Reklama

Reklama

VOD (1)

Píše se rok 2009 a Andrew Briggman je mladým rekrutem americké armády v Afghánistánu. Když je seržant Wallace zabit při výbuchu improvizovaného výbušného zařízení během zásahu ve vesnici, přebírá funkci velitele čety rotný Deeks. Seznámí četu se svým plánem. Budou projíždět vesnice a najdou toho, kdo je zodpovědný za smrt čtyřiadvaceti amerických vojáků včetně seržanta Wallace. Briggman předá Deeksovi seznam útoků podle data a místa. Rota zatkne zraněného muže, který je obviněn z nastražení bomby na silnici, a Deeks nařídí Briggmanovi, aby muže zmlátil. Ten to ale odmítne. Při první akci pod Deeksovým vedením Briggman uslyší výstřel a dorazí na místo, kde najde na zemi ležet mrtvého afghánského chlapce. Přítomní vojáci tvrdí, že se je chlapec pokusil napadnout granátem, a proto ho zastřelili. Briggman tomu ale nevěří. Na základně pak přes notebook pošle zprávu svému otci o vraždě chlapce. Jeho otec ihned kontaktuje Oddělení pro vyšetřování zločinů (CID), aby Deekse vyšetřilo. Briggmana další den zavolají do stanu, kde najde Deekse, jak mlátí vojáka Marqueze. Podezřívá ho, že zavolal CID. Marquez je následně hospitalizován. Briggman zavolá svému otci, aby přestal informovat CID. Při další akci je svědkem toho, jak Rayburn chladnokrevně popraví neozbrojeného muže a položí vedle něj samopal, aby to vypadalo, že se muž bránil. V tu chvíli je Briggman přesvědčený, že se to děje běžně. Jde do Deeksovy kanceláře a najde tašku plnou zbraní, ale Deeks ho při tom chytí… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (44)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Měl jsem pocit, že se Danu Kraussovi líbil film Oběti války, a tak si řekl, že ho zpracuje znovu, a aby byl aktuální, šoupne děj mezi džihádisty. No, režisér si možná splnil svůj sen, ale byla to taková Potěmkinova vesnice, navenek se snímek tvářil jako hlubokomyslné psychologické drama, ale za propracovanou fasádou jsem našel jen marnou snahu o něco většího, kromě nudy to ve mně žádné emoce nevzbudilo. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak jsem zase jednou překvapen a to mile. Film mám připravený k vidění už delší dobu, ale nízké hodnocení mne trochu odrazovalo. To byla ale chyba. film je parádním psychologickým dramatem a snad i jakousi sondou do generace mladých Američanů. Nemusíme si jistě nalhávat, že se v USA do armády hlásí mozkový výkvět země. Tam to není jako u nás, že na mise jezdí nejlepší z nejlepších. Ano mají své Rangers, letce, piloty dronů a vrtulníků, ale také normální pěšáky. A věřím, že leckterý z těch dvacetiletých kluků chce mít nějaký ten kill až se vrátí domů, navíc všudypřítmný strach z min a stres jistě také dělají své. Pak se může lehce přihodit tento příběh, koneckonců podobné věci se děly i ve Vietnamu. Někdy za tím vším stála často jen osobní frustrace a dobře živená nenávist k nepříteli. Tenhle film skvěle ukazuje tu postupnou paranoiu hlavního hrdiny, který chtěl být válečníkem a nakonec největší boj bojuje sám v sobě. Dývám za 4 staré ruské granáty. * * * * ()

Reklama

lykan9 

všechny recenze uživatele

Jedná se o lehce nadprůměrný válečný film dle skutečnosti. Hodně mu přidává, že netrvá ani hodinu a půl a proto se člověk ani nestačí nudit. Jinak ale stačí jen jedno shlédnutí. Musím však podotknout, že jedna věc si zaslouží vyzdvihnout, tedy věc ne, ale herec. A tím je Alexander Skarsgard. Jeho výkon byl občas až démonický. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Hodně přímočaré a doslovné zpracování poměrně známého skutečného příběhu, který před lety šokoval veřejnost. Technicky hodně béčkové - digitální obrněná vozidla pobavila, ale těch pár přestřelek je vcelku ok. Atmosféra sice postupně houstne, ale postavy jsou natolik černobílé, že divák dopředu ví, jak to dopadne. Nat Wolff bojující především sám se sebou výborný, Alexander Skarsgard v roli velícího důstojníka taktéž. Psychologicky mi to přišlo ale dost mělké. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Dvojník mladýho Donutila jako americký voják, jehož jednotka se po příchodu nového seržanta, který vypadá jako dvojník Viggo Mortensena,  stane svévolně vraždící jednotkou. Válka v Afganistánu v psychologickém filmu, který nebyl špatný, dle skutečné události, ale stejně mám pocit, že tyhle věci se dějí v těch válkách trochu častěji. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Vojáci sbírali části těl svých obětí jako trofeje. (Michnak)
  • Při oslavě na počest Briggmanového prvního zabití hraje skladba „Bodies“ od skupiny Drowning Pool. (Michnak)
  • Celkově bylo 11 z 12 obviněných vojáků usvědčeno ze zločinů. (Michnak)

Reklama

Reklama