Reklama

Reklama

Poldové

(seriál)
  • Velká Británie The Bill
Velká Británie, 1984, 2404 x 22-46 min

Režie:

Brian Farnham, Nicholas Laughland, Graham Theakston, Alan Macmillan (více)

Scénář:

Geoff McQueen, Barry Simner, Kieran Prendiville, Nick Collins (více)

Kamera:

Bill Broomfield

Hrají:

Mark Wingett, Andrew Paul, Andrew Mackintosh, Richard Janes, Eddie Marsan, Robert Cavanah, Jaime Murray, Ray Winstone, Scott Maslen, Christopher Ellison (více)
(další profese)

Detektivové a příslušníci z policejního oddělení Sun Hill den za dnem stojí na straně zákona a dohlížejí na jeho dodržování. Jenomže policejní práce, to není jenom chytání zločinců; musí se vyrovnávat s ne vždy přátelským přístupem veřejnosti a často také vlastních kolegů. (Morien)

Recenze (3)

sud 

všechny recenze uživatele

Pokud mě paměť nešálí, tak tento seriál vysílala ČT v 90. letech pod názvem "Poldové". Běžel vždycky ve všední den odpoledne a vždycky když jsem se vrátil ze školy, strávil jsem s ním půlhodinku. Dost realisticky popisuje práci obyčejných policistů a jejich boj se zloději, úchyly, feťáky, dealery drog a vrahy, přičemž zobrazuje i jejich soukromý život a kolegiální vztahy. Hlavní postavy byly dost sympatické, přičemž nejvíce sympatií si ode mne získal kudrnatý černovlasý hromotluk Tony. ČT by mohla sáhnout do svého archivu a tento zajímavý seriál nám po létech připomenout. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Kolegu suda paměť vskutku nešálí a mně je teprve nyní jasné, proč jsem zde tento kvalitní seriál marně hledal pod jeho českým distribučním názvem "Poldové". ()

Galerie (12)

Zajímavosti (11)

  • Bylo natočeno celkem 25 sérií, premiérově se první řada začala vysílat od 16.10. 1984 na televizní stanici ITV. (Lynette)
  • Děje některých případů jsou vyjasněny během jednoho nebo dvou dílů, ale některé případy jsou objasněny až za několik měsíců nebo dokonce až za 1 rok. (Lynette)
  • Původně byl projekt zamýšlen jen jako jednorázová záležitost, ale televizní stanice ITV byla scénářem tak nadšena, že se rozhodla natočit regulérní seriál. (Lynette)

Reklama

Reklama