Reklama

Reklama

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

  • USA Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou je superhrdina čínského původu Shang-Chi, který je konfrontován se svojí minulostí, když je zapleten do sítě tajemné organizace Deset prstenů. Jedná se o druhý film ze čtvrté fáze MCU. Ve filmu uvidíme skutečného záporáka Mandarina. (Falcon)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (582)

choze 

všechny recenze uživatele

Totéž co Snake Eyes: G.I. Joe Origin - exotická asijská bitkařina s fantasy prvky, která se v druhé polovině napojuje na značku, která ji zajištiťuje. Shang-Chi je víc fantasy a má lepší bitky - ta v autobuse se automaticky kvalifikuje mezi nejlepší akční scény roku. A potěšilo mě obsazení  starého hongkongského pardála Tony Leunga. Ale příběh a fantasy finále jsem odzíval. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Že je Shang-chi do velké míry sbírkou snadno rozpoznatelných stereotypů o Asiatech a klišé odkoukaných z čínskojazyčných filmů, nemusí být vůbec problém. V první polovině to rozhodně nevadí, protože tam film pokoukává hlavně po hongkongské tradici městských akčních filmů a dokáže ji přenést do západního prostředí podobně sebejistě jako se to ve své době povedlo Kurýrovi. Servíruje tedy choreograficky zdařilou, přehlednou a úctyhodnými kaskadérskými výkony opepřenou akci (bitka v autobusu a na lešení patří k tomu nejlepšímu, co Marvel fanouškům filmové akce nabídnul). Jenže jakmile se v druhé polovině film přesune do fantasy světa zabydleného draky, devítiocasými liškami a jinými mytologickými pišišvory, najednou už výsledek nepřipomíná hongkongské akčňáky 80. let, ale spíše současné pevninské blockbustery, které pro všudypřítomné digitální efekty zapomínají na umění vyprávět. Navíc i kvalita CGI odpovídá spíše čínským filmům, než standardu, kterým nás rozmazlují velkofilmy z Hollywoodu. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Spoilery! Nikdy bych si byl býval nepomyslil, že právě tato Marvelovka s odpudivým názvem bude vůbec tou nejlepší v posledních letech, a to z velice prostého důvodu - snad vůbec poprvé je trošku jiná. Čínské zasazení i všelijaké kung-fu píčoviny byly opravdu příjemným zpestřením. Akce se mi líbila a bavila mě - především autobus a lešení bylo choreograficky zajímavé. Naopak závěr s kostrbatými digi draky si mohli odpustit. Jak se žluťáci drželi draků a projížděli se na nich - to působilo velmi lacině. Stejně tak bych uvítal, kdyby tvůrci Shang-Chimu napsali podstatně lepšího sidekicka, a to jakéhokoli, kterého by člověk neměl chuť brutálně umučit k smrti, jako právě tuhle debilní, totálně hnusnou, nekonečně otravnou a absolutně nevtipnou rákosničku. V tomto ohledu to nemohlo být horší a velmi mi to kazilo dojem. [66 %] ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Short term 12 od tohto rezisera sa mi velmi pacil, takze ma ani neprekvapuje, je, ze cim je ten film komornejsi, tym je lepsi. Najviac ma tak bavili retrospektivy a skvely Tony Leung. Par akcnych scen sa vydarilo, niektore su zase digibordelom. Takze nakoniec tradicny marvelovsky slabsi nadpriemer a v ramci tohto univerza existuje o dost viac slabsich filmov (ale aj niekolko o dost lepsich) 7/10 ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak nic no. To bylo zase keců o dospělácký Marvelovce a skutek utek. Bohužel v tom nevidím opět nic než tradiční CGI patlaninu matlaninu okořeněnou infantilním humorem. Za těch pár aspoň jakože poctivých akčních scén udílím ty nejslabší možný dvě hvězdice, ale žádný sukces se ani v tomto případě nekoná.25% ()

Galerie (53)

Zajímavosti (55)

  • Jedná se o prvním film Marvel Studios, který se odehrává převážně v Asii. (Geralt z Rivie)
  • Shang-Chiho vymysleli tvůrci (Steve Englehart a Jim Starlin) poté, co Marvel Comics odkoupili práva na Fu Manchu, kung-fu záporáka z knih od Sax Rohmer (první „The Mystery of Dr. Fu-Manchu“ vyšla v roce 1913). Po smrti tohoto spisovatele jeho pozůstalí neviděli budoucnost v komiksu, ale hlavně v televizi a prodali práva na filmy. Díky tomu tak vznikli snímky jako The Mask of Fu Manchu (1932) či The Face of Fu Manchu (1965). Marvel Comics bylo donuceno po vypršení jejich práv re-editovat příběh Shang-Chiho, a tak se stal synem starověkého čínského čaroděje Zheng Zhu, který používal jako své Alter Ego jméno Fu Manchu. (3T)
  • Wenwu (Tony Leung Chiu-wai) v jedné scéně hovoří o jménech, jak mu ostatní říkali – Warrior King, Master Khan a The Dangerous Man on Earth. Master Khan je jedním z jmen, kterým je Mandarin v komiksech občas nazýván. (Kubaaa97)

Související novinky

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

Reklama

Reklama