Reklama

Reklama

Červený trpaslík

(seriál)
  • Velká Británie Red Dwarf
Trailer
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Hrají:

Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Robert Llewellyn, Robert Bathurst, Mac McDonald, Mark Williams, Clare Grogan, Hattie Hayridge (více)
(další profese)

Série(13) / Epizody(74)

Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky. Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (1 713)

Amarcord_1 

všechny recenze uživatele

98% Whatta guy... Such a smeghead... Červený trpaslík je spolu s "Jistě, pane ministře" jediný sitcom, který jsem naprosto sežral. Osm skvělých sérií. Některé jsem viděl i v českém dabingu, který se podle mě ohromně povedl. Nicméně mnoho vtipů vyzní líp v originále. A vzhledem k tomu, že je má angličtina stále ve vývoji, zanechal na ní Trpaslík nesmazatelnou stopu... Smoke me a kipper, I´ll be back for breakfast! ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pro mě velmi účinné antidepresivum vyvolávající někdy až stavy euforie s báječnou výhodou nemožnosti se předávkovat. Trochu slabší 7.a 8.série, přesto stále kult jako hrom a jeden ze vzácných případů, kdy dabing neposlal britský sitcom o úroveň níž. Nutno se ovšem naladit na frekvenci hochů z Trpaslíka a přitom oddaně uctívat Krále bramborových lidí. Best scéna, nejdokonaleji vystihující zvrácené povahové rysy ještě zvrácenější posádky Red Dwarf: Rimmer:„What are you doing?“ Kryten:„I.., I think I'm, uh, rebelling.“ (epizoda 7. ,Kryten, II.série). A komu se to nelíbí, ten je Mr.Tetchy.. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělý, přímo brilantní seriál, na který se jako jediný hodí výraz KULT!! Ale položte si otázku: Nechali byste popeláře řídit vašeho Rolls Royce?? :-) A mimochodem vy slizké zrůdy: kdo hodnotí tento seriál méně než 5, slovy pět ***** musí mít bezpochyby mozek velikosti sýrové topinky :-) A nejoblíbenější postava? No přeci Holly (mužské vydání). A proč? No třeba proto že je téměř bezchybnatý a nebo proto, že umí ďábelsky dobře dělat měsíc. :-) Každý díl jsem viděl zhruba 10 krát, a pořád se směju jak blázen! Mám všechny řady na kazetách nahrané z TV, a teď dokupuji originální DVD!! Prostě nejlepší seriál!!!!! ()

Gemini 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kult, kult a ještě jednou KULT mezi kultovními sitcomy. Takovou dávku narážek a parodií na Star Treky, Hvězdné Války, všechny ty chrabré kapitány a schopné techniky, geniální superpočítače, cestování časem, ale i rovnoprávnost mezi muži a ženami, a kdoví co všechno ještě, nepředvedl zatím žádný jiný seriál. Už nemám co bych dodal, snad jen to, že kdo neviděl, neuvěří... nebo možná, že je to "Beeeeeeeeeeeeeezva, Rimmere, beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezvaaaaaa.":) 100% ()

juta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K Červenému trpaslíku se váže taková malá historka. Před několika lety, když jsem ještě jezdil spávat k babičce, za dob krásných jsem šel spáti. Bylo to po schodech nahoru v malé místnůstce, kde babička spávala, aby nemusela poslouchati dědovo chrápáníčko. V pokojíčku byla malá kryptofašistická modrá televize a já si jí zapnul. Ulehl jsem do postele, přepínal kanály a najednou mě zarazil takový chlápek se srandovní čepicí. Zaujalo mě to, tak jsem to nechal a užíval. Byl to Lister, myslím v dílu Psychoteror. Nečekal jsem, že mi tato chvíle změní život. Hned druhý den jsem se koukal do televizního programu, jak se ten seriál jmenoval. Byl to Červený trpaslík. ()

Galerie (224)

Zajímavosti (176)

  • Předchůdcem seriálu byl rozhlasový pořad "Dave Hollins - Vesmírný kadet" od Douga Naylora a Roba Granta. Později se z Dava Hollinse stal Dave Lister (Craig Charles) a z počítače Haba zase Holly. (Listeroman)
  • Krytonův oblek se pro herce Roberta Llewellyna stával noční můrou, občas se z něj během natáčení nedostal ven po dobu až 17 hodin. (salamandrr)

Související novinky

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

18.02.2019

6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na… (více)

Casablanca na indický způsob

Casablanca na indický způsob

21.08.2007

V seriálu Červený trpaslík je scéna, kde si tvůrci dělají legraci z toho, kam to ve vzdálené budoucnosti může kinematografie dotáhnout. Kromě zmíněného pokračování Pátku třináctého, části 1648, je… (více)

Reklama

Reklama