Reklama

Reklama

The Morning Show

(seriál)
  • USA The Morning Show
Trailer 2
USA, (2019–2023), 27 h 40 min (Minutáž: 46–66 min)

Hrají:

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Nestor Carbonell, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Nahlédněte v nekompromisně upřímné dramatu nominovaném na tři Zlaté glóby do moderního pracovního prostředí pohledem lidí, se kterými vstává celá Amerika. (Apple TV+)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (103)

misterz 

všechny recenze uživatele

Priznám sa, veľmi neobľubujem filmy z novinárskeho a televízneho prostredia. No toto je ale iný prípad. Zaujal ma hneď prvý diel, potom síce prišlo pár slabších, ale záverečné to trochu dorovnali. Miestami síce príliš ukecané, ale tak to už asi v tejto branži chodí. Toľko intríg kvôli sexuálnemu harašeniu.... Uvidíme, možno sa dám aj na druhú sériu keď vyjde. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Nix 

všechny recenze uživatele

Já hodnotím pouze první sérii, protože druhou jsem vypl hned jak začala. Ale první je fakt skvělá jízda, kterou si Aniston ukradla pro sebe a ukazuje nám z trochu jiného směru tv show. Má to spád, intriky a celé mne to svým netypickým zpracování opravdu chytlo, jen je škoda, že tvůrci už nedokázali navázat. Každopádně první série opravdu stojí za to. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Tohle mě bavilo. Ačkoli „mnozí první budou poslední a poslední budou první, Matouš 19:30“ nebo tak něco, narážím na mnou nepochopené výslunní nejslabší z těch, kteří si kdysi zatrdlovali v Přátelích. Prostě nesympatický béžový Ginch s želvím krkem a rucemi Heleny Vondráčkové léta Páně 2020, kterého ani po padesátce dosud nikdo šmrncovně nepočesal (sorry jako IKONA jak sfiňa, tak na to pozor!!!), neartikulující, přes sevřené čelisti cedící repliky hlasem připomínající kloktání škeblí proloženým otřesnými sykavkami, na němž není sexy absolutně nic a my jen díky dabingu mohli kdysi sledovat výrazné pozvednutí komplexního projevu, ladnost nula, ženskost, šarm, toporná kovbojská chůze na šteklích odjakživa nula, strojené úsměvy z nichž akorát mrazí, protože tuším vzteklinu uvnitř, no ale nyní konečně v roli, kde může veškeré své zmíněné "přednosti" spolehlivě prodat, jelikož diblíkování v romantických komediích nikdy nebyla správná cesta, větší seriózní role nepřipadaly v úvahu pro absolutní absenci dramatického hereckého nadání, však pakliže se tato paní konečně chytí za nos jako okurka a začne přijímat role zestárlých, zapšklých, protivných ropuch, které jí padnou na přecvičené tělo jako ulité, docela bych si vsadila, že konečně prorazí i na poli tzv. velkého filmu. Co se týče štěkny čivavy Witherspoon, jedná se o jiný level. Mě to její držkování baví. Před kamerou je jako ryba ve vodě, kamera ji miluje, jede si svoje bomby naprosto přirozeně, tato zábavná dáma se skutečně neztratí. Její anténu na výběr rolí ji může řada hereček závidět, zde opět výborná a počiny, na kterých se produkčně podílí patří mezi to lepší, z čeho můžeme vybrat. Zbytek osádky taky fajn, scénář, režie, hudba, dobře napsané téma ranní šou, kterou si ale nechávám v bedně ujít (i když někdy vymáknu Brňáky a ten klučina tam je docela zábavný týpek), přesto standardně raději ladím ráno dvě desítky let v rádiu. Často tak vyhrávám dobrý pocit. Jasně že oslava Ameriky musela proběhnout, ale neřešme jejich standardní ustřelenost. Vlastně jeden z mála vydařených #Játaky počinů, zajímavě pojatých a Billy Crudup- senzační! Pokud budou další řady, ráda na to jabku mrknu. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Pilot odrazuje; rádoby sorkinovka "chodíme po pracovišti a kulometně mluvíme", postavy představují názory nikoli živoucí charaktery, celé to operuje s #MeToo tím nejlacinějším možným způsobem, stylizace "odvrácená tvář ranní show plné amerických úsměvů nad štěňátky" je vše jen ne sofistikovaná... Jenže pilot dělá seriálu medvědí službu, protože se tato vlajková loď Apple TV velmi záhy vyprofiluje v "Sunset Boulevard meets Damages", kde se na #MeToo nahlíží mnoha optikami a postavy ožívají. Předně to však začne fungovat jako intrikářské drama, které je taženo postavami a jejich konáním, nikoli deklamacemi. To vše navíc v atraktivním prostředí zpravodajského zákulisí, kde se přeci jen začne s dynamikou "načančané úsměvy pro ranní Ameriku versus vrážení si kudel do zad jakmile se vypíná kamera" pracovat sofistikovaně. Krásně chladné, pragmatické, loutkářské a skrze potlačované emoce vyhrocené. Škoda, že krom nepovedeného úvodu, má úvodní řada i nezdařilý závěr. Poslední dvě epizody to směřuje k jedné věci, aby se z ní vycouvalo na úkor výrazně horšího řešení "na poslední chvíli". Každopádně jako celek vynikající. Takhle nějak mohl dopadnout Newsroom, kdyby se Sorkinovi nerozpadl ve finální řadě kvůli idealismu a romantickým eskapádám pod rukama. A kdyby Sorkin byl více jako Beau Willimon. Druhá řada trpí na neochotu tvůrců odepsat staré postavy. A tak je násilím navracejí do centra dění "jako by se vlastně v první sérii nic neudálo". Hůře o to, že u nejedné z nich ani nevědí co si s nimi počít (především problém v dějové rovině z Itálie). Nikam se to neposunulo. A tak se řeší to samé, již jednou (vy)řešené. V jedné epizodě jsou vztahy/konflikty vyloženě telenovelidní, což je jinak seriálu nedůstojné. V neposlední řadě Covid hodil tvůrcům kládu pod nohy. Až na poslední dvě epizody nebyli schopni události kolem něj adekvátně adresovat (a museli, přeci jen je to zpravodajství); působí to spíše jako když do hotového scénáře jednotlivých dílů náhodně nacpali "jednu dvě zmínky, aby se neřeklo". Solidní série, než že ne, ale tak moc ve stínu první řady, že dojmy z ní jsou ve výsledku horší než jak dobrá sama o sobě je. Třetí řada je mišmaš. S některými postavami se neví coby (a tak celá linie kolem Bradley je z prstu vycucaný problém), jiné už dávno měly zmizet, nové vesměs zdařilé. Nejlépe to funguje v management linii kolem Ellisona a Stelly. Ambiciózní říz úvodní řady je pryč, nyní už je to čistě v rovině intrikaření a pusinkování. Solidně, ale ne natolik, aby to vystupovalo ze stínu tisíc a jednoho žánrově obdobného seriálu. | S1: 4/5 | S2: 3/5 | S3: 3/5 | ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Celý seriál je tak americký, jak jen to jde. Má víc pruhů a hvězdiček, než vlajka.  Jinak téma, jsem chudinka asistentka, která vyhulila hlavní celebritě stanice péro a nic jsem za to nedostala, tak se cítím zneužitá, mne nechalo zcela chladným. A to i když se to děje v mnoha opakovanýh verzích, ze kterých je patrné dvojí: hlavní chlívák, sice chlívák je, ale v podstatě nikoho k taškařicím nijak nenutil a nejspíše by jim ani tu kariéru nepohnojil, prostě si sobecky bral, co bylo k mání. A ony chudinky se nějak výrazněji nežinýrovaly v očekávání nějakých těch prebend, pokud ty se nedostavily, začaly mít morální a psychická dilema (jak příhodné). Takže, pokud nepočítám vztek z představy, jak moc tohle bagatelizování poškozuje skutečné oběti sexuálního násilí, vnímám celý seriál jako další hřebíček do rakve zdravého rozumu. Rozmlnění už tak slabého námětu do tolika dílů nepřineslo kýžený účinek, byť pár momentů. které stály za shlédnutí, by se našlo. Celé to bohužel nezachránilo ani hvězdné obsazení. Za mne 30% a už nikdy více. ()

Galerie (257)

Zajímavosti (8)

  • V Austrálii byl seriál vysílán pod názvem Morning Wars, protože název The Morning Show nese již několik let existující skutečná ranní talk show vysílaná v Austrálii. (oli009)
  • Za první dvě série činil plat Jennifer Aniston (Alex) a Reese Witherspoon (Bradley) 2 miliony amerických dolarů za epizodu a to pouze za jejich hraní v seriálu bez započtení jejich platů exekutivních producentek. (hansel97)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Stranger Things a další zastavují produkci

Stranger Things a další zastavují produkci

14.03.2020

Jak se situace okolo koronaviru mění často i z hodiny na hodinu, tak se mění i postoje jednotlivých studií či producentů. V praxi to znamená akorát to, že s přibývajícím časem se nejen odkládají již… (více)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)

Reklama

Reklama