Žár

(neoficiální název)
  • USA The Burning (více)

Neoblíbený táborový správce se stane obětí kanadského žertíku, který se však nečekaně změní v tragédii. O pět let později se hrůzně znetvořený muž vrátí na místo tragédie a mezi novými táborníky, kteří jeho příběh znají jen coby zábavně děsivou historku od táboráku, rozpoutá svými ostře nabroušenými zahradnickými nůžkami hrůzostrašný masakr. (nash.)

Slasher

Slasher z kategorie těch nejohranějších/ dobře vygradovaná tábornická rubačka. Parta týpků se pomstí zvrhlému správci dětskýho tábora tak, že ho omylem upálí zaživa. Když už, tak ho ale měli dorazit, protože takhle se o x let později vrací zabíjet... zahradnickýma nůžkama a v několika případech i celkem dost rafinovaně. Na efektech dělal sám velký Savini, takže zapomeňte na nějaký velký náznaky:) Jinak holky v tomhle filmu jsou ošklivky, hudba není tak zlá jak se tady povídá (dokonce jedna stylová country vyhrávka), vrahův osmažený obličej se drží v tajnosti až do úplného závěru (až na jeden malý moment), dojde na hustou vodáckou vochcávku, jo a Glazer je fakt týpek:D No s podivem, že z toho nikdy nevznikla série. (stopáž hodnocené verze: 01:31:27, screeny) ()

Goldbeater

Vedle Pátku třináctého a Sleepaway Camp by tento snímek mohl završit pomyslnou trojici nejlepších kempových slasherů z počátku 80. let. Je zde znát velká inspirace hlavně prvním ze jmenovaných, nicméně The Burning si jde svou vlastní cestou a má několik opravdu divokých scén k nabídnutí. Slušná podívaná. ()

ambron

Leto. Tábor. Les. Jazero. Sprchy. Chatky. Kanoe. Krátke šortky. Vysoké podkolienky. Sex. Deformovaný psycháč. Osemdesiatkový slasher ako vyšitý. Je pravdou, že film vo veľkej miere spolieha na klišé slasherov, ale poúvodná scéna v štýle giallo naznačuje, že si pôjde vlastnou cestou. Tvorcovia dokonale využili atmosféru hlbokých lesov a mladíckej bezstarostnosti letného tábora a legendy, ktorá predznamenáva hrôzostrašný koniec, plný krvi. Burning je platí pre mňa ako jeden z nečakaných hororových skvostov. ()

Kudly4

Já už mám prostě problém dneska - nedokážu tyhle staré Horory natolik ocenit. Přišlo mi to strašně komický, záběr z kamery, jakože z pohledu vraha úplně tragický, žádný poutavý soundtrack, Gore a triky strašně amatérský, střih občas úplně mimo, dvoje cecky a finále nebylo žádným překvapením. Ten, kdo tohle viděl v dětství, chápu, že to mohl být Hororový zážitek, já ale takový stěstí bohužel neměl. ()

Ten Druhy

Šikovne skomponovaný a vygradovaný táborový slasher so šialeným vrahom bažiacim po pomste, dobrý aj vďaka efektom T. Saviniho. Spočiatku ponúkne niekoľko vtipných situácií, ale v okamihu, keď zvážnie, teda zomrie prvá obeť, začína byť zaujímavý. The Burning obsahuje všetko to, čo robí tieto filmy príťažlivé: tajomstvo, kvalitne vytvorené napätie, erotiku, gore aj desivú atmosféru. Podobnosť s Piatkom 13 nepovažujem za handicap, nakoľko slashery 80. rokov sú si celkovo veľmi podobné. Remeselné zvládnutie, nasadenie a rôzne originálne detaily, ktorými aj The Burning disponuje považujem za rozhodujúce. ()

• Režisér Tony Maylam sa o natáčaní v medených doloch vyjadril, že tam bolo toľko prachu, že ešte aj niekoľko týždňov po skončení natáčania stále kašľal. (beso74)
  • Když Cropsy kope šíleně nohama v ohni, tak tyto nohy ve skutečnosti patří Tomu Savinimu. (Chatterer)
  • Většina kritiků prohlašuje, že tento film nestydatě kopíruje Friday the 13th. Ve skutečnosti Harvey Weinstein napsal scénář ještě před uvolněním Friday the 13th do kin. (Chatterer)