Reklama

Reklama

Velký hack

  • USA The Great Hack
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Podívejte se, jak se společnost Cambridge Analytica zpracovávající data stala kvůli volbám amerického prezidenta v roce 2016 symbolem temné stránky sociálních médií. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

castor 

všechny recenze uživatele

„Naše osobní data jsou všude a jsou užívány proti nám způsoby, kterým nerozumíme.“ To, co začalo jako snaha spojovat lidi, je tou samou technologií, která nás nyní rozděluje. Je vůbec možné mít v době síly sociálních sítí „spravedlivé“ volby? Asi si mnozí pamatujeme, jak britská společnost Cambridge Analytica nepatřičným způsobem získala údaje desítek milionů uživatelů FB. A jak s nimi nakládala... Manipulace jednoho, manipulace dalšího. Nečinně sedíme a ťukáme cosi do telefonu, zatímco proud našich dat fičí kamsi dál. Dle očekávání znepokojivý náhled do neustále propírané problematiky, který mě ale (bohužel) úplně nevtáhl. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

O Cambridge Analytica jsem až do tohohle dokumentu neslyšel, takže jsem se dozvěděl něco nového. I když samozřejmě průšvih s osobními daty a jejich únikem na facebooku jsem zaznamenal. A určitě je to problém o kterém je třeba mluvit a vědět, ale přijde mi, že to šlo pojmout zajímavěji a s více rozměry toho problému. Třeba příště... ()

Reklama

Lischai 

všechny recenze uživatele

Meh. Pokud jste četli jeden náhodný článek o Cambridge Analytice, tak vám dokument nepřinese nic nového (měli to, prodali to, end of story). Hrdiny dokumentu jsou sympatický vousatý expert s protivným morálním nadhledem a dva pofidérní whistlebloweři (týpek s růžovými vlasy a paninka, co popíjí koktejly v bazénu), ze kterých má člověk pocit, že jsou v dokumentu jen proto, aby světu ukázali, jak jsou cool a ve správnou chvíli stáli na dobré straně. V dokumentu se tohle ale bohužel moc neadresuje a režisér jim jejich pózičky promine. Do toho je to celé tendenční as fuck (zlí, zlí Republikáni!), proložené vizualizacemi k nebi stoupajících dat, které saje zlý facebook. Velké ach jo. ()

Gienah 

všechny recenze uživatele

Ako dokument mi to prišlo pomerne slabé a k uchopiteľnejším informáciám sa prepracovali až v druhej tretine. Pre človeka, ktorý neuvažoval o súvislostiach medzi FB like, prehliadaním internetových stránok a reklamami; niekoho, pre koho je políčko potvrdzujúce prečítanie Podmienok iba otravné kliknutie navyše, je to (pevne dúfam) očiotvárajúci úvod do reality "obchodovania so súkromím ľudí". Ako píše Davies182, v Homeland na to poukázali oveľa explicitnejšie. V beletrii si o téme straty súkromia, sociálnom nátlaku, prácou s informáciami etc. môžete prečítať napr. v knihe od Dave Eggers The Circle, ktorá bola i sfilmovaná do rovnomenného filmu. Slabé *** ()

Carthorias 

všechny recenze uživatele

Důležité téma, s tendenčním náhledem. Hajzli jsou republikáni a Farage, tech companies jsou pouze jakýsi neutrální virtuální mrak, a samotní pracovníci Cambridge Analytica jsou hodnocení jako chudinky, kteří nevěděli co dělají. To vše proloženo "uměleckými" záběry na unikající data, smsky vvyjadřující osobní pocity aktérů atd. Středem dokumentu je pak otřesná lidská bytost Britanny Kaiser, s vizáží Pekingské kachny a hlasem rezavé okenice, která popíjí koktejlíčky v exotických destinacích, a stěžuje si jaký má hrozný život a jak je statečná, což jí autoři dokumentu nepokrytě baští. Většinou to nedělám, ale doporučuji tuto recenzi, která shrnuje všechny chyby tohoto dokumentu lépe než bych to kdy zvládl já: https://www.slantmagazine.com/film/review-the-great-hack-is-an-elusive-look-at-the-cambridge-analytica-scandal/ ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama