Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2025), 40 h 43 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Updated_Cake

Série 1-3: Musím říct, že seriál je velké překvapení. Čekal jsem typický komiksový kousek plný hrdinů a padouchů, který mě unudí už v půlce první série, protože jsem si nechtěl moc spoilerovat příběh, tak jsem nečetl o seriálu vůbec nic. A to bylo asi to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohl udělat. Vykrádačka mnoha známých hrdinů a převedená do realistického pojetí, to je bomba. Žádné iluze alá superhrdinové jsou to nejlepší na planetě a jen pomáhají. Tahle 2. stránka komiksového světa je skvěle zpracovaná a zábavná. Prakticky 3 série plné příběhu o anti-hrdinech The Boys. Na začátku docela plynulý a přirozený rozjezd příběhu, seznámení s postavami, stanovení základních principů. Antony Starr jako Homelander je úplně skvělý herec, dokáže jen skrz mimiku tváře a jemné posunky vykreslit skvělého psychopata v těle rádoby hrdiny, který má oidipovský komplex a nutkání dostat lásku a uznání od lidí. Karl Urban prakticky to samé, skvělý výkon a vyobrazení velitele skupiny, který má v minulosti emocionální šrámy a chce svoji pomstu. 2. série byla taková nudnější a pomalejší, ale neurazila a zase neunudila k smrti a nebyla hrozná, jen to nebylo v úrovni kvality 1. a 3. série. 3. série byla absolutně skvělá a vyeskalovala celou situaci až na bod zlomu, který předpokládám přijde v další sérii. Tady nutno podotknout, že doufám, že seriál bude mít max 1-2 další série, protože už je tam trochu cítit natahování některých dílů. Zatím to seriálu neškodí, ale přicházet se zvraty se taky nedá donekonečna tak, aby to za něco stálo. Ale musím říct, že seriál dost překvapil, upřímně pokud přijde i nějaké fancy zakončení, bude mi tohle milejší než ty tucty hrdinských filmů, které jsou dnes prakticky jak přes kopírák a nic originálního tam člověk nenajde. ()

TR4XY_CZ

Tak jsem se k tomu konečně dokopal a za jediný víkend shlédl všechny tři série The Boys. A byl to fakt nářez! V první sérii jsem ještě cítil trochu nenaplněný potenciál, ale asi vě třetí epizodě druhé série se to pro mě změnilo a potom už to šlo jenom nahoru. Zajímavá, akční, originální, vtipná a krvavá jízda plná spoustu těch pop-kulturních hlášek, témat a toho meme materiálu je tu taky narváno. Postavy jsou ale na seriálu to nejlepší. Každá z nich tu dostane nějaký prostor, projde si nějakým vývojem, dobře funguje s těmi ostatními a skoro žádná z nich vám nebude připadat zbytečná. Teda až na Deepa, který i přes ten prostor, který v celém seriálu dostal mi pořád připadá nadbytečný a slouží jen jako jeden velkej meme. No snad se to v dalších sériích změní. Za to třeba takovej Homelander, kteýho nenávidíte ale zároveň milujete i přesto jakej psychopat to je (hands down Anthonymu Starrovi za ten herecký výkon). To samé Butcher, který tu s ním má tu správně fungující rivalitu. Moji favoriti jsou ale Hughie a Starlight, kteří se stali mým oblíbeným seriálovým párem a myslím, že dlouho zůstanou. O dalších úžasných postavách už dál mluvit nebudu protože by mi z toho psaní upadly prsty. Prostě koncept brutálních superhrdinů v jednom z nejlepších podání. To říkám, protože si myslím, že to Watchmeni zvládli ještě o chlup lépe v tom filmovém podání. 9/10 ()

Vito_LePour

... Aneb jak by to vypadalo kdyby super hrdinové opravdu existovali. Ano, seriál má několik plotholes a konec třetí série má pár dost diskutabilních rozhodnutí některých postav. Ale jako celek to prostě funguje geniálně. I když jsem si občas říkal, že tvůrci fakt zašli hodně daleko, co se týká absolutně absurdní brutality v některých scénách, nicméně jim to opravdu nevytýkám. Soundtrack seriálu je výborný, i když znám nadupanější. Na závěr bych dodal, jak moc jsem si užil všechny scény s Karlem Urbanem a jeho absolutně nejvíc sexy britskou slangovou angličtinou. Kdo psal dialogy, tomu smekám. ()

Sticks

Jediná opravdu chyba seriálu je nefunkční Starlight. Každý díl s láskou doufáme že jí někdo rozbije držku ()

Drozdo57

Prvá séria skvelá! A potom? Prešliapavanie na mieste, kedy sa síce za sériu udejú zdanlivo jedna-dve zlomové udalosti, ale na konci série to aj tak tvorcovia zahrajú tak, že sme znovu na začiatku. No naozaj, čo sa udialo od konca prvej série do konca tretej série také významné? Stále je to zábava, ale očakávam niečo vážne v štvrtej sérii inak toto skončí ako Lost alebo Heroes. ()

PlaCzech

Skvělá, trochu punková, trochu temná, ale každopádně jedinečná podívaná! Zase jsem rád Urbana v něčem viděl, tady se konečně mohl se svojím přízvukem rozjet naplno. Škoda jen že zas teďka budem muset čekat další rok. Nejdřív Good Omens, teď The Boys, Amazon u mě tímhle dost stoupl, z efektů a všeho tady na hony smrdí ty těžké prachy co do toho narvali, tak jen doufám že se jim to vyplatí. ()

Sharlis

Rozhodne super zalezitost i kreativne prevedenie. Super az na 2 veci. Skratka sa nedockate suboja medzi superhrdinmi, lebo tam proste ziadny nie je - napriek tomu, ze sa to vyslovene uz samo pytalo ku koncu serie, tak to cele skonci obyc. konverzackami. A hnusny totalne otvoreny koniec, kde miesto toho, aby sa nejake dejove linky ukoncili, tak vsetko ostane otvorene, len pribudnu dalsie dejove linky a postavy... to ma velmi sklamalo, lebo po 8 hod. stopazi sa vlastne nic nevyriesilo. ()

Rian_witcher

S odřenýma ušima na 4*. První 2 díly super kdy je nastíněný zajímavý svět a postavy. Pak najednou brzda, jako by se tvůrci zalekli přílišného hanění supráků. S velkými zvraty nepočítejte a mimo pár sympatických postav se další díly nic moc neděje a konec je prakticky bez konce. Vše je absolutně otevřené do další série. ()

hony23

Seriálová pohádka o superhrdinech, kteří sice zdálnivě zachraňují svět, ale nebojí se jít přes mrtvoly v prosazování vlastních zájmů. Proti nim tak v nerovném boji stojí partička těch, kterým superhrdinové napáchali v životech nezvratné škody. Nápad dobrý, nechybí tu černý humor ani opravdu vtipně brutální zabití ( plastická trhavina v zadnici, nebo rozdrcená lebka při orálním sexu ). Jenomže je zde také spousta nudných pasáží, tak nudných, že jsem se několikrát rozhodoval, zda to mám dokoukávat. Až poslední 2 díly mě více vtáhly do děje, takže dám šanci i 2.sérii. ()

panki9922

Bavilo ma to. A veľmi! Skvelý sarkastický a niekedy až do morku kosti čierny humor. (ne)hrdinovia zobrazený čierno-bielo (so všetkými kladmi, ale aj zápormy, niekedy len s tými zápormy), tak ako by to v reálnom živote mohlo skutočne byť. Mám nového obľúbeného hrdinu - Black Noir :D Navyše seriál pretína silná dejová linka, ktorá vyvrcholí v parádny, neočakávaný záver. Teším sa na druhú sériu! ()

v.indruchova

Pro mě zatím, takové rozpačité. první dva díly. dost mě vadí ta záliba krve. dala bych tomu víc.první řada ukončena překvapivě a skvěle. Ale body ubírá ta brutální odhalenost střev a jiných vnitřností!! ()

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (více)

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD