Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

Phillippus

Úžasný soundtrack, Arnold, Sandahl, aj to stačí k trom hviezdam... Po opätovnom pozretí pridávam jednu hviezdu. Film síce trpí prknovitosťou hlavného hrdinu, ale za to umelecké stvárnenie celého príbehu musím pridať na úroveň áčkovej produkcie. ()

Uroboros77

Nejlepší Arnoldův film.....napsaný přímo pro něj. Kultovní klasika, motivační film pro začínající bodybuildery. Jak ho nevidím alespoň 3 krát do roka jsem nesvůj. ()

Maarty86

Pro mě osobně Arnieho nejlepší role v jedné nejkultovnějších fantasy vůbec. Tím jediným a pravým Conanem už pro mě bude napořád Arnold. Dokonalý soundtrack, sympatické postavy a najdou se i legrační scénky. Jeden z mála filmů u kterých úspěšně snáším dabing :) Conana můžu vidět několikrát do roka a neomrzí. Jasný plný počet - 100% ()

Hrobař

Strašně přemrštěná stopáž kolem dvou hodin je víc než nevhodná a film pak působí zbytečně epicky, což by samo o sobě nevadilo, kdyby to nepodrýval nevhodný casting, kdy Arnold působí spíš komicky než heroicky. Trestuhodná je navíc absence jakkoli zajímavého neurvalého násilí, které se vzhledem k tématu nabízelo a tak je z toho všeho nakonec hrozný paskvil, který nudí a hlavně boří jednu velkou legendu knižního fantasy žánru. (Jedna hvězda za všudypřítomná ňadra to se autor trefil do černého) ()

Otan

Rád bych se Arnýho mezi čtyřma očima zeptal jak vidí právě tento film a moc bych se nedivil,kdyby si na něj nevzpomněl.(sranda).Já tak určitě učiním a tento film vypouštím,protože na něm není nic co by mne chytlo.Akční scény a na ně je doobalený zbytek filmu bez jakékoli myšlenky.25% ()

montel

Když byl Conan (Arnold Schwarzenegger) ještě malý chlapec přepadla jeho vesnici banda válečníků vedená Thulsou Soudcem (James Earl Jones). Naživu nechali pouze děti a Conan byl tak odveden pryč daleko od svého domova, kde se stal otrokem. V zajetí však Conan velmi zesílil a brzy se z něj stal obdivovaný gladiátor, který neměl přemožitele. Jednoho dne je Conan osvobozen a hnán pomstou hledá křížem krážem Thulsu Soudce, aby pomstil smrt svých rodičů...Po dlouhé době jsem si našel čas na Conana. Samého mě až překvapilo, jak mě film bavil. Arnold je ve své první velké roli parádní, skvěle mu sekunduje v té době překrásná Sandahl Bergman. Conan je oprávněně nesmrtelná fantasy klasika. 70% ()

Robbie

Pre mňa kultový film. Nádherná monumentálna výprava, nezabudnutelná hudba, nie dokonalé ale aj po takej dobre nie smiešne efekty a Arnie, ktorý bol stvorený hrať vraždiace stroje, či už z budúcnosti alebo dávnej minulosti + jeho barbarský desivý prízvuk, ktorý divákovi zaručene spraví náladu:-)) Tento film mám proste rád už od detstva a nič to nezmení! ()

Lollaa

Uvědomme si že je to z roku 1982 na tehdejší dobu špičkový film, hudba, efekty příběh dá se na to koukat i po 30 letech. ()

GCaesar

Barbar Conan je.....na rovinu, jako film naprosto příšerný, ať už je řeč o příběhu, hereckých výkonech či kulisách (a v posledním zmíněném mám na mysli i na svou dobu, stojí za povšimnutí, o kolik lépe působí nepříliš časově vzdálený Excalibur). Je ovšem příšerným tím zvláštním způsobem, že se stává zhmotněním "béčkové" fantasy tak ryzím, až je ve své podstatě vlastně vskutku legendárním. Působivá hudba je právě tím detailem, který toto celku umožňuje a my se tak můžeme smát absenci logiky, dialogům, bojům, čištění zrezivělé oceli i králi v džínovém modelu. Ano, Barbar Conan je jednou z legend současného světa, bez níž si lze kinematografii jen těžko představit, jakkoli to samo o sobě zní směšně. Právě za to, hudbu a atmosféru Dungeons and Dragons dostává ode mne na tento počin tak vysoké hodnocení. ()

harpsychord

Osvalenej, nemluvnej dacan oslovil a uchvátil veškeré diváctvo. Dorostenky posrolovaly kalhotky před bicáky, v lepé touze po padnutí do jeho chapadel, no a chlapové zjihli, páč ten kubisticky tesanej ksicht nejde závidět. Filmová klasika. Míň je fakt někdy víc. A když Arnie mlčí, nemá chybu. ()

zeromen

Jako praotec fantasy žánru, docela ujde. Arnie skvělý, hudba famozní, hlavní herečka božská, zbytek průměr.:-) ()

amanda7

Film som videla prvýkrát v kine ako školáčka na základnej škole. Odchádzala som úplne omráčená. Mala som pocit, že nič lepšie už neuvidím. Odvtedy som síce videla veľa lepších filmov, ale ten silný dojem zostal a tento zážitok si vždy rada zopakujem. Arnie je tu jednoducho dokonalý barbar. Neviem si predstaviť nikoho lepšieho a bohužiaľ sa to len potvrdilo v novej verzii, ktorá ma absolútne sklamala. Takže napriek veku tento film má stále svoju kvalitu a dá sa vidieť aj v dnešnej dobe premakaných digitálnych trikov. Dokonale sa potvrdzuje, že film potrebuje atmosféru a charizmatických hrdinov, digitálne tiky to nespasia. Dobre odvedená práca pretrvá. ()

FauSSt

Basil Poledouris má minimálne 50% podieľ úspechu na tomto kultovom diele(veď tých pätnásť súvetí je ozaj aj priveľa a to vela nechýbalo aby Arnieho predabovali)!Soundtrack by som zaradil do TOP Five! Hail The Crom! ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)