Banda - Série 4

(série)
USA, 2024, 8 h 26 min (Minutáž: 59–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Laz Alonso, Chace Crawford, Erin Moriarty, Antony Starr, Jessie T. Usher, Jeffrey Dean Morgan, Tomer Capone, Karen Fukuhara (více)

agentmiky

Dva roky dlouhého čekání jsou u konce. Banda totiž přistála na naše obrazovky se 4. řadou, nyní již potvrzenou jako předposlední. A já jsem zase celkově spokojen, ikdyž by se pár nedostatků našlo. Nejdříve se ale podívejme na pozitivní stránku věci. Postavy zůstaly v zásadě při starém, což kvituji (ano, absence Soldier Boye byla chvílemi citelně znát, ale uvidíme, jakou roli dostane v páté sérii). Homelander opět vévodí (už jsem to zmiňoval několikrát...ale Anthony Starr je jedním slovem démonický!). Ale on i takový Butcher mě svým vývojem překvapil. Jeho proslovy se sebou samým mě bavily...A ten závěrečný masakr z jeho strany navnadil na pokračování. Jsem vážně jako na trní, co s jeho postavou zamýšlí do budoucna...Akce opět slušná, i to šťavnaté gore se dostavilo. Co bych tedy vytkl? Mám-li být upřímný, tak se hlavní dějová linka moc neposunula. Opravdu to vypadalo, že si touto sérií autoři pouze připravují půdu na grandiózní finále...Což malinko zamrzí...Ale stále se jedná o kvalitní podívanou, to bezesporu...Za mě dávám 8/10 P.S. A teď to dlouhé čekání :( ()

Spiker01

Čtvrtí Boys nepřekvapivě neztratili nic na své brutalitě, ba naopak tvůrci přišli snad s ještě většími nechutnostmi. A s přibývajícími sezónami snad u však seriálů vyvstává otázka, zda-li děj není přiliš natahován či že tvůrci nevědí co dělat s některými postavami a prvotní kouzlo už je zkrátka pryč. Do jisté míry do platí i u Bandy, v polovině série jsem u celých hodinových dílů měl občas unavenější pohledy a říkal jsem si, kdy už je Homelander konečně všecky sejme a závěrečná pátá řada bude o jiných postavách. To hlavní vyrovnání nás samozřejmě čeká až za dva roky (jsem rád, že producent Kripke a spol nemají i přes konstantní velkou sledovanost tendence natahování do nekonečna) a jenom doufám, že v komiksových sešitech ještě nějaké ty velké události zbyly. Na závěr dodám, že jsem se celkem dost těšil na mého oblíbence Jeffrey Dead (haha) Morgana, jež se snad původně měl objevit už ve třetí sezóně, ale bohužel jeho postava mě příliš nesvědčila a spíše jsem doufal, že osvěží nějaké schopnosti z Watchmen, což se však nestalo. Tak třeba příště má ještě něco v rukávu s Butcherem schovaného. ()

UhLee

Čtvrtá série - (7,5/10). Rozmohl se nám takový nešvar. Léto 2024 mělo být seriálovými žněmi, které nám nadělí návrat špičkových značek. House of the Dragon nebo právě The Boys nám měli zpříjemnit horké letní dny a opět posunout hranice televizní tvorby. To se ovšem k mému zklamání nekoná. Oba tyto seriály odprezentovaly úctyhodnou podívanou, která drtí průměrné seriály. Ovšem jejich předchozí série nás natolik namlsaly, že jsme čekali zkrátka více. Všechno to nejspíše bude muset zachránit momentální černý kůň The Rings of Power - tohle by čekal jen málokdo. Čtvrtá série The Boys je rozhodně tou nejslabší a stropem nadále zůstává třetí svazek. Celé sérii láme vaz nesmírně utahaný začátek, který obsahuje jedny z nejslabších dílů seriálu vůbec. Přešlapuje se tady na místě a u některých postav jde vidět, že tvůrci neví co s nimi dělat. Raději bych si přál nějakou epickou smrt nebo rozloučení hned s několika postavami, které zde pořád jsou, ale už zkrátka nebaví. Každá nová série přinese nové postavy do řad "hrdinů", kteří divákovi celou sérii hýbou žlučí. Tentokrát jsme dostali nejchytřejšího člověka na světě a k ní poctivou dojnici. U první jmenované postavy to bylo tak, že mě nejvíce bavila, když si udělala lobotomii. U druhé už to bylo lepší, ale pořád ani zdaleka nedosahují kvalit osobnosti Soldier Boye. V tomto ohledu to už pak musí táhnout na svých bedrech zase Homelander. Velkým překvapením série byl A-Train, který tady dostal dovršení svého obrácení a patřil ke světlým místům. Jsem vděčný za tvůrce, kteří mají soudnost a jsou si vědomi toho, že The Boys asi už naplnili svůj potenciální kalich do vrchovata a pátá série už bude tou poslední. V předchozích sériích byl tahounem také Butcher v podání Karla Urbana.  Ve čtvrté však tato démonická postava stagnuje a utápí se ve své nemoci, která ho bohužel dosti brzdí. Pořád kvalitativně pozvedal scény, kde se objevil. Už to ale nebyl ten starý dobrý Butcher, kterého známe. Co se týče Starlight, tak jsem si všiml kosmetické úpravy jejího obličeje v podobě faceliftu. Na jednu stranu nechápu, proč to ta herečka udělala a přijde mi to naprosto absurdní. Na stranu druhou mi to nijak nekazilo zážitek z prezentace její postavy. Gen V se ukázalo jako dosti důležité dílo a část The Boys pidiuniverse. Chápu, že tvůrci nechtěli úplně zasahovat do celého seriálu a zbytečně tam cpát další "hrdiny". Dostali jsme však uspokojivé cameo v podobě Tek Knighta. Na parodie známých filmových počinů byla tato série opravdu bohatá. Mezi mé nejoblíbenější patří rozhodně Lidská stonožka a před chvíli zmiňovaná parodie na Batmana. Podobně jako u House of the Dragon, tak i zde jsme dostali epický epilog, který především láká na vrchol celého seriálu - v tomto případě to bude celkové zúčtování v páté sérii. Fungovalo to na mě podobně jako u draků - naladilo mě to, ale celkový dojem to z celé série rozhodně nenapravilo. Závěr slibuje pořádnou řežbu, která uzavře tento seriálový fenomén a to je vzhledem k umírající kvalitě jedině dobře. Jsem si však téměř jistý, že pátá série bude plnohodnotnou podívanou, která nám všem vytře zrak a ukáže, proč tento seriál všichni tak moc zbožňujeme. Čtvrtá série rozhodně není průserem, jak všichni fanoušci naznačovali. Pořád je to nadprůměrnou podívanou, která baví. “This man is in no condition to fuck a sheep.” Nejlepší epizoda: Wisdom of the Ages(S04E04) () (méně) (více)

Fr

„…PROTOŽE DNES ZAČÍNÁ NOVÁ ÉRA SUPERHRDINŮ…“  Klasika – fajn krvavá a místy vtipná záležitost, která se v boji proti superhrdinům nebojí zajít za hranici sexuálních (a jiných) zvráceností. Už je pětka?     /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Děj se odehrává 6 měsíců od událostí předchozí série. 2.) Natáčení akční scény v sedmé epizodě trvalo 10 dní.  3.) Thx za titule „Lucie Mandziuková a Kateřina Hámová“.  ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

3DD!3

Po útoku na Trumpyho a Covidovém Bidenovy nám mohou připadat Homelanderovy volební trampoty malicherné, přesto se ale Banda trefila do současné politické nálady dokonale. Kripke bohužel zadal tvorbu scénářů během stávky (jinak si to vysvětlit nedovedu) a kvalita prvních dílů podle toho vypadá. Divné dialogy, tápající hrdinové, nezajímavé podzápletky. Mizerná linka Franchieho, zcela odtržená od všeho a vedoucí do nikam, vyloženě otravný Mateřský mlíko co se chová jako kretén a upozaděný Billy, kterého si asi šetří do posledního kola. Zachraňovat tak musí Homelander a jeho krvavé lázně. Star je v té roli fantastický a na poslední klání se od srdce těším. Čtvrtá řada byla ale až na úplně poslední díl dost na pěst. Vyřiď bandě, že se vomlouvám. ()

• FYF Pizza je easter egg z komiksu. Je to zkratka pro Fill Your Face Pizza. (NiWi)