Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Velká Británie, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Diskuze

Hekman

Hekman (hodnocení, recenze)

2. nej serial ? To vypada vazne ! Tak mam na to jit rovnou, nebo si nejdriv mam pustit nejaky dokument ?

na příspěvěk reagoval lake-lake

mchnk (hodnocení, recenze)

Paulie88

mám tu nejklasičtější klasiku, setobox a TV, od místního poskytovatele, žádná aplikace, dám tomu čas, snad se nějaký překlad objeví, anglicky se domluvím, ale tady jim rozumím tak půlku :)

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

mchnk

Zkoušel jsem to teď na PC a tam titulky fungují, ale je to nějaké buglé , že to jakoby neukazuje "že na to klikneš" a potvrdí se to v nastavení , tak jeslti koukáš v TV přes aplikaci, tam to může být buglé tak že to nefunguje vůbec.

na příspěvěk reagoval mchnk

mchnk (hodnocení, recenze)

Nevím, kde je problém, ale třetí epizodu mi HBO nabízí bez jakéhokoli překladu, ani dabing, ani titulky, první epizoda s dabingem, druhá jen titulky a třetí jen angličtina, jsem v tom sám, nebo to taky někdo řeší? :)

na příspěvěk reagoval Paulie88, Whiterose

Demonic189

Demonic189 (hodnocení, recenze)

Moje hlboké rany po 8.sérií GOT sú nadobro zahojené. Dámy a páni, máme tu seriál desaťročia! 11/10 a na angličtinu sa dá poľahky zvyknúť. Azda nechceme aby to hrali ukrajinskí herci a herečky!

Uživatel Demonic189 smazal svůj příspěvek.

Brmbolec

Brmbolec (hodnocení, recenze)

Mal som obavy zo seriálu - či nebude nejak klesať kvalita jednotlivými dielmi, ale myslím, že kľudne ide o TOP 5 seriál desaťročia. Brilantná réžia, scenár aj herci. Angličtina mi vôbec nevadí. Hádam chápeme, že by to museli inak hrať ukrajinskí či ruskí herci. A inak by sa tam nerozprávalo rusky, ale najmä ukrajinsky čo je trochu iný jazyk. Jared Harris je super - tak ako bol aj vo Fringovi, v Terrore a aj tu...

caligari

caligari (hodnocení, recenze)

Thomash

Naprostý souhlas, ta angličtina je jak pěst na oko a hodně ubírá na celkové atmosféře a autenticitě, být to rusky tak je to ještě desivější...

lake-lake

lake-lake (hodnocení, recenze)

Ještě před uvedením seriálu jsem pro jistotu znovu nakoukala dokument Černobyl - nultá hodina. Pro pochopení některých momentů to bylo dokonce ještě lepší, než kdyby člověk sledoval Černobyl 2019 jen tak "z voleje", ale nikterak to neovlivnilo výsledný dojem. Nemohla jsem pak usnout a bylo mi fyzicky zle, naposledy mi takový stav vyvolala Mazací hlava.Moje vzpomínky na rok 1986 jsou v tomto směru velmi osobní. Šestnáctého dubna se mi narodil syn, o týden později jsme byli propuštěni z nemocnice. A za pár dní na to bouchnul Černobyl. Byla to šílená doba. Sledovali jsme "štvavé vysílačky" a vlastně jsme nevěděli, co dělat Vzpomínám na trapné zpravodajství, poplatné našemu vazalskému postavení vůči CCCP, vzpomínám na zoufalce, co se dozvěděli, že by měli požít jód, aby zabránili poškození štítné žlázy radiací, a nenapadlo je nic lepšího, než vypít jódovou tinkturu. Třešničkou na dortu pak byl Závod míru, který na rok 1986 rok naplánován přes Ukrajinu. Propaganda si nemohla dovolit jakoukoliv pochybnost, takže trasa přes postižená místa nebyla zrušena. Vyprávěl se vtip, že první cenou v tomto ročníku ZM bude kostní dřeň. Nechápu, ale vidím, že pro někoho je a byl sovětský či ruský styl života včetně způsobu komunikace a vedení lidí posvátný, já z něj mám hrůzu. Série Černobyl naprosto věrohodně zobrazuje toto na první dojem emocionální, a přesto tak odporně odosobněné ptydepe. Ne pět, ale deset hvězd za natáčecí místa, dialogy, interiéry, kostýmy. Velmi autentické a velmi silné.

Hekman

Hekman (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Tak to je dost hnus. https://www.rferl.org/a/cannibal-island-in-1933-nearly-5-000-died-in-one-of-stalin-s-most-horrific-labor-camps/29341167.html

"'How did you end up here?' we asked one young man," recalled Bylina in her oral history. "He said: 'I didn't do anything. I was a student in Moscow. On the weekend, I went to visit my aunt, who lives in Moscow. I got to her apartment and knocked on the door, but before she opened the door, they grabbed me right there. I was arrested because I didn't have my passport with me.'"

Z toho vyplyva, jak je dulezite mit sebou vzdy doklady ! Rano si clovek vstane, jde za tetkou na obed a najednou je v pekle ...

Hoonza

Hoonza (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Díky za tip, všechny jsem si dnes poslechl a je to zajímavé povídání. Docela by mě zajímaly ty vystřižené scény s Djatlovem

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Nechtěl bych slyšet ty herce mluvit rusky. A nechtěl bych tam vidět jiné herce - takže angličtina je jediná možnost.

Thomash

Thomash (hodnocení, recenze)

Mám s tím jedinej problém.... Že tam mluví anglicky... Mít to v ruštině, bylo by to super.

na příspěvěk reagoval caligari

RoboBrouk

RoboBrouk (hodnocení, recenze)

Kincl

Paradoxně v té vodě bylo mnohem bezpečněji než na povrchu. Voda funguje jako izolátor, takže od radiace je chránila, od případně kontaminace ve vodě je zase chránily obleky. Mnohem větší nebezpečí než z radiace v tomhle případě hrozilo, že je něco zavalí z následků havárie atd.

Yoshitsune

Nebo je tohle jeho vysněný projekt a tak do toho dal vše, + dokudrama/seriálová rekonstrukce se dělá úplně jinak než to co dělal do teď.

Ale posoudit to půjde až když natočí/napíše něco dalšího.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

tak a teď si vemte, že tenhle seriálový spektrál, je od člověka co psal scénáře k filmům jako Scary Movie 3+4

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Kincl

Jak těžko říct, je potvrzené, že přežili. Gladiator pod tebou sdílí jejich fotky při předávání ocenění.

A autor knihy Chernobyl 1:23:40 Andrew Leatherbarrow potvrdil, že zprávy o jejich úmrtí byly jenom fámy a dohledal jejich osudy při svém výzkumu.

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD