M*A*S*H

• USA M*A*S*H (více)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvůrci:

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Scénář:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (více)

Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr, William Christopher (více)

Legendární seriál M*A*S*H patří v oblasti komediální televizní tvorby mezi to nejlepší. Výborná komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Koreji nám dává nahlédnou do každodenního života postav lékařů, sester a vojáků. Postavy seriálu čekají v prostředí války mnohdy i velmi dramatické momenty, i přesto je ale dokáží prožít s nadsázkou a humorem. (TV Nova)

Angie91

Když byl seriál točen moje mamka se zrovna narodila. Od té doby uběhlo spousty času, o většině seriálů z té doby se ani neví, ale MASH jako by nestárla. Naporosto geniální a nepředvídatelné, snad jen proto, že to psal sám život. Krásný seriál o těžké době a černém humoru, bez kterého by se člověk snad zbláznil. ()

AIMÉE

(konverzace v jídelně) B. J. "co to jíme?" Hawkeye: "mě se neptej, já měl patologii jenom rok." Způsob, jakým se tu zesměšňuje pohled na válečný konflikt je téměř majestátní. Nedokážu si vybavit jakýkoli jiný seriál, který by po tolika sezónách neztrácel špetku ze svého šmrncu jako tento. ()

Pompaj

Kolikrát jsem tento boží seriál viděl a pokaždé jsem se stejně bavil, nikdy míň. Absolutní legenda mezi seriály. ()

Movie Gourmet

Mobile Army Surgical Hospital neboli M*A*S*H* znamená Mobilní Armádní Chirurgická Nemocnice. Vtipný seriál z vojenského prostředí ve kterém exceloval Alan Alda a jeho kolegové, krom některých méně známí nebo prakticky neznámý ale zde výborně účinkující. Poslední epizoda patřila k jedné z nejsledovanějších událostí v americké televizi. Neopakovatelné, originální a vtipné. Verdikt: 5* a 90 %. ()

PetkaW.

Nikdy jsem nepochopila vysokou oblibu tohoto seriálu. Mě si za celé ty roky, co se vysílá, nezískal. Ani jako malou, ani v 15 a tuhle zakořeněnou averzi jsem nebyla schopná překonat ani teď. ()

GreatestFan

Jeden z nejlepších a nejjvtipnějších seriálů, co znám, což by jeden na seriál z válečného prostředí neřek :), vidět víc dílů, možná bych zařadil do oblíbených. Mon bych to ale dnes nesledoval, protože mě jaksi odrazuje stáří... ale pořád super na to co jsem viděl. ()

mira007

Je to docela kvalitní seriál, ale nechápu, jak se to mohlo stát v Čechách legendou dvacet let po premiéře v Americe... trfa Železného do černého... teda hned po tý miliardě co jsme se na něj složili aby si ji užil. ()

Nattynax

Seriál, který jsem si kupodivu neoblíbila hned napoprvé. Hawkeye, Trapper, B.J., Radar, Henry, Frank ad. Všechny postavy mám ráda. Bez Alana Aldy by ale M*A*S*H nebyl M*A*S*H*E*M. ()

Garch

M*A*S*H jede v TV nepřetržitou smyčkou snad dvacet let. Naštěstí má tolik kvalitních dílů, že se nezprotiví :-) ()

MacGyver

Neviem, či je vôbec potrebné čokoľvek dodávať... Tvorcovia MASHu počas dlhých 11-tich rokov oplývali naozaj bezodnou studňou nápadov a tak sa z neho stala LEGENDA, ktorá nemôže omrzieť ani v x-tej repríze...:) Tento seriál však nie je len maratónom gagov, ale aj zamyslením sa nad základnými ľudskými hodnotami ako život, mier, humanita či priateľstvo... Takže pýtam sa opäť, čo k tomu dodať? Jazykom legendárnych slovných hračiek seriálu: ,, Dodám k tomu, že k tomu není co dodat!“:) ()

jilda

Výborný seriál, ale bez podlého hada Franka to nebylo ono.Trochu mi vadil neuvěřitelně ukecaný Alan Alda. ()

FunThomas

Přes veškerou chválu, kterou jsem o tomto seriálu slyšel, mi tolik k srdci nepřirostl. Humor je skvělý, postavy zahrány více než dobře, ale něco tomu(pro mě)chybí... ()

rsimonyi

Opravdu výborný seriál, z něhož mám nejradši první dvě série, které jsou nejveselejší, Klinger v šatečkách, Trapper, Radar atd. Nejhorší byla nečekaná smrt jedné z hlavních postav, která připomněla, že se seriál opravdu odehrává za války a že to žádná legrace nebyla. Nejlepší je ale samozřejmě Alan Alda v roli Hawkeye a také Loretta Swit v roli Margaret. ()

Greg25

Tenhle seriál z americké produkce nebude pravděpodobně nikdy ničím překonán, jeho postavy jsou nesmrtelné. A Hawkeye Pierce v podání výborného Alana Aldy navždy jednou z nezpomenutelných postav světové kinmatografie. Miluju tenhle seriál. :-) "Potter: On se nám vzdává. Frank: Dobře pro něj. Dokážu prostřelit srdcové eso na 20 metrů. Hawkeye: To se hodí, když na nás zaútočí bridžový klub. " "Potter: Konečně nám došlo jídlo, voda a mozek." (Charlesův první den.) Charles: Co to je za pach? Radar: Severní vítr žumpa, východní latrína. Charles: Vítr jde z jihu. Radar: No tak to bude kuchyň. Mulcahy: To není špatné, co to je? Hawkeye: Neznal jste ho, otče. Radar: Co to jíme? Hawkeye: Neptej se mě, já měl patologii jenom rok. (Potter přemlouvá Hawkeyeho, aby vystřelil na nepřítele.) Potter: Nemůžeš jen tak sedět. Hawkeye: Možná že zvenku sedím, ale vevnitř utíkám. (B.J. má před sebou složitou operaci, kterou při mytí rukou studuje z knížky.) B.J.: Obrať to na konec, ať vidím, jak ta operace dopadne. Frank: Vím, že mě nemáš rád. Hawkeye: To je pomluva. Začal to někdo, kdo slyšel jak říkám, že tě nemám rád. Nevšímejte si jich. Nevypadají tak špatní, jací jsou. Frank: Pořád trpíš nevyléčitelnou chytritýdou Pierci? Hawkeye: Jasně Franku, doktoři mi dávají jenom šest měsíců než tě zabiju. Hawkeye: Otče Mulcahy, když tu tak spolupracujeme, můžu vám říkat "tati"? Hawkeye: "Jsem dlouholetý anglofil, Anglie je stále jedinou zemí na světě, kde se mladý muž může stát královnou." "Sedím jen dvě minuty denně. Hawkeye: "Je nepříjemné tlačit si na mozek." - Co k tomu dodat? :-) :-) :-D :-D ()

Klárka

Jeden z nejlepších seriálů. Jen jednu věc nechápu - válka v Koreji trvala tři roky, tak jak to, že se jim tam střídají šílená vedra s krutými zimami skoro díl co díl? :) ()

thunnus

Perfektní, i dabing se povedl. Vždy mě to pobaví. Největší síla tohohle seriálu je v tom, že je tak lidský. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young