Banda - Série 4

(série)
USA, 2024, 8 h 26 min (Minutáž: 59–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Laz Alonso, Chace Crawford, Erin Moriarty, Antony Starr, Jessie T. Usher, Jeffrey Dean Morgan, Tomer Capone, Karen Fukuhara (více)

UhLee

Čtvrtá série - (7,5/10). Rozmohl se nám takový nešvar. Léto 2024 mělo být seriálovými žněmi, které nám nadělí návrat špičkových značek. House of the Dragon nebo právě The Boys nám měli zpříjemnit horké letní dny a opět posunout hranice televizní tvorby. To se ovšem k mému zklamání nekoná. Oba tyto seriály odprezentovaly úctyhodnou podívanou, která drtí průměrné seriály. Ovšem jejich předchozí série nás natolik namlsaly, že jsme čekali zkrátka více. Všechno to nejspíše bude muset zachránit momentální černý kůň The Rings of Power - tohle by čekal jen málokdo. Čtvrtá série The Boys je rozhodně tou nejslabší a stropem nadále zůstává třetí svazek. Celé sérii láme vaz nesmírně utahaný začátek, který obsahuje jedny z nejslabších dílů seriálu vůbec. Přešlapuje se tady na místě a u některých postav jde vidět, že tvůrci neví co s nimi dělat. Raději bych si přál nějakou epickou smrt nebo rozloučení hned s několika postavami, které zde pořád jsou, ale už zkrátka nebaví. Každá nová série přinese nové postavy do řad "hrdinů", kteří divákovi celou sérii hýbou žlučí. Tentokrát jsme dostali nejchytřejšího člověka na světě a k ní poctivou dojnici. U první jmenované postavy to bylo tak, že mě nejvíce bavila, když si udělala lobotomii. U druhé už to bylo lepší, ale pořád ani zdaleka nedosahují kvalit osobnosti Soldier Boye. V tomto ohledu to už pak musí táhnout na svých bedrech zase Homelander. Velkým překvapením série byl A-Train, který tady dostal dovršení svého obrácení a patřil ke světlým místům. Jsem vděčný za tvůrce, kteří mají soudnost a jsou si vědomi toho, že The Boys asi už naplnili svůj potenciální kalich do vrchovata a pátá série už bude tou poslední. V předchozích sériích byl tahounem také Butcher v podání Karla Urbana.  Ve čtvrté však tato démonická postava stagnuje a utápí se ve své nemoci, která ho bohužel dosti brzdí. Pořád kvalitativně pozvedal scény, kde se objevil. Už to ale nebyl ten starý dobrý Butcher, kterého známe. Co se týče Starlight, tak jsem si všiml kosmetické úpravy jejího obličeje v podobě faceliftu. Na jednu stranu nechápu, proč to ta herečka udělala a přijde mi to naprosto absurdní. Na stranu druhou mi to nijak nekazilo zážitek z prezentace její postavy. Gen V se ukázalo jako dosti důležité dílo a část The Boys pidiuniverse. Chápu, že tvůrci nechtěli úplně zasahovat do celého seriálu a zbytečně tam cpát další "hrdiny". Dostali jsme však uspokojivé cameo v podobě Tek Knighta. Na parodie známých filmových počinů byla tato série opravdu bohatá. Mezi mé nejoblíbenější patří rozhodně Lidská stonožka a před chvíli zmiňovaná parodie na Batmana. Podobně jako u House of the Dragon, tak i zde jsme dostali epický epilog, který především láká na vrchol celého seriálu - v tomto případě to bude celkové zúčtování v páté sérii. Fungovalo to na mě podobně jako u draků - naladilo mě to, ale celkový dojem to z celé série rozhodně nenapravilo. Závěr slibuje pořádnou řežbu, která uzavře tento seriálový fenomén a to je vzhledem k umírající kvalitě jedině dobře. Jsem si však téměř jistý, že pátá série bude plnohodnotnou podívanou, která nám všem vytře zrak a ukáže, proč tento seriál všichni tak moc zbožňujeme. Čtvrtá série rozhodně není průserem, jak všichni fanoušci naznačovali. Pořád je to nadprůměrnou podívanou, která baví. “This man is in no condition to fuck a sheep.” Nejlepší epizoda: Wisdom of the Ages(S04E04) () (méně) (více)

Remivsremi

K čtvrté sezóně napíšu jen pár bodů, páč víc si vážně nezaslouží. Práce s postavami se zadrhla a pár jich vážně přesluhuje. Hlavní děj by se dal odvyprávět v polovině času. Sage jako postava je dobrý nápad, ale provedení kulhalo na obě nohy. Nezobrazil se žádný geniální, zlovolný plán. Spíše se nějak dotlačil do konce a věřit, že to byl plán nejchytřejší osoby na planetě, je smutné. Provedení nestálo za moc. Naštěstí je k dispozici pořad úžasný Homelander, narážky na současné dění a samozřejmě všedupřítomné krvavé násilí. Přesto se jedná o nejslabší sezóna seriálu. ()

SniperG1

Opět stále velice vtipné a napínavé, ale popravdě jsem v duchu doufal, že to touhle sérií skončí, pač už to začíná být dost morbidní a přeplácané. Jinak teda za mě Laz Alonso vypadal s předešlých sériích líp, tady už to není prostě ono...80% ()

BROKEN_

Po dvou letech čekání jsou konečně zpátky. The Boys se po dost možná nejlepší 3 sérii (užil jsem si ji doposud nejvíc) vrací a přinášejí nám další ujetou a šílenou podívanou, která mi opět dělala úsměv na tváři. Největší sílou celého seriálu jsou pořád na prvním místě postavy. No a na ty se ve čtvrté sérii tvůrci zaměřili do hloubky. Byl jsem mile překvapený, jak emocionální výpovědi jsem zde dostali a díky tomu jsem si uvědomil, jak moc tuhle show miluju a na postavách mi opravdu záleží. Když bych měl zde zmínit konkrétně některé postavy, tak stojí zmínit určitě Hughie, kdy jeho příběhová linka s otcem nejednoho diváka zasáhne přímo do srdce. A-Train je skvělým příkladem, jakým pěkným vývojem si tento charakter prošel. Z nafoukaného a namyšleného superhrdinu (který zabil Hughieho přítelkyni na začátku seriálu) se stal hrdina. Fanoušci seriálu si díky tomu velmi oblíbili tuhle postavu a já též. MM zde taky funguje výborně. Kdo bohužel za těmito postavami zaostává je Kimiko, kterou ale podkopává zbytečná linka s Frenchiem. Tomu tvůrci dopřáli nadbytečnou linku s jednou postavou, která se dala v klidu vystřihnout, protože když v druhé polovině čtvrté série se tahle linka tak nějak "vyřeší" a úplně se na ní potom zapomene a neřeší se, tak si nejeden divák musí říct, proč tohle scenáristé dělali, když se ve finální osmé epizody se přejde na to, co jsme chtěli vidět od začátku čtvrté série. Kimiko a Frenchie mezi sebou totiž dokáží dobře fungovat a ve finále dojde na jednu silnou emocionální scénu. Já jen pořád nechápu, proč se musela dělat ta zbytečná linka s onou nejmenovanou postavou. Jenom to mnoho diváků nakrklo. Co se týče našeho zakladatele Bandy, tak Butcher zde dostává roli, kdy se pomalu z něho stává komiksová verze a znalci předlohy vědí, že se budou dít velké věci. Naši záporáci v čele s Homelanderem taktéž pořád fungují. Antony Starr je opět fantastický a já musím citovat slova showrunnera seriálu Eric Kripke "Give That Guy an Emmy Already". Je pravda, že Starr nejvíce vyčnívá z castingu a cenu Emmy by si skutečně zasloužil. Po epizodě 4 bych mu to dal.  Největší problém čtvrté série tkví v několika bodech. Jde znát, že se seriál v této sérii natahuje a tvůrci použili tuhle sérii jako nástavbu a přípravu pro nadcházející závěrečnou pátou sérii. Dochází zde k situacím, kdy hlavní postavy mají možnost zabít jednoho ze supráků a oni to neudělají, protože to scénář vysvětlí tím, že nemají virus. Tohle je ale naprostá blbost. Na začátku seriálu, když měla Banda možnost nějakého supráka zabít udělala to. Padat hlavy budou v poslední sérii. Tak snad tam se toho bát tvůrci nebudou. Další věc, která bije do očí je práce s Homelanderem. Pamatujete si, jak se postavy báli, když byl na blízku, aby je neslyšel a neviděl skrz zdi? Na tohle už tvůrci přestali úplně hrát. Postavy zde za dveřmi, v šachtě odposlouchávají, kde je samotný Homelander a ten si ničeho nevšimne. Tvůrci by to možná mohli ukecat na to, že se Homelander soustředí na jiné věci, ale vždycky jsem to tam bohužel viděl a věřím tomu, že ostatní diváci taky. Další věc je množství úchylných scén. Těch je v této sérii asi nejvíce doposud. Neříkám, že jsem na to ujetej a líbí se mi to, ale nevadilo mi to. Jenže si nalijme čistého vína. Těch ujetých a šílených scén je tady přece jen hodně a skoro až v každé epizodě. Kdyby se místo toho tvůrci rozhodli pro nějakou akční scénu nebo více se ještě zaměřili na postavy udělali by nejspíš líp. The Boys se svojí čtvrtou sérii jsou pořád tou skvělou podívanou jen se jedná o sérii, která má svoje problémy. Tvůrci, ale nadále výborně pracují s postavami a herecky je to znova neskutečně silný. Karl Urban, Antony Starr, Jack Quaid a Simon Pegg si mě nejvíce zde získali. Finální osmá epizoda je následně za mě nejlepší finále ze všech sérií. Chytám z toho deprese a chce se mi brečet, ale jak kurva mám vydržet 2 roky čekat na závěrečnou 5 sérii? Finále S04 mě hodně zasáhlo. Byl to totální nářez, husinu jsem měl, a huba mi spadla na zem...do prdele já tak nesnáším seriály. Máte někdo prosím vás stroj času? Chci do roku 2026. To čekání bude šílený...ale do té doby si to někdy zopakuji celý od začátku. 8,5/10 () (méně) (více)

J.Lajner

Mimořádně těžkopádný start zakončený oslnivým protržením cílové pásky. Čtvrtá řada The Boys se dlouho hledá a přešlapuje na místě, ale nakonec přeci jen dokáže rozvibrovat struny osudu. Více. ()

vyfuk

Držení stejné latě. Občas trochu drhne, občas strašná sranda. Hodně by mě zajímalo jak se na seriál dívají Trump supporters. Pokud je pátá série poslední, jsem nadšen. ()

VanTom

Namísto eskalace zápletky se scénáře točí na místě při probírání osobních traumatických minulostí (aniž by postavy někam posunovaly), přitom neustále přidávají na samoúčelné vulgaritě, brutálnosti a zvrhlosti (vrchol, tedy dno, představuje trapně nechutný SM večírek Tek Knighta v E6). Kritika pravičáků nabírá na zjevnosti, jak Sage – spolu s čím dál vykolejenějším Homelanderem – rozhýbává svůj plán. Produkční úroveň si S4 samozřejmě drží, nicméně akcí šetří a ani ji příliš (smysluplně) nezvládá – kdo co dokáže / vydrží a proč členové Bandy dávno neprdí do hlíny? ()

Eso_pwned

Naprostý dno neoliberálního propagandistickýho odpadu s trapně očividným zakončením. Absolutně ubohá, evidentní a hlavně špatná propaganda pro úplný kretény s IQ pod 90. Většina postav už je uplně o hovně, kromě Homelandera a Deepa, kteří tam už stejně skoro nejsou. Zakončení nedávalo žádný smysl, vyvolalo ve mně jen negativní emoce pohoršení nad kvalitou tohoto seriálu. Jak tohle mohl nějakej idiot vyblít na papír a říkat tomu scénář je mi naprostou záhadou a ještě větší záhadou je mi místní červený hodnocení 4.série. ()

Comics.jto

4. série je už komplet na Prime video a já bych se rád podělil o názory na tento zvrhlý seriál. O co go - Tento seriál [2019-2025] (je adaptace stejnojmenných komiksů, přestože pak se dost vydaly jinou cestou, ale to tady řešit nebudeme. Prostě představte si marvel superhrdiny jen kdyby to bylo realisticky, R-kově, bezkompromisně a ty opěvovaní "hrdinové" byli tak trochu narcisti, manipulátoři, "nadřazená rasa" atd. Někteří lidé v tomto fikčním světě si moc dobře uvědomují tyto reálie a tak se proti nim postavili - Banda. A to celé zasazené do scénáře který paroduje americkou popkulturu a dělá satiru na současný stav v Americe - woke, politika, média, influencerství, manipulace atd. Tato série konkrétně zmínila potraty, atentáty, volby prezidenta, pedofilii - kdo sleduje dění v USA 🦅🇺🇸🗽💥tak ví kontext. Minulá, v celku povedená série končila zklamáním ze zničené katarze. Naštěstí následně nastoupil spin-off - Gen V (2023) , který mě dostatečně zaujal zpracováním problémů mladých - sociální sítě, bulimie, krize identity, deprese. A celkově mě navnadil na další sérii kterou jsem tolik nehypil, ale chtěl jsem vědět jaký bude mít Gen V na budoucí dění vliv. Postavy - Butcher (Karl Urban) se zde mění na dost velkýho parachanta přestože se mu už blíží konec a má skvělou linku s Fig*** cl** momentem, ale mám problém že se teď už dost věcí cyklí. A stejně jako polovina seriálu se točí v kruhu. Nijak moc se to nemění a neposouvá. Hughie (Jack Quaid) je moje oblíbená postava a asi jediný důvod proč na to pořád koukám. Ostatní mi jsou čím dál víc nesympatičtí a už mi jsou celkem jedno jaký bude jejich osud. Kdo ale je totální star a to doslova, je Antony Starr, který podává absolutně skvělé výkony v roli psychopata Homelandera. Děj - jak už jsem naznačoval už mi to přijde moc natahované, bral bych tak max 3 série. Jsou tu úplně zbytečné sekvence které slouží jen k šokovaní. To mě fakt nebaví nekoukám jak kido na nějaký C-čkový horor abych byl úplně omg 😲 divná sexuální scéna a spousta násilí, který neposouvají děj. Ne fakt ne. Celkově mi přijde zvrhlý jak to někomu přijde jako topstrop seriálu a celkem se štítím být součástí tohoto fandomu. A jestli si někdo myslí že jsem jak malé děvčátko tak jděte sledovat nějaký zvrhlý komplikace. Mě to upřímně fakt nudí. Fakt to není něco pro co bych jásal, ano mám rád parodie a nevadí mi s*x ve filmech, ale abych koukal na někoho koho vzrušuje násilí atd. Ano může to určit charakter postavy, ale ty scény jsou fakt moc dlouhé a co je moc je moc. Série má dost pomalý nájezd a krom Homelandera kterej je absolutně nepředvídatelný to nemělo moc co nabídnout. Na druhou stranu, líbí se mi jak si to dělá srandu ze samých dívaků a "ovcí". Satira tam je videtalná i když občas až moc doslovná. Nový členové sedmičky mě moc nezajímají ale nejspíš je to tím že už jsem tím moc unaven, ještěže už bude 5. série poslední. Celkově to působí jako buildup na ní, protože nedostaneme nijak moc skvělý konec. Poslední díl je fakt povedený, po těch dílech co mi neměli moc co nabídnout. Příběhově je to docela bída o občas dost hloupé. Chápu že tvůrci jsou pro pořád posouvat hranice toho co můžou ukázat, ale už jsem z toho otráven a nepůsobí na mě seriál takovou homogenitou v atmosféře a napětí. Naopak žánrově je to ale pořád zábavné a obdivuhodně zvládají současné trendy 8,2/10 🐙🐙🐙🐙❌ () (méně) (více)

andalin

Na tenhle seriál jsem se dlouho chystala a zkoukla ho prakticky za týden. A asi taky proto, že jsem se svezla na vlně nadšení z předchozích 3 sérií, i tahle mě bavila, přestože byla příběhově výrazně slabší. Velké zklamání ze směru, kterým se scénáristi rozhodli jít s Kimiko a Frenchiem - jakoby chtěli zahodit vše, co si v předchozích sériích vypracovali. Bavila mě nová postava Sage a její netradiční superschopnost. Top scény: odhalení senátorky; Hughie v sex dungeonu; vraždící ovce. Doufám, že v příští sérii už bude poslední showdown mezi Homelanderem, Butcherem a Ryanem a Kripke to nebude natahovat jako Supernatural. ()

BlackTom

Prekvapivo menej dodrbané, než ksicht Erin Moriarty. Ono aj najslabšia séria Boys má oproti iným seriálom latku nastavenú setsakramentsky vysoko. A napriek WTF twistom (to čo malo byť s tým Frenchieho úletom??) a nevyhnutnému nakloneniu sa k woke agende, je štvrtá séria taktiež zábavnejšia a akčnejšia, než by sa zdalo. Nové postavy (Sage, Webweaver) sú výživné, ennisovské trademarky funkčné a finále ma privádza k jedinej otázke: kedy bude další GenV? Spin-off so Soldier Boyom? Hocičo...?? ()

Devilian

Seriál The Boys jako takový je prostě úkaz na dnešním seriálovém poli, respektive tomu tak aspoň bylo. Od 1. sezóny si tuhle ujebanou jízdu užívám a zatím mne nikde nic nezklamalo, i když tam byly třeba nějaké menší slabší chvilky - ale 4. série hodně přibrzdila a donutila mě se dost zapřemýšlet. S každým dalším dílem téhle série byl v mojí mysli ten neonový nápis "WHAT THE FUCK" čím dál větší a jasnější - a tentokrát bohužel ne v dobrém. Odfláknutý a líný scénář s jasnovidnými postavami, postavami které mají najednou úplně jiné nebo pozměněné charakterové vlastnosti či jsou mnohem stupidnější (WTF Frenchie, a nemluvím o jeho nově nalezené orientaci nebo jeho pokání), chaotický narativ, nesmyslné a nenavazující dějové linky, respektive to, že si divák má domýšlet, co na tom má dávat smysl nebo co má souviset s čím... Implementace naprosto idiotských postav, v čele se "superinteligentní" Sage - absolutně nechápu význam této postavy, kromě toho, že je otravná a rádoby strašně cool a "empowering" - u čehož jsem jako feministka neustále neskutečně kroutila očima v sloup a nedivím se, že je už tohle násilné cpaní absolutně debilně napsaných "silných" ženských postav tolika lidem proti srsti. Celá "hlavní" příběhová linka je v podstatě kopírující poslední 3-4 roky toho, co se událo ve světě - od jasného navážení se do Trumpofilů, rednecků, plochozemců, odpíračů vakcín, po COVID, dezinfo, extrémně vyhrocenou politiku obecně a tak dál - naprosto zbytečná, líná, o ničem, byť cením, že to některým celkem duplo na jejich kuří oko a nastavilo zrcadlo, že si z nich seriál dělá vlasně prdel. Homelander jako nosná postava celého seriálu je tady teď prakticky bez jakékoliv akce, pokud zrovna nemá záchvat a nebrečí - kde jsou jeho slavné superpowers, se kterými by hned tušil, co se mu kde děje pod čumákem? Nechutné scény tu jsou jen aby tu byly, i když nedodávají příběhu vůbec žádnou hodnotu - ne že by to někdy byl úplný základ příběhu The Boys, ale tady jsou úplně ale úplně pointless. Twisty zhruba tak tajemné a šokující, že mě víc šokovalo, že mi zdražili Radegast. O čem ta story tady ve finále je? Upřímně vůbec nevím a to jsem ji teď viděla. Je to hodně křečovité tahání jakéhosi děje ze zdrojů, kde už tak nic moc není - a tady je toho o to míň. Tak jako byl seriál skvělou parodií na všechny ty tuny superheroes, tak tady už to bylo celé daleko spíš parodie na samotné The Boys... Slabé 3*. ()

Loki_Six

"Greece, Rome, all democracies, they fail because people are fucking stupid. You don't need an army of Supermen like nazi bae wanted... so German. If you crush the masses, who builds your monuments? Who tongues your taint? No. The people will tear it apart themselves, just got to nudge 'em a little. Then you get to swoop in, be the one saving it." ()

iXtr3m3

UPDATE PO ŠTVRTEJ SÉRII: Objektívne je to samozrejme slabšie ako fenomenálna tretia séria, ktorá zostáva stále dokonalým ubernámrdom, ale nedá sa stúpať donekonečna. Čo je fajn, tak napriek kvalitatívnemu poklesu a zbytočných odbočiek ála Frenchie a Colin atď. sme dostali v zrovnaní s akoukoľvek konkurenciou stále rovnako nemorálny, rovnako brutálny a rovnako nepredvídateľný náhul scén, kedy človek do poslednej minúty nevie, čo a ako skončí, aj napriek tomu, že je jasné, že sa hlavných postáv len tak ľahko nezbavia, to je jediná predvídateľná vec, ale čokoľvek pomedzi to je absolútne nepredvídateľné. Dostali sme dokonca aj milé prepojenie s Gen V, takže to krásne koexistuje a bolo to pekne nenásilné. Ťažko niečo písať a nespoilerovať, tak sa moc nebudem rozpisovať, ale každá z hlavných postáv dostala priestor na osobný rozvoj, posun, drámu a iné, z Homelandera sa stáva nezastaviteľná smrtiaca hrozivá monštrózna mašina, Kimiko napriek svojmu hendikepu (s výnimkou posledných okamihov poslednej časti) je nezastaviteľná, v podstate Wolverine na steroidoch, v podstate všetci panáci dostali priestor, ktorý ukázal, že aj tí najslabší z nich viď. Deep, sú stále oproti bežným ľuďom konvečnými spôsobmi nezastaviteľné smrtiace stroje, čo zamrzelo, tak koniec jednej zo zaujímavých postáv (bodaj by to ešte nejako "otočili") a samozrejme očakávané cameo v posledných okamihoch, ktoré spolu s poslednými okamihmi každého z "kladnej" strany, ak sa tak dá Banda nazývať napriek všetkým svojim zložinom s dobrým úmyslom, toto všetko mi nedá spávať, kým nevyjde posledná séria a už teraz by som si dal predsa len ešte jednu, pretože s vedomím, že toto všetko musí skončiť v poslednej sérii, mi príde, že toho bude priveľa, aby to skončilo dostatočne uspokojujúco. Teším sa na ďalšiu sériu Gen V, teším sa na prequel so Soldier Boyom, ktorý bol ohlásený, toto univerzum poskytuje neskutočné možnosti vo všetkých časoch, v ktorých sa môže odohrávať. Viem si predstaviť WWII, viem si predstaviť Woodstock éru, viem si predstaviť blízku budúcnosť. A pozor na Ryana a hlavne Butchera, ich vývoj smeruje k nezastaviteľnému a nepredvídateľnému koncu. Sem s ďalšou sériou. ()

Litvicek

Tři brutální série jsou najednou zazděné komorní čtvrtou, která má jediný cíl - vystavět cestičku do finální řady. A je to znát - každý díl se přifukuje něčím, co má být zajímavý, stejně jako celý děj a jako třešničku se tvůrci snaží do všech epizod nacpat sem tam nějakou epickou chuťovku, aby se divák příliš nenudil. Takže jak to celé pojmout? Má to pár skvělých momentů ale zkrátka vidíš, cítíš, vnímáš tu celou snahu nadojit toho diváka za ten jeho cecík pokud možno co nejvíce a vidíme se v další sérii. ()

Hanys_

Pocitově možná nejslabší série, jenže i tak je tu pořád hafo skvělých momentů. Nové postavy zase cajk (Sage !), je to čím dál úchylnější (což je vlastně moc fain) a v posledních dílech se už jede v hodně svižném tempu. 7.5/10 ()

anfi15

Konec výborné třetí série navnadil na pokračování seriálu, které bohužel nedosáhlo kvalit předchozích sérií a nesplnilo má očekávání. Celá série působí jako fanfikce z Wattpadu, parodie sama na sebe. ()

Oralfabet

Víceméně tady tak nějak souhlasím s všeobecným názorem - trochu slabší série, ale pořád slušná podívaná a hlavně dobrá předehra pro závěr, který snad bude vskutku fookin diabolical. Zase se mi tady dokázalo, že na některých postavách mi vlastně vůbec nezáleží (Frenchie) a jiné pořád baví stejně jako doposud (Homelander). Místy snad ta snaha šokovat a znechutit už začíná být spíš na škodu (Webveaver) a politická satira leckdy působí trochu příliš na sílu, ale holt asi bylo potřeba dát jasně najevo, z koho si seriál dělá prdel, protože ne každému to doposud docházelo, navíc nějakou extrémně sofistikovanou dekonstrukci současné politické situace v Americe od téhle show ani nechci, zvlášť, když je to vlastně ve skutečnosti stejně mnohkdy totální fraška a přehlídka lidské stupidity. To, co jsem chtěl, jsem pořád dostal ve štědré míře a rád tak odpustím, že to přišlo i s ne zcela zanedbatelnou dávkou nechtěného. 8/10 ()

husokachna

Nejchytřejším počinem čtvrté řady Bandy je fakt, že obsahuje postavu, která je skvělou metaforou celé této série. Přechytralá, otravná, rádoby cool, ale v konečným důsledku upocená, narvaná v nesednoucím kostýmu, Sage, která se ráda poslouchá a jejíž super geniální plán je protahována demence, co nedává smysl. A to přesně bohužel je i čtvrtá série Bojsů. Po výborné třetí řadě neskutečný zklamání a popáté určitě už beze mě. ()