Reklama

Reklama

Cesta do neznáma

(seriál)
  • USA Sliders
USA, (1995–2000), 64 h 35 min (Minutáž: 43–85 min)

Hrají:

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(87)

Obsahy(1)

Mladý student fyziky Quinn Mallory (Jerry O'Connell) objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou Wade Wellesovou(Sabrina Lloyd), universitním profesorem Maximilianem Arturem (John Rhys-Davies) a zpěvákem Rembrandtem Brownem (Cleavant Derricks), kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

(více)

Recenze (59)

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Tak to se jednou sešel režisér a scénárista, dali dva tři jointy a vymysleli sem tam debilní historku, sem tam trapnou historku, sem tam nudnou historku - úplně o ničem a nebo historku zábavnou - jakž takž vtipnou. K tomu pozvali na panáka producenta a ten jim dohodil: John Rhys-Daviese - velmi dobře hraje, ztvárňuje sympatickou roli a díky němu to za něco stojí. Jerry O'Connella - rachitického mladíčka, v roli génia, který všechny zmlátí a přechytračí a mně připadá s přibývajícími díly více a více protivný, uhlazený až úlisný a až na pěst, jak je dokonalý. Cleavanta Derrickse - v roli blboučkého, ale sympatického a dobře hláškujícího zpěváka, který by bez svého hlasu byl úplné hovno, ale pobavit v seriálu umí, to ano. A Sabrinu Lloyd - která vypadá max. na 18 a čím dále, tím více se mi protivý a přestává líbit - a to jak chováním, tak i vzhledem. Čili ve výsledku poctivé, místy trochu unylé 3 *. P.S. Nevěřím ve multidimenzionální vesmír. (použito i ve snímku "The One, 2001", což byla pěkná hovadina). Vesmír je podle mě velmi různorodý, nepředstavitelně obrovský a hlavně lineární (s danými souřadnicemi se dostaneme vždy někam, něco jako z bodu A do bodu B) a nekoherentní (lokace sobě blízké mohou být naprosto odlišné ve všech směrech - prostředí, geografie, formy života, atd.). Nemá hranice, nejsou zde omezení. Tisíce, milióny, biliony galaxií s různými formami života, které jsou třeba úplně odlišné od nás a my je nikdy nespatříme. Nepomůže nám, ani když dosáhneme rychlosti světla. My se totiž dřív z vesmíru vytratíme. "My" jsme politování hodná entita! - Tak, jak vesmír vykresluje tento seriál, to by byl velmi nudný. Naše Země x-krát jinak? Takový vesmír určitě není. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

V základě je tento seriál zvláštní. Zezačátku, bomba. Příběh střídal příběh a jedna třeskutá pointa jinou třeskutější. Jenže pak to zesláblo. Takhle, část seriálu, než odejde profesor Arturo, je výtečná. Bez nějakýv větších závad. Jenže pak odejde profesor, z Wade se stane hysterka a přiberou strašlivě iritující vojandu Maggie. K tomu ještě pronásledují "nesmrtelného" požívače mozkomíšního moku. Prostě z velké části magořina. Když do seriálu přibyde Quinnův (Jerryho) brácha, kvalita epizod se dost podstatně zvýší. Je to skoro zase jako to bylo, než odešel Arturo. Z Maggie udělali mezitím scénáristi taky normální ženskou (a upřímně se nedivím, na mariňáka, kterýho hraje, má neskutečně špatné bojové a taktické schopnosti nemluvě už o jejím držení zbraně nebo střelbě). Řekl bych, že ji vlastně předělali na trošku jinak vypadající Wade. Jak říkám, část, kde je Colin Mallory, je zase dobrá. A potom odejde jak Colin, tak i Quinn a tahákem a držadlem série zůstane jen neobvykle ztučnělý Plačící Král Rembrandt. No řeknu vám, v té chvíli jsem na to málem přestal koukat a dříve jen občas použité úsloví: "To je ale píčovina!" se mi na jazyk začalo vracet docela často. Přibližně polovina seriálu ale stojí za podívání, přestože ten zbytek bych hodil do odpadu. A samozřejmě to neustálé střílení hlavních hrdinů šílenými plukovníky, používání jich na jakýmsi ztraceným světě jako líheň Gromeků, spojování s jejich alteregy, v určitých chvílích neskonalé deus ex machina (prakticky scénáristé použijí všechno, co jim přijde pod ruku, jen aby se posunuli zase o kousek dál a nějak vysvětlili, proč náhle půlka týmu chybí, proč zase nenašli ten svůj svět, co je vlastně teď jejich hlavním cílem...) Je to hodně nevyrovnanej seriál a kdybych se nad tím zamýšlel ještě o něco dýl, asi bych mu nedal ani ty tři hvězdy (a to jsem původně podle dílů, co jsem viděl na Čt1chtěl dát 4). ()

Reklama

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál Sliders je ten nehorší příklad totalně zničeného seriálu. Doslova zabitý společností Fox, aby byla mrtvola později ještě znásilněna společností NBC. Pomyšlení na to co provedli mi vždy pořádně hne žlučí a bodne u srdce. První dvě série jsou výborné, z oblíbeného téma paralelních vesmírů (např. ve Star Treku) si udělali hlavní myšlenku a tak si mohli vymyslet prakticky jakoukoli realitu. Často jsou ty výmysly hodně naivní a děravé a je to spíše určené pro starší děti, nicméně díky všudypřítomné nadsázce to moc nevadí. Sestavě zcela vévodí profesor Arturo, jedna z nejlepších seriálových postav vůbec, jehož arogance (nejlepší byl už v dabingu, ale v originálu je ještě o třídu lepší, v perfektním hlubokém britském akcentu) je neskutečně zábavná a s Rembrantem tvoří krásný protiklad. Dnes by někdo mohl namítnout, že je zosobněním černošských stereotypů. v devadesátých letech se to naštěští ještě mohlo. Wade je sice občas svou naivitou trochu otravná, ale při pohledu do těch jejích nádherných očí by jí člověk odpustil cokoli. No a Quinn tak nějak do počtu a pro ženské obecenstvo (v každém druhém dílu si najde záminku se svlíknout do půl těla), ale není špatný. Jenže ve třetí sérii vzal přímo Fox otěže seriálu, začal kopírovat často béčkové filmy přidávat pohádky, přeměňovat ho v akční seriálové klišé roztahané do zbytečně mnoha dílů, musela přibýt silikonová sexbomba a superzáporák, navíc se přesunuli ze San Francisca někam do vidlákova. A když se jim na to představitel nejlepší postavy John Rhys-Davies vykašlal po neshodách s tragickými scénáristy, tak seriál dojel ve smrtelné křeči třetí sérii. Dál už ani původní producent Tormé nemohl pokračovat. To ale ještě nebylo to nejhorší, seriál převzala NBC na Sci-fi channel a protože se jim na to vykašlala i Sabrina Lloyd, tak její postavu potkal osud ještě horší než Arturův. ČT zcela prozřetelně poslední dvě série vůbec neodvyslílala, dobře udělali. Běžně mám snahu hodnotit podle lepších sérií a né průměrů, problém je, že první dvě série zahrnují pouhou čtvrtinu celkového počtu dílů. 1. série 85% (Prince of Wails, The Weaker Sex) 2. série 72% (Love Gods, Post Traumatic Slide Syndrome) 3. série 36% (Double Cross, State of the ART) 4. série 31%, 5. série 10% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nedokážu pochopit to, jak dokázali autoři nesnížit laťku scénářů aspoň po ty tři slušné série z pěti i přesto, že je to všechno o tom samém ale každá ta Země je uplně jiná. Nepřijde mi to zas tak ujetý seriál ale jako malý jsem ho rád sledoval i když jsem moc dílů neviděl. Dnes si to vynahrazuji a postupně sleduji o co všechno jsem přišel. Dobrodružně pojatý seriál, který ani vtipem nešetří a ten černoch to příjemně uvolňuje. (73%) ()

mak. 

všechny recenze uživatele

Skvělý seriál s geniálním nápadem - cesta do jiných dimenzí. Stejný čas, stejné místo, stejní lidé - jen jiná dimenze. Každý díl je ukázka toho, jak se mohl (může) náš svět změnit. Nutno podotknout, že kvalita hereckých výkonů i scénářů je velmi vysoká. 1. série: 5/5 -- 2. série: 5/5 -- 3. série: 4,5/5 -- 4. série: 3/5 -- 5. série: 3/5 -- Pátou hvězdičku si dovolím dát z nostalgie... ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)
  • Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)

Reklama

Reklama