Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

LecoHej

Tenhle seriál by si zasloužil nejméně 7*, Dokonalej Britskej kultovní sci-fi sitcom, Geniální humor, výborní herci, spousty hlášek a takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho... První tři série jsou naprosto best, ostatní už nejsou tak dobrý, ale jsou stejně na 5*. ()

Cannabis

tak tento seriál opravdu miluju... s knihou se nedá vůbec porovnávat!!! humor v každém díle, není opravdu žádný nudný... klika, že se ho ČT rozhodla nadabovat a dát do vysílání. a ta dvojice co si to v seriálu dává? Lister a Rimmer? lepší snad ani neznám... je to výsměch všem těm sci-fi dílkům co jsou tak dokonalý (Star Trek...) a to se mi líbí!!! 5 hvězdiček ***** ()

Filipes

Jde to i jinak hodnotit? Seriál postavený na špičkovém scénáři, kde vás britský humor zasáhne a už se prostě nezvednete. Legendární charakteristiky postav (Arnold Rimmer) Geniání zdůvodnění (Kryton) seriál je plný vkusně nevkusného oblečení (Kocour) a bezstarostný (Lister). 1 až 5 serie je úžasná, originální neuvěřitelně vtipná. Sedmička je už postavená v jiném duchu a už trošku přehrává zápletky z ostatních dílů ale pořád je to opravdu fenomén mezi sitcomy. Zakončení seriálu trochu neočekávatelné:D:D Ale výborně jsem se bavil. Není nad salutování Chrise Barrieho ()

ShotgunED

Vzhledem lacině vypadají scéna, triky také dělané na koleně. Myšlenka geniální, herci geniální, dialogy geniální. Prostě 52 dílů, panebože 52 dílů se dokážu smíchy válet po zemi i když se na to dívám poněkolikáté. Celý seriál je prostě jedna velká sranda bez přestávky což jsem nikde jinde nazažil. "Nemyslí mi to, v mejch slabinách si buduje domeček tarantule s okem velkým jako karbanátek . Hejbe se to ,OH *#%^**!!!! ()

krivkin

humor je místy dost laciný a narážky trošku trapné, pár dílů je slabších, zejména ty bez Rimmera, on je podle mě ta hlavní postava, protože je to takovej neskutečnej máá-góóórrr, ale jinak celkově výborná zábava, mnoho bezchybných hlášek, spousta vtipně vypointovaných parodických scén, navíc se fakt povedl dabing ()

AdrianMonk

Je nutný komentář k tomuto geniálnímu britcomu, jehož genialitu nemůžou popřít ani lid, kterým je prostředí vesmírné lodi nezajímavé a jejich srdcovkou je třeba Černá zmije (jako např. já :-)). Myslím že není, a může být jenom rádi, že Rob Grant a Doug Naylor vytvořili tento geniální sitcom. ()

ottik274

Červený trpaslík? Ne, děkuji. I když mám anglickou produkci rád, tak tomuhle jsem nikdy nepřišel na chuť. Zkoušel jsem tomu dát šanci, a to několikrát, ale víc jak 5,6 dílů jsem prostě nevydržel. ()

SenFlxr

Jaj kolikrát já to už viděl:-) Teď mám jeden trošku problém. Celý seriál jsem měl stažený v ne zrovna dobré kvalitě, když začal vycházet na dvd po padesáti korunách, hned jsem je nakoupil. Jenže nevím čím to je, ale více se mě líbí v té horší kvalitě. Asi mě trošku vadí ty kulisy a jejich vzhled, který jsem před tím tolik do detailů nevnímal. Jenže to se samotným seriálem a jeho humorem nemá vůbec co dělat. Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. ()

Danthare

Vyjímečný britský seriál, který ukazuje že i sci-fi námět může náramně pravdivě vypovídat o tématech současnosti. V seriálu je tolik nadčasových hlášek, že i kdyby jste se na něj dívali po dvěstěosmdesátéšesté, pořád budete objevovat stále nové a nové jinotaje. Rozhodně doporučuji český dabing který si s anglickým originálem v ničem nezadá, ba naopak, hlas Rimera či Kocoura je v dabingu, neukamenujte mne, lepší. ZAJÍMAVOST: v roce 2009 byla natočena "9.série o třech dílech". Pravděpodobně se jedná o reklamu, která má zajistit finanční prostředky pro natočení pravé série č.9. Kéž by se to podařilo, protože tento seriál, jeho fanoušci i hlavní představitelé by si to zasloužili. Pro mne 100%. ()

vdv

tohle je moje srdeční záležitost, byl to první sitcom, který sem ve svém životě viděl a dodnes zůstává mím nejoblíbenějším seriálem, stále mě baví jako tenkrát, když sem ho viděl poprvé, je to prostě nepřekonatelný humor, který nestárne a zaručeně pobaví... ()

radimartin

Kocour: "Můžeme to odpálit laserama." Kryton: "Výborný nápad pane, má jen dvě drobné vady - za prvé nemáme napájecí zdroje pro lasery a za druhé nemáme žádné lasery." Perfektní. ()

vrook

„Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku.“ „Tři miliony let letíme vesmírem a zjistili jsme spoustu věcí. Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formo života je člověk, který si hraje s vláčky.“ 10/10 Kult všech kultovních seriálu.... Tohle je klasika :) ()

DooFooS

Konečně jsem si přečetl i sérii knih o Červeném trpaslíkovi a musím uznat, že ten humor je nadčasový, byť se pokaždé směji trochu někde jinde. ()

Vitjasrk

And do you know what happens when a dinosaur eats cow vindaloo, and then eats two and a half tons of mint-choc ice cream, followed by four hundred crates of orange ice-pops, and swills the whole thing down with two thousand gallons of a popular fizzy drink? Do you know what happens? To prostě není třeba komentáře:-D Buďto to budete milovat nebo nenávidět, je to na Vás ()

Jimbopepo

Sitcomy veľmi neobľubujem, ale Red Dwarf je perfektný (videl som ho v origináli aj s dabingom). Asi to bude tým, že to nie je klasický sitcom typu Priatelia, kde sa všetko odohráva v troch miestnostiach. Červený trpaslík je psychedelickou zmesou klasického béčkového humoru, fantastických vesmírnych príšer, stroskotaných lodí, absurdných situácií a vydarených postáv (najradšej mam Rimmera). Jednoducho 100%. ()

Mickee.

Poprvé jsem na něj narazil na základní škole. Seriál mě nadchl z každé stránky, hlavně. svým vtipem , který jsem shledal v originálních hláškách. Nekonečně opakující se fóry z Red Dwarfa neztrácejí vtip a vždy se jim zasměju. Červený Trpaslík se mi prostě moc líbí a můžu na něj koukat pořád dokola. ()

Cverna

Na tohle se můžu dívat pořád!!! A vždy tam něco nového najdu... Má to jenom jednu chybu: Je to krátké a je toho málo!!!!! To jsou vlastně dvě chyby.... ()

Maria-Rosa

Asi jsem vyznavač anglického humoru, i když v tomhle případě je to trochu jinak. V podstatě je to pitomina, ale vtipná a hlavně natočená studiově s pár herci, což podle mě není tak jednoduché. Přesto nevyšuměla do prázdna postupem doby se z ní stal takřka kult. Bavím se při tomhle seriálu vždy, když si ho pustím a to je dost často. Herecké výkony jsou vyrovnané- Lister, Rimmer, Kryten i Kocour jsou „boží“ !!! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019