Reklama

Reklama

Cestou na novou stanici je Enterprise postavena před soud za zločiny lidstva. (SkyShowtime)

Recenze (55)

T-pack 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilot tohodle pokračovatele legendárního Star Treku byl děsně slabý. Kdybych nevěděl, co má Star Trek za status, určitě bych se do něj po tomhle dvojdíle nikdy nepustil. Q, byť má charisma, je nepřesvědčivý padouch a kdyby chodil se mnou na školu, určitě bych ho musel šikanovat. Soud za zločiny lidstva je absurdní a posádky vybruslení z něj o nic lepší. Na kostýmy a celkový vzhled už si ani stěžovat nemůžu, protože u Star Treku nikdy nestály za mnoho. Jinak je Encounter at Farpoint klasickým příkladem podprůměrné epizody tohoto, místy dost dobrého, seriálu. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Televizní delší díl je naprosto nesrovnatelný s pozdějšími filmy a dnes už nám přijde velmi úsměvný. Myšlenka děje byla ve své podstatě velmi jednoduchá, ale než se k ní divák propracuje, trvá to hodně světelných let. Nová posádka lodi Enterprise se teprve seznamuje s novou lodí a postupně sbírá své budoucí hlavní členy. Poté se všichni společně vydávají na ke stanici Farpoint, který má federace převzít. Jenže posádka a zvláště kapitán Jean Luc Piccard jsou nuceni vykonat zkoušku, kterou na ně ušila kdosi z daleko vyspělejší civilizace. Kromě úsměvných triků mě hlavně zklamal děj, který není vůbec napínavý, je vláčný a také herecké projevy jsou spíše k smíchu. Patrick Stewart si na roli teprve zvykal a zde podal docela děsný herecký projev. Jde tedy pouze o delší televizní díl bez jakéhokoli překvapení. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První a proto nejdůležitější díl Nové generace, kde to všechno začalo. Kdyby se nepovedl, nic dalšího by asi zase nevzniklo (mám na mysli kapitána Pikea). Konečně po skoro dvaceti letech vznikl další ST (pokud nepočítám kreslenou sérii a filmy). Poprvé se zde divákům představily později dobře známé postavy, poprvé předvedly, co v nich je a bude. Tento film je dost nevyvážený, ostatně jel v televizi jako dva díly (což tu nevyváženost pomohlo dost zakrýt, ale dohromady v 90 minutách to tahá oči). První část, než se posádka dostane na Farpoint, je zdlouhavější a postatomový soud, který Q vytvoří, je minimálně dost nepřesvědčivý (a řekl bych i hloupý a trapný). Ale možná je to tím, že jsem nikdy většinu dílů s Q nijak zvlášť nemusel. Každopádně je to ale atmosférou pořádná připomínka původní Kirkovy série (a nejen proto, že přišel i stařičký 137 letý Kostra McCoy). Když ale konečně Enterprise dorazí k Farpointu, začíná ta nejlepší zábava. Triky nejsou z dnešního pohledu nic moc, výprava prozatím ještě viditelně dřevěně papundeklovo studiová a herci neodhalili hloubku svých postav, se kterými budou žít dalších patnáct let (tedy většinou), ale to nic nemění na tomhle dokonalém fenoménu. Mám rád celý Star Trek a všechny série i filmy, vypointované konce a akční či dramatický nebo humorný průběh mě vždycky dokáže pobavit, ale Nová generace byla první, se kterou jsem se potkal. A teď, po nějakých desíti patnácti letech od prvního podívání, musím říct jen s typickým pistolkovým Picardovým gestem: Pane Date, vpřed! ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, já si bych si raději ohledně nebrakovosti, kvalitního příběhu či dobrých triků nic nenalhával. Nic z toho pilotní díl Nové generace nemá. Navíc všechny postavy budoucího seriálu zde působí, alespoň na mě, dost nesympaticky (a takřka ubohost toho, co souvisí s Qéčkem, je do peklavolající), ale co potěšilo nejvíc, vyjma povznášejícího závěru, byla chvilková přítomnost DeForesta Kelleyho jako admirála McKoye, která mi způsobila aspoň na pár vteřin obrovskou duševní radost a zároveň smutek....něco jako, kdybyste najednou spatřili svého mrtvého dědečka. ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilot k novému Star Treku, v době kdy byla po čtvrtém filmu Kirkova posádka na vrcholu. Na první pohled plně pod taktovkou Gena Roddenberryho. Ačkoli se posádka změnila jak nejvíc to šlo, základní schéma epizody se stále hodně podobá TOS, stejně jako papundeklové kulisy a pípavé zvuky, doplněné nekvalitními syntetizátory. Pokrok ale přece jen přinesl design lodí vytvořený počítačem. Minisukně se ještě podařilo udržet, ovšem pouze za cenu toho, že se v nich museli objevit i muži. Troi jí asi nemůže mít kratší a v posledním záběru se v ní mihne i Tasha, obě ale naposledy. V budoucnosti sice Troi zakryje spodek, ale odkryje vršek. Samozřejmě nemohl chybět nějaký cross-over s TOS, o který se postaral McCoy. Pilot samozřejmě představuje i spoustu novinek - Q, Betazoidy, zmínka o Ferengi, kteří měli být prvně hlavními nepřáteli Federace. A také simulátor, který se vlastně už objevil v TAS. Bohužel né všechny novinky jsou pozitivní. Kapitánu Picardovi šoupli na loď děti a nejen on z toho nemá vůbec radost. Střetnutí na Farpointu je jen takový můstek mezi TOS a TNG, který se postupně začne ubírat svojí vlastní cestou. ()

Galerie (92)

Zajímavosti (5)

Reklama

Reklama