Reklama

Reklama

The Golden Girls

(seriál)
  • Austrálie The Golden Girls
USA, (1985–1992), 70 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Tvůrci:

Susan Harris

Hrají:

Bea Arthur, Betty White, Rue McClanahan, Estelle Getty, Harold Gould, Herb Edelman, Robert Culp, Vito Scotti, Alan Blumenfeld, Frances Bay, Terry Kiser (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(180)

Obsahy(1)

Čtyři dříve vdané ženy spolu žijí v Miami, sdílejí společně různé zážitky a užívají si navzdory těžkým časům. (mikki089)

Recenze (8)

pipapa 

všechny recenze uživatele

Německý dabing mnohem dynamičtější a barvitější než originál - opravdu bomba!!!...Bravurně napsané, zahrané, zrežírované. Ztřeštěný komediální seriál protkaný i závažnými a dojemnými momenty z oblasti mezilidských vztahů. Důkaz, že i humor může být inteligentní a na vysoké úrovni, a to dokonce i v USA, kde 99% filmové a TV produkce je bezcenný brak. ()

Mr.Ripley 

všechny recenze uživatele

Klenot mezi televizními seriály. Ikona pro své fanoušky i po 32 letech. Láska na první pohled. Dorothy, Rose, Blanche, Sophia. Po poslední epizodě v mém srdce zůstalo prázdno, ale ne  na dlouho. K GG se budu vracet rád a kdykoliv, protože podobný unikát dodnes nebyl překonán (ač se tomu Hot in Cleveland hodně blíží). _____ S01: 80% / S02: 80% / S03: 80% / S04: 70% / S05: 75% / S06: 80% / S07: 80% ()

Reklama

veru_needy 

všechny recenze uživatele

The Golden Girls je úžasně příjemný sitcom, který svým opravdu vtipným humorem bude asi už navždy spadat mezi zlaté počiny komediálních seriálů. Prostě zalíbení na první pohled. Dorothy, Rose, Blanche, Sophia. Každá z těchto dam je něčím vyjímečná, jedinečná a povahově rozhodně k popukání. Dorothy je dáma od rány, sarkasmus jí koluje krví. Rose, ta je místy tak naivní, že byste jí i vraždu odpustili. Blanche, tak trochu dáma do větru, bez chlapů a seberealizace ani ránu. Sophia, ta ač je nejstarší, energie na rozdávání slovních ran má opravdu převršel. A to jen díky těmto dámám má tento seriál srdce na správném místě. Co se mi dále dosti líbí, je, že tento sitcom je schopen se uplně normálně všeobecně zaobírat tématy a situacemi, které by si ostatní televizní seriály na triko rozhodně nevzaly. Ničeho se opravdu nebojí a zaroveň to dokáží podat v tom nejhezčím a nejpřirozenějším způsobem, který nikoho nedráždí ale naopak ho příjemně pobaví. - "No matter how bad things get, remember these sage words: You're old, you sag, get over it."- ()

black8 

všechny recenze uživatele

Kultový seriál presahujúci hranice bežných sitcomov, ktorých úlohov je hlavne zabávať. Pretože Golden Girls sú pre mňa v niečom ako Oprah v rámci talkshows, okrem zabávania aj vychovávajú – k tolerancii a rešpektu. Pamätám sa, ako som tento seriál pozerala ako dieťa na ORF (s výborným nemeckým dabingom). Teraz sa k zlatým dievčatám po mnohých rokoch vraciam a stále sa bavím. Zaujímavý je fakt, že herečky aj v súkromnom živote boli pozoruhodné osobnosti - hájili práva zvierat (Rue McClanahan alias Blanche bola dokonca vegetariánkou) a LGBT ľudí. Okrem Betty White alias Rose (ktorá je v skutočnom živote od nich najstaršia) už nie sú fyzicky medzi nami, ale ten odkaz, ktorý zanechali, ich robí - aspoň pre mňa - nesmrteľnými. ()

adamulefa 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemný sitcom, zaujímavý hlavne svojím nápadom a hereckým obsadením. Nie nadarmo je prezývany aj "Babička všetkých sitcomov". A to nie je preto, že by bol z roku 1921, ale pretože v hrá sympatická štvorica stareniek, ktoré si vychutnávajú v Miami na Floride jeseň života. Netrávia čas ako slovenské dôchodkyne štrikovaním, pozeraním telenoviel alebo volením Fica, ale narozdiel od nich si poriadne užívajú život. Bývaju v krásnom veľkom dome priamo na pláži, chodia sa kúpať k moru, randia a navštevujú dokonca diskotéky. Niekedy to čo všetko stvárajú príde možno až prehnané ale na vtipe to rozhodne neuberá. Seriál je takisto známy tým, že v ňom začínal Quentin Tarantino, ktorý si v jednej epizóde zahral imitátora Elvisa. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (26)

  • V 8. epizodě první série Rose (Betty White) říká, že její rodné město je Little Falls. V ostatních epizodách říká, že její rodné město je St. Olaf. (slatkac)
  • Postava Rose (Betty White) v průběhu seriálu tvrdí, že její přirozená barva vlasů je blond, přičemž ostatní postavy si z tohoto faktu utahují. Ve skutečnosti byla Betty White přirozená bruneta. (peeteno78)
  • V návaznosti na protesty Black Lives Matter a vraždu George Floyda v roce 2020 Hulu odstranilo ze své nabídky tuto epizodu obsahující blackface. (hansel97)

Související novinky

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Reklama

Reklama