Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

WolfR

Skvělý britský humorem narvaný hláškami, popkulturními odkazy, anglickým humorem ve slušivém sci-fi kabátku. Byť kvalita je někde uprostřed trochu nižší, na 5 hvězd to ještě stačí. ()

MJMilan

Seriál nad seriály! Červený trpaslík je plný inteligentního humoru. Výběr postav je také dokonalý a když se sejdou rozdílné povahy v jedné lodi, je z toho jedna velká taškařice v podobě Červeného trpaslíka! Přitom je zvláštní, že nemám rád scifi, ale tohle je super. ()

Benjamin-L

Nikdy jsem o tomto seriálu neslyšel poté ho začaly vydávat na dvd tak jsem to zkusil a co se nestalo mám všechny řady a dnes na tento seriál nedám špatně dopustit. A doporučuji ho každému kdo má rád britské seriály. ()

3n3my

Skvelý kultový seriál, pri ktorom som mal však pocit, že niektoré epizódy v sériách 4,5,6 už vyčerpali potenciál. Naštastie to tie posledné dve zvrátili a zábava sa príchodom Kochanskej len umocnila. ()

Splasher

Rimmer je jasně nejlepší a háže neskutečný hlášky. Ovšem (IMHO) kvalita jde neuvěřitelně dolů po prvních sériích. Tohle se prostě nemělo nastavovat. ()

Radiq

Jo, je to sranda a originální, koukám na to po delší době znovu, ale už mě to nebere jak poprvé. Jo, je to sranda a originální, ale teď na tom hledám už jenom chyby (chabé zpracování). Jo, ale je to sranda a originální, ty fórky navždy zůstanou. "Láska je to, čím se lišíme od zvířat" "Ne, Listere, od zvířat se lišíme tím, že nepoužíváme jazyk k čištění genitálií, chch" nebo "Nemáme technologii ani na to, abysme vyrobili tupé, který by nebylo směšný..." chch... a klasika "Všichni jsou mrtví, Dave..." chch "Každá věc se dá logicky vysvětlit. Možná až na počet členů Kelly Family" chch "Jsi tak užitečný jak automat na kondomy ve Vatikánu." chch "Je to jako hledat prd ve vířivce." Po dokoukání všech sérií jsem přil na to, že zatímco první tři čtyři série jsem viděl tak 3x, poslední série jsem viděl poprvé. Možná proto se mi líbily víc. Jsem rád, že jsem konečně skouknul řádně všechny epizody a teď mám na nějakej čas zas chvíli odtrpaslíkováno... A protože se natočily nové díly, dám si to znovu od čtvrté. Musím zpětně podotknout, že Kryton a jeho český dabing je silně otravný a ten herec (i v lidské podobě) bohužel taky. Ale poslední díl s parafínama, to je prostě bomba. Kde jinde najdete tolik známejch osobností válčících mezi sebou? Ale to vlastně platí o celém Trpaslíkovi - kde jinde najdete tolik ujetejch věcí? Z páté série mě zejména zaujalo "Nemůžu vás pustit, protože mi to král bramborových lidí nedovolí.", chchch a pak dál někde bylo "Co od nás čekají je, že se změníme v bruslící lemury a zatančíme bolero.", chch. Pak v 7. sérii přijdeme o Rimmera, což je velkej krok vedle - bohužel Kochanská není vůbec vtipná a dost mě tam sere. Mimochodem během této série jsem si říkal, že těch přirovnání, i když často povedenejch, je tam někdy už až moc. Na štěstí v osmé se vrátí a s ním i Holly, v plné formě (z hlediska vtipnosti, ne inteligence, chch): "Doufám, že nás nechytěj policajti. Jízdu v krysím zadku trestají.". Jinak ohledně hodnocení začínám uvažovat o tom, že 4 hvězdičky jsou možná trochu až moc přehnané. Jasně, že to je super seriál, ale pokud to novější epizody nevychytají, snížím se s hodnocením maximálně na 3. 9. série Zpátky na Zemi, no co si budeme povídat, je to průser jak mraky. Nejdřív jsem si myslel, že se to nelíbí, protože tam zapomněli dát smích diváků, ale on ani nebyl kam dát. Docela bych pochopil, že se vrátili v prostoru a čase, ale že tam byli jako fiktivní postavy, co vylezly z televize, to byl nápad hodnej nějakýho paka. Nebavilo mě to, nesmál jsem se, bez hlášek. Na štěstí série 10 se zventila a dosahuje kvalit původních sérií - tím myslím kvalit ve vtipnosti, zpracování a triky jsou totiž pochopitelně mnohem lepší. 11. série - zpracováním paráda, obsahem to, na co jsme byli zvyklí dříve. Tak nějak mi to ale všechno spadlo do průměru, takže snižuju na 3 hvězdičky. Musím ale vyzdvihnout epizodu Důstojník Rimmer, kde zazářil skvělej nápad s biotiskárnou a rozplizlým multi-Rimmerem aka Věc. Nevím, jestli to je tím, že 12. série je první, kterou jsem viděl v původním znění, ale přišla mi asi nejlepší ze všech. Asi jsem prozřel, že ten českej dabing to ve skutečnosti dost kurví, ale abych se na všechny série díval znovu jenom kvůli tomu, to se mi teda nechce. Každopádně tato série mě nadchla nejen zpracováním a fakt už profi-efektama, ale hlavně těma zápletkama jednotlivejch dílů. Docela trapné mi už ale přijde to špičkování mezi Rimmerem a Kocourem - to je dost předvídatelné a už ne moc vtipné. Jinak myslím, že touhle sérií to ještě celé nekončí... () (méně) (více)

wendelin9

Nevím, co napsat. Skvělý seriál. Jednoduchý, prostý, parodující sám sebe. Skvělý mix postav a charakterů. Miluju všechny čtyři hlavní hrdiny, hlavně pak Kryťáka v hysterických záchvatech. Je to skvělé, jen měl tento anglický skvost skončit osmou řadou. ()

filmmovier

Nejlepší britský sitcom a vesmírný seriál vůbec. Kocour, Rimmer, Kryton, Lister, Holly a později i Kochanská pobaví vždycky. Seriál si po celou dobu vysílání držel velmi vyrovnanou kvalitu. Z herců mě nejvíc baví Danny John - Jules a Norman Lovett a český dabing je naprosto excelentní. A když jim tam ještě napaří nějakého slizkého šmejda z vesmíru, je to celé ještě lepší. Prostě dokonalé. Dokonalé. Dokonalé. ()

spitr

Můj nejoblíbenější britcom (natočen před více jak 20 lety),nemá v současné době příliš konkurence.Perfektní anglický humor nabitý výbornými hláškami, skvělým scénářem a brilantními herci (obzvláště se m i líbí Craig Charles alias Dave Listr- monstrózní flegmouš).Lacině vyhlížející efekty spolu s nesmrtelným pojetím anglického humoru vytvářejí nezapomenutelný zážitek, který si chcete servírovat pořád dokola a nikdy vás nepřestane bavit, snad se vám smíchy nepotrhá bránice.Pro mě si zaslouží titul nejlepší komediální seriál všech dob a to nemám hlavu ve tvaru hypermoderního kondomu. ()

Bouzy

Nezapomenutelné večery nadopován Kávou či Colou a před sebou dlouhé noci strávené s Trpaslíkem. Hlášky z toho seriálu používám v běžném životě. Chris Barrie alias Arnold J. Rimmer (eso) a jeho gesta v obličeji naprosto zbožňuji. Je zvláštní, že existuje polovina lidí co tento seriál zbožňují a ta druhá naprosto nesnáší... ()

Courtemanche

Kde jsou všichni, Holle?..... Jsou mrtví, Dave.........Ale kdo?..........Všichni, Dave.........Co, i kapitán Hollister?..........Všichni jsou mrtví, Dave............A co Todhunter?...........Všichni jsou mrtví, Dave..............A co Selby?.........Je mrtvý. Všichni jsou mrtví, Dave...........Peterson ale ne, že jo?................Všichni jsou mrtví, Dave.............Chen snad ne?................Gordon, Bennett, ano i Chen, všichni. Všichni jsou mrtví, Dave!..................Rimmer?..............Je mrtvý, Dave. Všichni jsou mrtví. Všichni jsou už mrtví, Dave!.........Počkej. Snažíš se mi říct, že jsou všichni mrtví?............Kéž bych ho nikdy nenechal uniknout. ()

StanislachKo

Stretol som sa s veľa hlasmi, ktoré po pár minútach toto ohodnotili ako trápne a prvoplánové. V zásade sa im nedivím, ale mýlia sa. Keď si k tomu človek nájde trpezlivosť a tým pádom aj cestu, už po prvých dieloch to nedokážeš nemilovať. Samozrejme, že sa nájdu aj chvíle, kedy sa pleskneš po čele, ale väčšinou je to skrátka genialita na entú. "Všichni jsou mrtví Dejve" je hláška, ktorá, keď Ti nič nehovorí, nie si poriadny nerd. ()

eJacques

...Seriál, jemuž se podařilo stát kultovním... Postavený na slovním humoru a gestech pár lidí ve vesměs stejné místnosti... Aneb jak se dá z mála udělat hit... Musí se vidět alespoň pár dílů, jen škoda, že jich není víc... A Kocour je prostě skvělý... ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019