Diskuze

Yoshitsune

Ale já nepopírám hlavního hrdinu, ani jeho činy, popravdě, rozhovory na konci před titulky, byli pro mě to nejzajímavější z celýho filmu. Problém je to, jak je ten hrdina zahranej (ne žeby Garfield neuměl hrát, vím, že umí, vidím to spíš na špatný vedení ze strany režie) a celkový vyznění filmu, v čele s první polovinou ve výcvikovým kempu, viděl jsi Band of Brothers, Olověnou vestu? To mělo něco do sebe a nějak se to blížilo realitě, tady to působilo akorát směšně a nevěrohodně.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

to je jako milovat Mortal Kombat jen pro brutalitu a X-ray, né já Mortal Kombat miluji za ty chvaty, údery, pohyby celkově za skvěle zpracování bojových umění a pak za ty postavy, ty sou super

Lamprea

víš Hacksaw Ridge neopěvuji za to, že nohy, ruce lítají a krve stříká na všechny strany, je to sice hezké a dodává pocit realističnosti, ale ten film obdivuji za celkové zpracování a za hlavního hrdinu, který svým poselstvím a vírou dokázal strašně moc, ale zároveň hrozně málo

Yoshitsune

Ty jsem záměrně nezmiňoval, kdyby jo, tak pro mě je to vítěz, ale jak si řekl, tarantino je kapitola sama pro sebe.

Yoshitsune

Auč, dobře, Fury se dá, O Anthropoidu jsem neřekl nic špatnýho, celkem se mi libil, ale na tom Hacksaw Ridge se prostě neshodneme :( Důvody jsem tu vypsal v několika komentářích, tvojí odpovědí bylo nějaký trapný zesměšňování a odbíhání od tématu. Takže tak.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Helo

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

Hacksaw Ridge paráda, nejlepší válečný film posledních let. Anthropoid méně akce, ale zase lepší scénář, taky výborné.

Fury kravina jak fik :-)

Lamprea

teoreticky si šáhl na tři modly, Fury, Hacksaw Ridge a Anthropoid, jelikož ani jeden z nich nepovažuješ za vynikající válečnou záležitost

Lamprea

do diskuze se mnou ses pustil ty první, já ne, chvilku mně to bavilo a pak už ne, pač jsi nedokázal argumentovat, jenom si psal dlouhé odpovědi, ale nic kloudného z toho nevzešlo :)

Yoshitsune

Já sem ti odpověděl jasně, v komentáři. Ještě jednou, páč koukám, že budeš asi trochu pomalejší, napsal jsem, že z posledních let jsi nevybavím žádný válečný film podobnýho ražení jako Hacksaw Ridge, který by stál za řeč. To ale neznamená, že když tu není plnohodnotná konkurence, pak taky zblajznu všechno co přede mě kdo postaví.

Moc nerozumim tvýmu výrazu chlapský film :D lol, myslim si že takový Krigen a nebo Mandariinid, jsou "chlapský" až dost, pravda ale je, že tam nelitaj části těl a nejsou tam takový výbuchy, což pro jsou pro tebe zřejmě jediný kritéria válečnýho filmu.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Anthropoid je nejlepší na poli partyzánských válečných film, Fury zase na poli tankových bitev souboj s německými tygry, je rychlý, je brutální a nemilosrdný a Hacksaw Ridge aspiruje nejlepší lidský válečný film, a že válku lze vést i beze zbraně

Yoshitsune

Já tě ale nenutim to číst, dlouho jsem tady na csfd nediskutoval, tak jsem asi zapomněl na to, jak tu některý lidi nejsou schopný diskuze, a je to jenom o tom, udělat z toho druhýho blbce. contgrats.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune

Lamprea

promiň ale v té své slohové práci, jsi mi odpověděl na moji otázku ? nechci to číst celé, mám nějaký život víš :)

Yoshitsune

Tys mě pobavil :D a v Hacksaw Ridge nedostává inteligence na prdel? Navíc jsem netvrdil že Pearl Harbor nějak uznávám, jen sem řekl že bych se na to podíval raději než na Hacksaw Ridge, když už by nebyla jiná volba. Ono o tom se totiž ani nedá říct, že se jedná o plnohodnotnej válečnej film, v komentáři jsem napsal že je to efektní akční vyvražďovačka, z prostředí války, s prvky hororu a za tím si stojím. Shoda s realitou = 0%,  jak v první polovině v kempu - která je mimořádně směšná - tak i ve druhý polovině. Chápu že někomu stačí když se tam střílí, hází se granáty, lítaj nohy a ruce, pak se to uvede se to do nějakýho časovýho období, na nějaký reálný bojiště, ale mě fakt ne. Taky vlastně chápu, že někdo se z toho posadí na prdel, páč Gibson z toho udělal akční akční jatka, bohužel je to jenom pro efekt. A popravdě když to ještě jednou srovnám s Fury, který jsi sám zmiňoval, tak se mi to jeví jako přímo mistrovskej kousek, ve srovnání čistě jenom s Hacksaw Ridge, samozřejmě.

Jinak tahle diskuze mi začíná připadat trochu bezpředmětná, obzvláště pod Dunkirkem, a obzvláště proto, že se jednoduše neshodneme, tobě se to líbí, mě ne, z mnoha důvodů, který jsem uvedl výše.

Kdybych měl zmínit nějaký válečný filmy z posledních let, tak se ti tu asi moc nerozepíšu, páč z toho co sem viděl a dalo by se to nějakým způsobem srovnat s Hacksaw Ridge, toho nestojí moc za řeč, a z toho co by stálo za řeč, jako třeba Krigen, Venuto al mondo, nebo Mandariinid, tak se to moc nedá srovnat, ale jsou to nakonec jediný válečný filmy, co mě v posledních letech zaujaly.

Do Hacksaw Ridge jsem proto vkládal velký naděje, bohužel z toho Gibson udělal klasickou rádoby cool akční jízdu, kterou náročnější divák může jen těžko ocenit. Hold si měl Gibson více nakoukat třeba vojína Rayena, Tenkou červenou linii, pustit si možná Bratrstvo, atd. atd.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky