, nudné a uměle vynucené pokr. něčeho, co je založeno na tom, že to žádné pokr. prostě...nemá. Griffin má bratra? Hmm, no jasně, že jo. A kde tedy v 1 byl? Hm? Aha, on ještě neexistoval. A není náhodou ještě 3 s jeho sestrou a 3 dětmi, např.? Oni mají ještě tu drzost, se oháněti Wellsovým jménem v úvodních titulcích. Neskutečné. A Vincent Price (při vší úctě k němu) nebyl...není a NIKDY nebude Claude Rains. Jak může jeho jemný a milý hlas (zde ještě navíc díky obvazům huhlavý, takže se nedá ta postava vůbec bráti vážně) vůbec vyvolati nějaký dramatický účinek? On se hodí do role Neviditelného asi jako já, do vychovatele v mateřské školce. Parazitování na ultrageniálním filmu. Nic víc. :-/ Na pokr. SF klasik od velkého H.G.Wellse má totiž patent jen Stephen Baxter. A to není filmař. Zdejších 71%...bez komentáře. Jen doufám, že to Wells neviděl. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (4)

  • : V prvním díle Neviditelný muž (1933) musela být zneviditelňovací droga užívána opakovaně, aby se dostavil účinek. Zde dochází k neviditelnosti hned po prvním užití. (liquido26)
  • Natáčení započalo 13. října 1939 a skončilo 11. listopadu téhož roku, rozpočet činil 243 750 amerických dolarů a snímek nakonec vydělal 815 000 dolarů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama