Bordoshut

1. řada – 95 % je zřejmě jedna z nejuspokojivějších sérií, kterou jsem kdy viděl. Je plná "štěstí v neštěstí" momentů a obsahuje snad úplně všechny konflikty z života běžného puberťáka, tudíž snad úplně každému z této věkové kategorie musí při sledovaní vykouzlit úsměv na tváři. Nebo alespoň zlepšit náladu, protože si uvědomí, že – ať už řeší cokoli – není sám. Pokrytí všech možných témat je vskutku obdivuhodné, a přitom vylíčené obdivuhodně uvěřitelně. I přesto však příběh stojí především na postavách. Každá z nich je vypiplaná do detailu a ty, které nejsou, na ty se oko Mordoru zaměří v jedné z příštích sérií. Jejich kvalitní napsání a ztvárnění pěkně ilustruje fakt, že tvůrci mohou v průběhu seriálu z kohokoliv, kdo měl dosud vedlejší roli, udělat protagonistu (byť jen dočasně) a stejně to bude zábavné, koukatelné a co víc – dokážou nás o hrdinovi / hrdince, které jsme si mysleli, že znát nechceme, přesvědčit, že ji znát chceme a to hodně. Napříč seriálem exceluje britský humor, který je vždy ve správný čas na správném místě. To samé samozřejmě platí i o výběru hudby, jak koneckonců bývá u seriálů zvykem. Zamiloval jsem si ústřední duo Otis & Maeve, ale mám rád všechny výraznější postavy, všechny jsou dobře napsané i zahrané – pokud ne uvěřitelné, tak alespoň komické a Sex Education rozhodně není podívaná pro bručouny. Ti ať si jdou bručet jinam. Já se skvěle bavil. ()

ScarPoul

Neuveriteľne príjemné a dobré. Funkčné postavy, ktoré dýchajú, sú zábavné a viete s nimi cítiť. Herci bezchybní. Viem si predstaviť, ako si točenie museli užívať. Asa Butterfield rulez! Jeho humorné kreácie a balansovanie medzi looserom a veľmi uvedomelým jedincom je prirozdené a úsmevné.Čo je ale dôležité - veľmi hravou a veselou formou hovorí seriál o dospievaní a vážnych veciach. Hľadá riešenia, motivuje a zároveň je ľudský. Viete presne čo sa bude diať, ale chcete aby sa to tak dialo. Chcete takú tú telenovelu zo života, ktorá funguje na mnohých úrovniach. Pre mňa jedno z najpríjemnejších prekvapení tohto roku. Jasný dôkaz že Netflix vie ktorému nápadu dať zelenú. Teším na druhú sériu. Prvá séria - 100% ()

dubinak

1. série: Neskutečně brilantní záležitost z britské seriálové dílny, která mě po dlouhé době fakt absolutně pohltila, nesmírně pobavila a překvapila a bylo mi strašně líto, že už to končí. Dlouho se mi nestalo, abych si díly některého seriálu pouštěla znovu a znovu, ale na tohle mám chuť prostě furt. Postavy jsou ohromně milé, jejich osudy jsou srdceryvné, ale i k popukání. Osobně se mi vryl pod kůži hlavně Eric, který má podle mě úžasně našlápnuto do herecké kariéry vyššího levelu. I ten vizuál stojí určitě za velkou zmínku, protože vám dlouho trvá se zorientovat, v jaké době se to vlastně odehrává, když se všichni oblíkají tak podivně, ale zároveň vidíte, že civi do MacBooku. Styl to má prostě neobyčejný a myslím, že už dlouho jsem se s takhle dobrým komediálním seriálem nesetkala. Už se nemůžu dočkat druhé série. ()

DJ_bart

Seriálová učebnice pro mrduchtivé delikventy, která nenápadně a zábavně vyučuje jedince sexuálním stykem nepolíbené. Aneb exkluzivní sexpertýza v praxi - vše zcela komplet bez cenzury a navíc famózní komediální formou, kterou umí jenom britové. Jak jednou pravil Komenský: "Sexuální výchova hrou!" Asa Butterfield je zde ve svý nejstylovější roli jeho dosavadní kariéry. Za mě spokojenost.... [VERDIKT: 8,5 vibrátorů z 10] ()

nineweh

Zvyknout si na podivně ahistorické a neukotvené prostředí seriálu (mobily versus osmdesátková estetika, britské přízvuky herců versus americká high school) mi trvalo poměrně dlouho, ale pak mě postavy i děj začaly docela bavit. Ale už jsem asi stará, protože víc než teenageři mě tu bere Gillian Anderson... ()

• V epizodě řekne Otis (Asa Butterfield) příteli své matky, že je levák, ale v zápětí si maže máslo na chleba pravou rukou. (Modnar)
  • V epizodě se Otis (Asa Butterfield) připravuje na školní ples a čeká na chvíli, kdy ho má vyzvednou Ola (Patricia Allison). Je oblečený v obleku a lze vidět, že má uvázanou kravatu velmi krátce. Poté, co Ola zazvoní, se rozhodne jí otevřít a velmi rychle běží ve schodů. V tom jde vidět, jak má kravatu uvázanou jednou tak dlouze, než v předchozím záběru. (Jimmy15)