Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

(více)

Recenze (171)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Určitě je to slabší než jednička a to především co se scénáře týče. Popravdě začátek mě vůbec nebavil a měl jsem sto chutí to vypnout. Taky moc nechápu tvůrčí krok posunout film do budoucnosti. Nápad s planetou „nesmrtelných“ byl dobrý, ale to bylo tak všechno. Naštěstí se po zázračném omládnutí vrací starý dobrý Lambert a průměrnou kvalitu zachraňuje jak jinak než Connery. Kdyby se tu však neobjevil, tak se film koupal v odpadních vodách. Ani se nedivím, že chtěl být Mulcahy vyškrtnutý z titulků – taky bych se za takové zprznění „jedničky“ styděl. Dám průměrné hodnocení, ale se zavřenýma očima. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Fiktivní režisérský monolog: "Přátelé. Děkuji za vaši chválu Highlandera, jsem moc potěšen, že se vám tak líbí. Je to vskutku velkolepé, nesmrtelné dílo, které si zaslouží pokračování, jenž vysvětlí původ nesmrtelných. A přesně to vám teď dávám. Já vím, ruším v něm veškerou logiku prvního filmu a celý příběh je holá scifi hovadina, ale líbila se vám jednička, tak se vám musí zákonitě líbit i dvojka, ať je jakákoli." Dementnější pokračování si fakt již nedokáži představit. Po vcelku šílené, ale pěkné první půlhodině přijde něco tak blbého, že se tomu vyrovnají až pokračování po třetím díle. Dvojka je ale ubohost scenáristická i logická, na kterou sami producenti raději zapomněli s ohledem na fakt, že se k ní již žádný další film nevrací (ani jí nezmiňuje). Bohužel, tohle ode mě ani průměrné hodnocení nezíská. Půjdu ještě o kus níž. 45% ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

DIRECTOR´S CUT! Volné pokračování osudů Connora MacLeoda se veze zcela na jiné vlně než snímek předchozí. Tvůrci šli do oblíbené vize budoucnosti tentokrát trpící smrtícím slunečním zářením vlivem ozonové díry. A je to bohužel katastrofální. Už samotný začátek na minulost vzpomínajícího samotného přestárlého MacLeodana nevěští nic dobrého. Potemnělá atmosféra budoucnosti se viditelně ve studiových kulisách nevydařila a tak veškeré události zde ztvárněné spíše nutí nad tím vším kroutit hlavou. Veškerá zábavnost a švih se podivně vytratili do neznáma a nepomůže tomu ani Juan Sanchez Villa-Lobos Ramirez v podání Seana Conneryho, který tu vystupuje spíše jako zábavná figurka. A bylo to marné. Jeho přítomnost v ději se tu jeví zcela jako zbytečný. Příběh v mnoha ohledech podivný a vůbec zmatečný. Hodně toho sice napravila prodloužená verze, ale z průseru to stejně nevytáhlo. Hodnocení za prodlouženou verzi. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Země už není taková jako bývala. Když se na konci dvacátého století začala rozpadat ozonová vrstva, MacLoad pomůže vytvořit bezpečnostní štít, který celou planetu chrání před zničujícími paprsky. Po letech ale ekologická teroristka Louise zjistí překvapivou věc - štít už není potřeba, ozónová vrstva je opět v pořádku, ale Společnost, díky svým obrovským ziskům z provozu štítu tajemství nenechá uniknout. A tak kontaktuje zestárlého MacLoada, aby jí pomohl. Ten díky zabití dvou nájemných vrahů opět získává svoji sílu, a za pomoci starého přítele Ramireze se pokusí štít zničit .. První Highlander - ač taky nebyl kdovíjak intelektuálně zajímavý film, měl alespoň své kouzlo. Samotný námět, hudba - to vše udělalo z prvního Highlandera film, na který se nezapomíná. Naopak na to, že jsem viděl Highlandera dvojku, bych chtěl co nejdříve zapomenout - slátanina od začátku do konce (několik příběhových linií se prolíná bez ladu a skladu - jednu z nich si po letech Christopher Lamber střihl znovu v béčkovém Absolonu, a nutno říct, že ten dopadl mnohem lépe), po vizuální stránce se film od jedničky taky nepolepšil, a ani ta hudba už není to co bývala. Jednu hvězdičku dávám jen za přítomnost Seana Conneryho, a hlavně za bezpečnostní video v letadle, což je bezkonkurenčně nejlepší scéna tohoto filmu.. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

(Blu-Ray verze Director´s Cut neboli Renegade) - je to neuvěřitelné, ale přestože jednička nevydělala dost peněz v kinech (až později na VHS, jak to zpravidla s kultovními filmy bývá), našli se šílenci, kteří natočili dvojku už ne za necelých 20 melounů USD, ale rovnou 35 a světě div se, zase to v kinech propadlo. Celá mytologie jedničky (přestože režisérská verze ledacos utlumila) je tady změněná z jediného důvodu a to, aby se vrátil Sean Connery a aby měl Lambert zase s kým bojovat. Šíleného Clancy Browna se snaží zastoupit specialista na zloduchy Michael Ironside, jehož škleby připomínají krajana z Kanady Jima Carreyho. Zápletka dvojky s štítem proti ultrafialovém záření je celkem v pohodě a na kulisách města jsou ty prachy z rozpočtu kurevsky vidět - a za prostředí a nihilisticky násilnou jízdu metrem přidávám hvězdu. Film tentokrát není dostatečně srandovně dementní, aby vás bavil (starý MacLeod je úlet, ale už se tu orgasmicky nesténá jako v jedničce) a už je jen blbý. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (19)

  • Christopher Lambert se při natáčení v Argentině nechal přesvědčit místními podvodníky, aby investoval svůj honorář do několika finančních institucí. O své peníze přišel. (HellFire)
  • Při natáčení scény se vznášedlem nebyly použity žádné speciální efekty. Christopher Lambert měl oblečen postroj, ke kterému byly upevněny dráty. Na celou scénu dohlížel tým zodpovědný za Supermana (1978). (HellFire)
  • Snímek se umístil na 9. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

Reklama

Reklama