Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Havala

Neviděl jsem všecky díly, ale za některé nesmrtelné hlášky nelze dát jinak než plný počet :-D Absolutní klasika. ()

anyonecek

Tohle je naprostá klasika, která i po dlouhé době, kdy byla natočena je stále vtipná a nedá so obkoukat. Každý díl byl jedinečný a jsem moc rád, že jsem viděl všechny díly tohoto vzácného seriálu. ()

Idris

Viděl jsem ho mnohokrát. Když nemám na nic náladu, pustím si Rimmera s Listrem a nálada se mi zvedne o sto procent. Znám každou hlášku. Byla tu závislost a vždy bude... Jinak rozšíření mého hodnocení - začátky, kdy je Lister největší špinavec a k tomu inteligence ještě moc nepobral, jsou asi nejlepší. V dílech, kdy na scénu vstupuje Kryton, se humor neztrácí, ovšem on ho netáhne. Zato když ze scény odstupuje Rimsy a vstupuje Kočanská, jsou díly nejslabší. Pokud odstraníte jednu ze dvou hlavních (táhnoucích) postav a dosadíte za ni pouze pěkný kus masa a nic k tomu, nemůžete samozřejmě nahradit výše zmíněnou postavu (především když se z ní stal kult). Závěrečné díly, ve kterých jich je všech pět (šest s Hollym) jsou zase parádní, ale táhne to opět převážně Rimsy s Listym ve scénkách ve své cele. Takže můžu jen poděkovat za to, že se Barrie vrátil jako ten "starý podrazák". Dále dabing z tohoto seriálu opravdu udělal to, čím je teď (bez něj si to nevychutnáte). V celkovém hodnocení "100% úspěšný výlet". ()

Nayl

Kryton: Pane? Vypral jsem vám prádlo. Lister: Tyhle? To nejsou moje. Ty jdou ohnout. Nikdy som si nemyslela, že si obľúbim seriál tak rýchlo, ako je práve tento. Britskému humoru som sa vyhýbala ale Červený trpaslík mi otvoril oči a ja sa nedokážem prestať smiať, keď pozerám jednotlivé časti. Či už je to bláznivý Lister, hologram Rimmer, prazvláštny Kocour a robot Kryton, všetci si získali moje srdce! :) Za to, že som objavila tento seriál, ďakujem jednému úžasnému človeku, ktorý má vážne vkus na seriály. ;) ()

Matte27

Miluju to! Znám to nazpaměť a nestačí mi to! Tvůrci sázejí na to, že za 3 miliony let je možné prakticky cokoliv a od toho se taky celý seriál odvíjí. Inteligentní, anglický humor se střídá s tím nejčernějším, co si vůbec může přístupný sitcom dovolit (někdy možná zachází i dál). Lék na všechnu tu blbou náladu, co může člověk v životě potkat. Díly, kde Kochanská střídá Rimmera jsou (pochopitelně) slabší, ale i tak moje hodnocení neklesne pod 100%!! ()

bloody21

popis zněl dobře a viděl jsem jeden díl, čekal sem něco jako na úrovni startreku, ale je to komické a mělo to takový starý nádech a nebavilo mě to, tak vidět jeden díl a dost ()

Stanix

Asi není jiného seriálu vysílaného v našich končinách, kolem kterého se vytvořil tak rozsáhlý kult fanouškovské základny, jako je tomu právě u Červeného Trpaslíka. Co díl to perla nablýskaná skvělým vtipem, promyšleným scénářem, karim, direktivami, kosmikem a dalším a dalším výtečným obsahem. Nutno vidět, a to mnohokrát! ()

kolik27 odpad!

Ať si řiká kdo chce co chce, ale tenhle britskej humus mi připomíná pana bíííína, absolutně neoriginální nucenej humor ve kterym neni vtipná ani trapnost ... Prostě ztráta času a energie ... ()

DoNotCross

Čtyři budižkničemové plus jeden superpočítač cestují vesmírem a dějí se jim podivné věci. Honí je výběrčí daní, obklíčí je pět černých děr najednou a přečtou si první stranu Bible. Trpaslík je těžce ujetá záležitost, která nesedne každému. Jeho atmosféra je ale pohlcující a trávit čas ve společnosti čtyřlístku ztroskotanců je nesmírně uvolňující kratochvíle, při které se cítíte jako doma. A to i přes laciný, papundeklový vzhled. Ať už si o těchto trampotách myslíte cokoliv, já rozhodně držím s hochy z červené, těžařské lodi. Pro bezvěrce si osobně přijde Eso Rimmer. ()

Daryl.Dixon

Kultovní seriál se specifickým humorem, který nemusí napoprvé oslovit každého. Když jsem viděl svůj první díl tohoto seriálu, tak jsem si říkal co to má být, směšné postavy s divným chováním, koho to může bavit. Naštěstí jsem mu dal šanci, a zatímco u dalšího dílu už mi to tak trapné nepřišlo, následný mě už plně oslovil a pobavil od začátku až do konce, takže jsem se stal fanouškem tohoto seriálu. Jedna rada do života, nedejte n první dojem, mohli by jste o hodně přijít. ()

Hawkey15

Každý díl tohoto seriálu jsem viděl nesčetněkrát a i přesto mě zatím neomrzel a troufám si tvrdit, že ani nikdy neomrzí. Kombinace Lister, Rimmer, Kocour, Kryton a Holly je bezkonkurenční i z důvodu, že v každém z nás se kousek z každé této postavy skrývá. Největším překvapením pro mne bylo, když v roce 2012 (po spíše průměrné 3-dílné epizodě „Zpátky na Zem") přišli tvůrci z další už X. serií, která i po téměř 20-ti letech stíhala jak vtipem, tak příběhem dohnat úroveň původních 52 dílů. ()

Fenris 13

Nesmrtelný kult. Tolik hlášek v jednom seriálu najdete jen málokde. U od prvního dílu a Kocourova zvolání "Jé, faldík!" jsem se do Trpaslíka zamiloval. A vyzdvihnout musím i skvělý dabing, mám ho ještě raději než originál. A coby fanouška tvrdé hudby mně dostala i přítomnost poloviny Carcass, kteří s mladým Listerem v čele odehráli jeho hit Om :-) ()

Ostra

Těžko lze vystihnout, co na tomhle seriálu nejvíc přitahuje. Vím, že po zhlédnutí prvního dílu mi trvalo dva roky, než jsem se rozhodl podívat na další... Taky si pamatuju, jak mi trochu vadily kulisy, interiéry lodi. Dnes už jsem ve fázi, kdy je naprosto vyloučené podívat se s kýmkoli na libovolný díl. Byl jsem několikrát obviněn, že když všem řeknu, jak přesně bude konverzace pokračovat, že jim to údajně nějak zkazí požitek ze sledování. No nevím, já si to pořád užívám! Po deváté řadě (která pro mě byla rozhodně nejslabší), když začal Red Dwarf X, jsem se dost bál, aby mi to nepokazilo dojem z celého seriálu. A světe div se, hned první gag s losem ještě upevnil můj pomyslný seznam kultovních seriálů. Schválně ať někdo jmenuje tak zdařilý comeback. ()

Hoomig

S tímto seriálem jsem v podstatě vyrostl. Většinu epizod jsem viděl nejméně 10x a hlášky pro mě zlidověly. Naprosto bezkonkurenčně můj nejoblíbenější seriál! A jestli někdy budu mít syna, druhým jménem se bude jmenovat Jidáš :D ( pokud mi to teda projde u manželky.) 100% ()

Skendl

Červený trpaslík je prostě kult. Znám všechny epizody a hlášky nazpaměť a stejně si všechny řady zkouknu každý rok. Krásná demonstrace nesmrtelného britského humoru. ()

Vocoun

Legendární britský seriál, který nepotřebuje slova. Všechny postavy skvělé, spousta kultovních hlášek a situací, a žádné negativa hledat tentokrát nebudu. 5* 95% ()

mirkath1

Tenhle seriál buď nesnášíš, nebo miluješ :) Kterákoliv epizoda mě dostane ze špatné nálady. Přiznám, že mi to sledovat doporučila dcera a první 3 epizody jsem kroutila hlavou a říkala si, že se nejspíš zbláznila a ono ejhle najednou jsem netrpělivě čekala na další DVD a už jsem v tom jela :)) Pokud uvěříte, že celkem divné první epizody jsou naopak hrozně důležité tak se už od toho neodtrhnete. Ovšem po čase dotočené díly ,, Zpět na zemi.. jsou už fakt kravina ()

Monika87

Sci-fi seriál kde není věta bez neskutečných hlášek, které jsou potřeba používat i ve skutečném současném vesmíru. Dave Lister, poslední člověk ve vesmíru, Arnold Jidáš Rimmer, budoucí verze metrosexuála jménem Kocour, super super počítač Holly a můj nejoblíbenější Kryton vypadající jako okousaná tužka s gumou na konci - to je parta, díky které se 3 miliony let ve vesmíru určitě nebudeme nudit. ()

Maara0

Pro milovníky britských sitcomu povinnost. Pro spousty z nás kult. Z původních sérií si nevybavím slabší díl. Miluju je všechny. Nádherně trapné kulisy. A jeden z mála seriálů, kterým neškodí český dabing. Dokonce bych řekl, že ho dokonce i zvedá. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019