Reklama

Reklama

Taxík

(seriál)
USA, (2002–2004), 29 h 20 min (Minutáž: 44 min)

Tvůrci:

David Koepp

Hrají:

Andre Braugher, David Morse, Matthew Borish, George Dzundza, Donna Murphy, Matt Czuchry, Paul Adelstein, David Patrick Kelly, Jess Weixler (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Mike Olshansky (D. Morse) je skvelý policajt. Urobil však chybu, za ktorú musel zaplatiť. Z polície ho vykopli a živí sa ako taxikár. Jeho žena sa s ním rozviedla a syn k nemu tiež nechová prehnanú úctu. Veľmi skoro však príde na to, že policajtom ostane celý život. Zakrátko začína pomáhať ľuďom, ktorých stretáva na svojich nekonečných jazdách mestom. Jeho know - how a konexie prinášajú úspech a ľuďom v núdzi veľkú pomoc. Mike sa vracia naspäť do života a možno si na svoju stranu získa i to, čo už raz stratil... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Stegman 

všechny recenze uživatele

Špičkový seriál, který se zkrátka vyplatí sledovat. Myslím si, že Taxíku někdo dal nízké (čti průměrné) hodnocení, a ostatní ho jen slepě následovali. U tak kvalitního počinu si totiž nedovedu jinak vysvětlit tak nízké procento. 58% je opravdu málo. Seriál je to napínavý, s psychologickou hloubkou postav a zajímavými vztahy. Mimochodem, dvojka Olshansky - Washington je podle mě nejlepší, jakou můžeme v krimiseriálech vidět, aneb Kam se hrabou Bodie a Doyle. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

David Morse má neskutečné charisma, navíc jej podporuje solidní Koeppův scénář a výsledek není vůbec tak odrazující jako český název a doba vysílání. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem pouhé tři epizody, protože seriál mě nepřesvědčil natolik, abych se stal jeho fanouškem. Dojem je někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami, kdy jediným důvodem pro vyšší hodnocení by byl charismatický a dosud nepříliš využívaný David Morse. Scénáristicky je to ale bohužel tak nevýrazné, že v záplavě podobných kriminálně laděných seriálů nemá Taxík čím jiným zaujmout. Celkový dojem 45 %. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +David Morse=jediný důvod proč se na tento seriál dívat, kvalitnější druhá řada -scénáře jednotlivých dílů, Taxík měl mnohem větší potenciál/// Tak a už se v taxíku nikdy nesvezu. Seriál má totiž jen dvě řady, přesto jsem na něj koukal skoro 3 roky. Dvě řady, z nichž ta první (44%) nabídne přibližně tři zajímavé a nadprůměrné části. U těch zbívajících se jedná o těžký průměr a někdy dokonce i o podprůměr. Seriál si po celou dobu první řady drží své pomalé tempo, ve kterém vás nepříjemě ruší nezajímavé postavy (kněž George Dzundza) a nebo zbytečné a nezajímavé scény s rodinou hlavního hrdiny. K tomu si přidejte nijaké zápletky a příběhy jednotlivých dílů, které jsou opravdu slabé a máte chuť z taxíku vystoupit. Opravdu, díky účasti Davida Morseho jsem čekal víc. On na to má. Naštěstí si tvůrci u druhé řady (64%) řekli, že takhle to dál nejde a najednou nepamatuji část, která by alespoň něčím nebyla zajímavá. Navíc se vynoří zajímavější postavy (Matt Czuchry), zajímavější vztahy (Jacqueline Torres) a ještě více se vám zalíbí charismatický Andre Braugher. Jež celí seriál dobře obohacuje jako pravá ruka našeho hrdiny. A naopak nezajímavé postavy jsou upozadněny a nebo v seriálu úplně vynechány. Po skončení je mi trošku líto, že nevznikla třetí řada. Zvláště z toho důvodu, že do postav jsem se už vcítil a stejně tak i do "obyčejného" tempa seriálu. Prostě nečekejte víc než jen televizní kriminálku druhé kategorie a Davida Morseho. Tohle dostanete, víc ne./// Celkem 54%/// ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Bývalý policajt, kterému to prostě nedá, k tomu i jakýsi ústřední příběh, jak zpívá Jarek Nohavica, mohlo to byt horši, nebylo to špatne. Ale David Morse, konečně v pořádné hlavní roli, tam člověk prostě čeká víc. Neříkám, že by měl na pana Chapela a dokonalou Vengeance Unlimited, ale mohla by to být solidní osmdesátka. Takhle bohužel, jen další z mnoha krimiseriálů a ode mě 60%. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama