Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

unagi

Perfektný seriál (1-6) so svojským humorom! Na pobavenie odporučam všetkým ! JA SOM RIMMER :D to je frajer! ()

D.Snake

Na tento seriál bych se mohl dívat pořád dokola (a taky to tak vlastně i dělám :)). Myslím, že tedle sitcom už nikdy nebude překonán. 10/10 ()

Prochy38

Již kultovní britský seriál s typickým britským humorem. Kdysi jsem se na to snažil koukat a nedostal jsem se přes jeden díl. Teď (zpětně pár týdnů), kdy jsem přelouskal všechny série a nemohl bez toho být, mluvím jinak. Sci-fi seriál založený na hláškách a výkonech herců. Velepovedené! 90%. Otazníky ve mě nechává načnutá poslední série... To jsem moc nepochopil... ()

Jorge-Z

Tomuto seriálu jsem přišel na chuť později, ale teď vím že je to skvělý předchůdce Black Books a IT Crowd. Nejvíc mě baví Lister a také Holly ale jako chlap (ženská Holly moc vtipu nepobrala), Magor Lister, největší Narcis Kocour a také Kryton. Kdyby mi někdo řekl, která scéna mi nejvíce utkvěla v paměti, tak mu řeknu že Rimmer jako generál voskové armády filozofů a pacifistů a jeho hlášky jako: "Gándhí, 50 kliků!" ()

T!ckTack

Naprosto nejlepší seriál, co se kdy objevil ve všech paralelních vesmírech. Seriál má i špičkový dabing - zvláště Vladykův Kocour je opravdu dabérský skvost. ()

Mo.

Pro spoustu lidí je tenhle seriál přitažlivej asi jako moje podpaží po turnaji v pinpongu - a kdysi jsem na tom byl podobně. Nechápal jsem, co je vtipného na tom, když o sobě nějakej páchnoucí skunk prohlasí, že je jen nechutnej neotesanej pologramotnej nemuzikální chlípnej tupej kosmickej vágus a jakýsi chodící vysavač mu na to opáčí, že už se mu konečně začíná vracet paměť. Leč co čekat od někoho, kdo se oblíká tak strašně jako já? Dokud moje IQ nenarostlo na 6000, byl pro mě každý, kdo koukal na Červeného trpaslíka obyčejným kryptofašistou a karikaturou muže, jež by nepřelstila ani čajový pytlík. Zkrátka dějiny píšou vítězové a dle direktivy Vesmírného sboru 362358892_B mají všechny národy na konferenci nárok pouze na jedno parkovací místo. A teď si jdu zahrát kulečník s planetama, vy slizcí měkkýši! ()

Dyas

Jeden z nejoblíbenějších seriálů, kde každou chvílí uslyšíte vtipné hlášky mezi Rimmerem, Listerem, Kocourem a Krytonem. Viděl jsem ho už tolikrát, ale neustále mě baví ho sledovat a poslouchat Listera a Rimmera, jak se mezi sebou hádají! 1. série - 100% 2. série - 100% 3. série - 100% 4. série - 100% 5. série 90% 6. série - 100% 7. série - 80% 8. série - 100% ()

Andree8

jak napsal uživatel Galadriel: Tohle musíte buď milovat a nebo nenávidět.. A naštěstí je nás dost, co to milujeme. Neskutečně zpitomělý námět, kde se vše točí kolem party složené z posledního přeživšího člověka v kosmu, androida, hologramu, "kočky" a obzvláště hloupého počítače, který řídí kosmickou loď pustým vesmírem ve snaze najít matičku zemi? ,,Naivní a hloupé" řekl jsem si, než jsem pustil první epizodu. Teď jsem neskutečně šťastný, že jsem tak udělal. Červený trpaslík je skvělá reklama na anglický humor, který předvádějí úžasní herci v čele s Chrisem Barriem a Craigem Charlesem. ()

J*A*M*A*L

Nic moc seriál.Takový silný podprůměr.Po pár dílech dávám tři hvězdičky a uvidím jak to půjde dál.Nicméně o můj oblíbený seriál už se nikdy jednat nebude.Navíc je to sci-fi seriál a ty ve světě seriálů mám rád nejméně, vlastně je nemám rád vůbec a ještě k tomu je to z VB, kde je sci-fi snad to nejhorší co můžou natočit.43% ()

vander19

Kultový seriál, ktorý ma donútil zamyslieť sa nad celkovou existenciou vesmíru. Musím sa priznať, že niektoré názory tvorcov ako napr. paralelné svety a pod. mi dodnes vŕtajú hlavou. Scenáristi maximálne vyťažili zo všetkých charakterov ich herecký potenciál a Red Dwarf je LEGENDA. Prvý 52 častí som videl niekoľkokrát a postavu Rimmera som si zamyloval. Je tá najväčšia nula v celom univerze. Vtipy a doberanie aké si užil zo strany Listera nemajú chybu. Jediná postava, ktorá mi trošičku vadila bola Holly v ženskej podobe. Krásne vyrobené rekvizity, nápadité a veľmi vtipné časti. Toto mi strašne chýba. Občas ľutujem, že nejsom ako Holly a neviem si z pamäti vymazať niektoré veci, tento seriál by som mazal každý deň, aby som znova a znova mohol zažiť tú perfektnú srandu akú mi prinášal. ()

Jespi

Britský humor v té nejčistší podobě. Nebude se líbit každému, protože ne každý chápe britské pojetí komedie, ovšem ten kdo je zasvěcen jej musí hltat každým douškem. Všechny postavy jsou jedinečné a tím dodávají do celého seriálu pestrost a při prvním zhlédnutí nikdy nevíte co můžete očekávat. Od první až po poslední sérii dostanete pořádnou porci chytrého i jednoduchého humoru, spolu se slizkým, podrazáckým, sobeckým Rimmerem, kterého prostě nemůžete nenávidět. Do toho Lister rozklepávající ztvrdlé, použité slipy a ponožky, narcistický kocour a citově nevyrovnaný android. Debilní nemožná parta, zajišťující kvalitní podívanou pro každého. Jen škoda, že bylo natočeno tak málo dílů. 95% ()

Varan

Otravný Rimmer, šílený Lister, rebelský robot Kryton a sebestředný Kocour a lodní počítač Holly 6000.. seznamte se s posádkou těžební lodě Červený trpaslík.... toto je volání o pomoc... já jsem lodí počítač Holly 6000.. poznámka k vysílání zjistili jsme, že nejvyšší bytost ve vesmíru je člověk a nejnižší je člověk, který si hraje s vláčky. Seriál který si zamilujete. ()

Piri

Bohužiaľ tento seriál nikdy nechodil na slovenských kanáloch a ani to nemá dabing. Staré série sú najlepšie, komorné, jasné fakty, satira, čierny humor, tvrdé vtipy a dobre vybraní herci. Úplne to zaklincoval palubný počítač Holly. Čokoľvek navyše kazilo pointu. Vidieť v akej dobe vznikol, dnes by bol označený za politicky nekorektný, lebo uráža x skupín. Len ťažko si predstaviť, žeby niekto verejne v seriáli hanobil niečí jazyk, posmieval sa rase či národu. Takisto fakt, že všetky hlavné postavy boli muži. Seriál sa však nevyhol nelogickým epizódam, resp. súvislostiam, najmä u postavy Rimmera. V druhej sérii nastupuje na scénu Kryton, ten však potom úletom na motorke opúšťa Červeného trpaslíka a vráti sa nečakane do deja až v epizóde S03E01. Dovtedy nijako posádka Krytona nespomína a po jeho "návrate" scenár pokračuje ako keby ani nikdy nebol preč. Bohužiaľ prvý vzhľad Krytona vyzeral otrasne, najlepšie ho hral Robert Llewellyn, ideálne vyzeral v epizóde S04E1 alebo S05E01. Napriek jednoduchému prostrediu a kulisám, stále to bolo viac než dobré a vyzeralo to vierohodne a niektoré zábery nemali ďaleko od filmových blockbusterov. Neskoršie to začali kaziť paradoxne moderné efekty, až priveľká náhrada za CGI. Ženská verzia Holly sa mi páčila viac. Aj tu sa mihli zaujímavé ženy a niektoré sa stali známejšími až z iných titulov. Odchod Rimmera bol citeľný a náhrada bola síce pekná a rajcovná (Chloë Annett), ale už to bolo o inom a odrazilo sa to aj na scenári. Návrat posádky síce potešil, ale rozhodilo to základnú pointu príbehu a slobodu preživších a že nie sú nikomu podriadení a musia sami brázdiť pustým vesmírom. Verzia z 2009 bola príkladom toho, ako to vyzerá, keď to robí fanatický fanúšik a kombinuje samé hovadiny. Ešteže tento výplach trval iba počas 9. série a od S10 to bolo zas normalizované. Celú devinu si mohli veru odpustiť, vrátane nepodareného zeleného pozadia. Zarazila ma však absencia palubného počítača Holly alebo akejkoľvek náhrady, to som akosi nepochopil, ako môže byť loď bez AI počítača. CGI roboti boli dosť odfláknutí, pôvodní mechanickí z prvej série vyzerali 100x lepšie, ešteže sa nakoniec k nim vrátili. Návrat hercov prebehol v celku dobre, skoro všetci vyzerali rovnako, až na Dava (Craig Charles) , ktorý riadne spuchol. Rimmer (Chris Barrie) zostarol tiež výrazne, ale zachoval si takmer pôvodné obrysy. Zostarli všetci, ale najlepšie dopadol asi Danny John-Jule a u Krytona je to vlastne jedno ;) V jedenástke už ale výrazný rozdiel u všetkých, bohužiaľ. V novších sériach (od S10 a vyššie) mi najviac prekážali tie primitívne spravené obrazovky, akože kontrolné monitory, kde behali samé hovadiny, namiesto nejakých pevných okienok s analýzami a pod a neviem prečo ich bolo tak veľa a neboli zabudované do konštrukcie ako predtým. Neviem kto by dával do dopravného prostriedku stolný monitor, ktorý môže kedykoľvek spadnúť a to isté kreslá, ktoré oproti starým sériám už boli obyčajné kancelárske na kolieskach namiesto pevných v podlahe, tak to bol veľký fail. Ešte aj to animované logo Red Dwarf malo byť statické. To v starej dekáde sklenené obrazovky vyzerali oveľa prijateľnejšie ako toto, vrátane grafiky na nich. Okrem toho mi vadí, že zmenili Krytonovi masku, ten nos a v 11. sérii teda riadne pribral. Musím pochváliť úžasný český dabing, kde boli charakterovo dobre vybraní dabéri (Dave / M. Sobotka, Rimmer / K. Halbich, Kocúr / M. Vladyka, Kryton / Z. Dušek). Je vidieť v akom čase vznikal a dabéri si to užívali (prvé série). Tak ako exceloval herec Chris Barrie, tak rovnako mu sekundoval jeho dabér K. Halbich - viď napríklad epizódu S01E06 (Me²). () (méně) (více)

Untentrauer

Pro mě je to nejlepší sci fi komediální seriál, který kdy byl vytvořen. Nemá smysl se zde o čemkoliv rozepisovat, protože bych to stejně nedokázal textem vystihnout. Ani to neříkám proto, že jsem na něm vyrostl. Herecké výkony jsou skvělé, stejně jako český dabing. Hlášky, které tam padají jsou nesmrtelné. (7. série je slabší z důvodu nepřítomnosti Rimmera) ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019