Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

annihilation

Řekla bych, že jde o jeden z nejlepších odpočinkových seriálů, který se líbí lidem napříč generacemi a pohlaví. Má příběh, řeší různé problémy, ale nikdy nevybočuje z úchvatného smyslu pro humor. Všechny postavy jsou velmi osobité (a velmi neurotické) a každou si zamilujete jiným způsobem. Tím, že jsou rozdílné, si v nich každý najde svého oblíbence a seriál ho více vtáhne. Já kupříkladu nejvíce zbožňuji Chandlera, protože má úžasný smysl pro humor a smolaře Rosse, především za jeho hlasový projev (Myyyyy sandwich?).. ()

C0r0ner

Když je komediální seriál tak "vtipný", že vyloudí jeden úsměv za díl a nerozesměje nikdy, není to komediální seriál. Plus mi přijde, že to je celé jenom mlácení prázdné slámy a postavy se hrnou díly od ničeho k ničemu, aby skončily přesně nijak, jako začaly. Bohužel, tenhle typ seriálů mi nikdy nesedl. 55% ()

Kempe

Nej sitcom ever. To mi nikdo nevymluví. Nemám vůbec problém čas od času zkouknout celý seroš znovu. Hlavně sarkastické poznámky Chandlera a nevinnost Joeyho narozdíl od herců nestárnou. ()

agathon

Phoebe: "Chci jim prostě dát ten největší dárek, který jen může člověk člověku dát!" - Chandler: "Odnosíš jim dítě a ještě jim koupíš Sony Playstation?" / Chandler: "Bože, někdo tu zabil čtvercovýho chlapa!" / Vzestupná tendence, imho, nebo spíš proměna stylu a výstavby gagů někdy mezi čtvrtou a pátou sezónou... A víte, že slavnou metodu "naked man" vymysleli právě Friends a ne HIMYM? ()

Andre3000

10 řad, 6 lidí, jedno město a spousta přátelství. Jak říkala Monika, tohle je konec jedné éry. Ano, přátelé zbožňuju, ale nyní jé éra HIMYM :-))) ()

Morzael

Přátelé pro mě budou vždycky nejsrdcovatější srdcovka. Viděl jsem všechny díly už hodněkrát (tolikrát, že mě přestalo bavit to počítat) a stejně si je vždycky můžu pustit znovu. Některé díly jsou naprosto legendární, jiné tolik ne, ale ve výsledku pohoda a vtip z každého dílu přímo srší. Udržet si úroveň humoru a poutavosti po 10 sérií je úctyhodný výkon, kterým se může pyšnit pouze hrstka seriálů. Navíc skvělý český dabing tentokrát také sedl, takže pokaždé, když nevím co, pustím si Přátelé, a vím, že se budu bavit. ()

MarekT

Bohužel se musím řadit k té druhé skupině lidí, co nepatří mezi fanoušky tohoto sitcomu. Dílů jsem moc neviděl a ani mě to netrápí, podle mě jsou lepší seriály, třeba ty z britské produkce. Nechávám ale okénko otevřené, časem možná přijdu na chuť. Nicméně ze seriálů, co se vysílají v televizi, je to i v některých momentech nadprůměrná zábava. Pochvalu si též zaslouží časté hostování hvězd a v našem prostředí i dabing, který patří k absolutní špičce. Jinak ale pořád platí, že vrcholem amerického hraného sitcomu navždy asi zůstane Ženatý se závazky. ()

lakikaki

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden študent, ktorý sa musel učiť na záverečnú písomku zo štatistiky. Noc pred písomkou plánoval intenzívne počítať príklady, čo aj začal, no keď si dal prvú malú pauzičku, počas ktorej zablúdil na YouTube, jeho plán sa zrútil. Narazil totiž na jedno video Priateľov, ktoré ho príjemne pobavilo a tak začal klikať na videá pod kolónkou "Related Videos". Ako čas plynul, jeho oči striedavo prebehovali z monitora na knihy a papiere položené na stole a naopak, až si náhle uvedomil, že je takmer sedem hodín ráno. Tak sa rozhodol, že takto to už ďalej ísť nemôže a pustil sa znovu do počítania, ale veľa už toho nestihol. O jedenástej sa vybral v ústrety osudu a o pol jednej už vychádzal zo školy so zvesenou hlavou a tuho premýšľal. Premýšľal o tom, ako mohol zabudnúť akí sú Priatelia vtipní a ako ich vlastne zbožňuje, a to aj napriek tomu, že mnohé epizódy pozná naspamäť a takmer každú z nich už minimálne dvakrát videl. Nakoniec usúdil, že pravdepodobne tento seriál len príliš dlho nevidel a že si musí zohnať všetky epizódy a pozrieť si ich znova. Spokojný s výsledkom svojho uvažovania si náhle uvedomil, že písomka mu asi dobre nedopadla a začal pociťovať výčitky svedomia. Výčitky svedomia, že si tých prekliatych Priateľov nepustil inokedy, že si ich pustil akurát v tú noc, keď sa mal venovať niečomu úplne inému. A hoci výčitky svedomia z tej noci pociťuje dodnes, neoľutoval jedinú sekundu strávenú nad týmto seriálovým evergreenom, ktorý sledoval šťastne až do smrti... Koniec. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 60. ročník (za rok) 2002 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Jennifer Aniston + nominace (9) - 53. ročník 1995 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Lisa Kudrow, 54. ročník 1996, 55. ročník 1997 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 59. ročník 2001 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jennifer Aniston, 60. ročník 2002 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Matt LeBlanc, 61. ročník 2003 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Matt LeBlanc ()

Laputa

Celkově nejlepší komediální seriál. Většina komediálních seriálů je mnohdy trapná proto, protože se snaží natlačit do scén nějakou zábavu a pak to tak taky vypadá, nucené a trapné a nezábavné. Přátelé jsou pravý opak, přirozeně velice zábavné a poutavé. Nikdy se nemůžu odtrhnout a jeden díl rozhodně nestačí. I přes spoustu dílů je to neustále zábavné. Potom je mi líto, že ve skutečnosti se jen těžko hledají podobní přátelé. Taky bych chtěl mít takové spolubydlící. ()

Pajky3

Teprve na přelomu roku 2009/10 jsem se dostal k tomu, abych začal sledovat Přátele. A jo baví mě, hodně. Sice Phoebe je trošku mimo mísu. Joey je takovej trouba, ale baví mě Monica, Chandler a hlavně Ross a jeho grimasy. ()

kvasiva

Já uznávám, že to je hodně kvalitní seriál, ale mě zase až tak moc neuchvátil jako mnohé jiné. Rád kouknu, ale když Přátele neuvidím, tak se taky nic nestane. ()

epicek

Tohle nemá šanci nikdy omrzet, ať se na to člověk dívá po kolikáté chce , vždy to vezme za srdce a pobaví. Je škoda že sitcomy v dnešní době ( většina) nedokážou to co právě Přátelé a to co je dělá nesmrtelným a nikdy neokoukaným seriálem. Ačkoliv jsem skeptický vůči nějákému sequelu do budoucna, nebránil bych se tomu, jelikož tohle mě prostě baví. Navíc moje podobnost s povahou Chandlera není čistě náhodná :D ()

Flynn

Tohle je prostě klasika, která snad nepotřebuje komentáře... viděno několikrát, skvěle vyvedený český dabing. Nenapodobitelné postavy, kdy si k nim tvoříte vztahy a v některých seriích alergie... prostě klasika na které odrostlo spoustu seriálových nadšenců. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele