Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Schne11a

Práve pozerám znovu všetkých 10 sérií a tie vtipy sú stále vtipné, aj keď to pozerám asi už 10-ty krát, len občas mám pocit že dabing-slovenský je trošku odveci, preto rozmýšľam že si to niekedy pozriem aj v originály. Ale myslím, že nikdy už nebude nič lepšie ako FRIENDS. Škoda že je len 10 sérií, pretože myslím, že by to mohlo pokračovať donekonečna ()

Šaman

Viděl jsem všechny epizody nejméně desetkrát, ale nidky mě neomrzí!! Legendární seriál.. Zajímalo by mě, až se na něj za dvacet let podívám, jestli bude stále tak stylovej :D ()

henrybrno

Tento seriál by klidně mohl vytvářet svojí kategorii. Seriál, který si troufnu tvrdit, stojí za za vznikem dnešních seriálů jako HIMYM nebo BBT, nikdy by bez seriálu Přátelé nevznikly. Moje hodnocení je 5*. Dal bych i více kdyby to šlo. Seriál jsem viděl asi 4x komplet celý, a vždicky po posledním dílu si musím pustit další, protože je mi smutno po Joeymu, Chandlerovi, Rossovi, Monice, Rachel a Phoebi. ()

sako44

Kdybych to měl porovnat s HIMYM, tak to u mě bude remíza. Za mě 4 hvězdy. Mám takový pocit, že tam prostě něco chybělo. Taková ta třešnička. Neumím to popsat. Ale jinak. Je to KULT! Když se řekne jméno některé z postav, tak každý bude vědět o co jde. Moje nejoblíbenější postava je JOEY. ()

vikiii

Klasika je klasika! Nevidět Přátele je snad smrtelný hřích a nezbožňovat Jennifer Aniston a Courtney Cox snad ještě horší! ()

Lofondra

Kdyby se udělal seznam největších fanoušků tohoto seriálu, myslím, že bych tam patřil. Mohu s jistotou říct, že je to můj nejoblíbenější seriál. Se svou kvalitou se převyšuje nad ostatními sitcomy. Skvělí herci, režiséry a především výborné scénáře dělají z tohoto sitcomu parádní podívanou. I když jsou české texty velmi povedené, s originálem se srovnávat nemohou. Co se týče humornosti seriálu, nejvíce jsem se zasmál u prvních 4. sérií. Ovšem má nejoblíbenější postava Ross v dalších sérií je dokonalá. Dále nevím co k tomu dále napsat, sand jen, že by mohlo být filmové pokračování, protože počet shlédnutí jednotlivých epizod už raději nepočítám. :) ()

EP2012

Až po letech člověk docení jak trapné to je, někdo možná nevystřízliví, každopádně před generačním přesahem smekám, i dnes tato blbost baví náctileté, jako dříve nás... ()

hito

Keď ho začali vysielať na markíze, tak ma vôbec nezaujal, proste ma nebavil. Ako dospelí ho považujem za výborný seriál, kde každá postava vytvára určitý svoj humor a vytvára vynikajúcu zmes. Pri posledných sériách som mal dojem, že postavy Moniky a Chandlera sú v úzadí. Perry akoby bez drog bol len komparzistom. Škoda. 1-5 séria = 5*, ostatok 3,5* ()

homer20

Výborný komediální seriál ze kterého jsem viděl každou vteřinku. Ač mě někdy vadila přepříliš ,,trhlá,, Phoebe,tak to vždy dokázal vynahradit výtečný Joey :-))) No a hostující star jako Bruce Willis,Reese Withrspoon,George Clooney a mnoho,mnoho dalších tenhle seriál katapultovaly do šuplíku s cedulkou Vynikající. ()

hanzikk

Samozřejmě, že plné hodnocení. Je to vtipné, je to ze života, není to přitažené za vlasy a hlavně, a to je to nejdůležitější, je to jeden z mála seriálu který neztrácí na své kvalitě ikdyž má tolik dílů. ()

stepte

K tomuto seriálu se nedá nic vytknout, jen možná to, že každý díl má klasických 20 minut, což je pro mě málo. Mám ráda všechny postavy, směji se u každého dílu. Série jsou skvělé. Dívat se dokola a dokola, nikdy neomrzí. ()

Krevetka12

S tímhle seriálem jsem prakticky vyrostla a stále si ho dokážu pouštět téměř denně. Je jasné, že od reálného života měla partička přátel "flákajících" se v kavárně Central Perk dost daleko, ale přeci jen je na nich něco, proč alespoň na chvíli zatoužíte být jako oni. Jednotlivé postavy se skvěle doplňují a tvoří celek, který dokáže bavit diváky všech generací. V neposlední řadě bych vyzdvihla dvě věci - šťastné rozhodnutí tvůrců, že postava Chandlera Binga nebude gay (Ch.B. měl být původně gay, ale po obsazení Mathewa Perryho si to tvůrci rozmysleli) - a také výkon Davida Schvimmera, který i kdyby hrál beze slov, člověk jeho repliku pochopí. Dokáže se správně a skvěle "zatvářit" na danou situaci a ke všemu má neskutečné charisma. ()

MikeKatz

Při závěrečné scéně tohoto sitcomu o partě přátel jsem brečel. Jako bych se za tu dobu stal součástí jich a bydlel s nimi. A to mě navštěvovali a navštěvují nadále pouze skrz televizi v pokoji. Všechno jednou končí, ale přátelé tu se mnou budou na věky věků! Nemůžu jinak, než 5 stars! ()

borboleta

Legendární seriál, u kterého jsem měla pocit, že těch šest přátel je zároveň i mými přáteli a je neuvěřitelné, že i desátou sérii jsem měla stejnou chuť sledovat, jako ty před ní:-) ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele