Reklama

Reklama

Sheena

(seriál)
USA, 2000, 35x60 min

Předloha:

Will Eisner (komiks)

Hudba:

Sean Callery

Hrají:

Gena Lee Nolin, John Allen Nelson, Kevin Quigley, Gary Graham, Yvette Nipar, Grand L. Bush, Antoni Corone, Justine Eyre, Megalyn Echikunwoke (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Sheena je odvážna ochrankyňa tropického raja. Dieťa Afriky. Jej jedinečné puto so zvieratami je podmienkou zachovania citlivej rovnováhy v prírode. Sheena (GENA LEE NOLINOVÁ), kráľovná džungle, rozumie zvieracím obyvateľom tropického raja a chráni ich. Ľudia si myslia, že je len legendou. Ona je však skutočná... Je plavovlasá, krásna a jej domovom je srdce Afriky. Námet seriálu vychádza z klasického komiksu 30. a 40. rokov minulého storočia. Zaoberá sa dobrodružstvami odvážnej a krásnej ochrankyne tropického raja v Afrike, ktorý ohrozuje moderná civilizácia. Ako malé dieťa Sheena (GENA LEE NOLINOVÁ) tragicky osirela a zachránila ju šamanka Kali (MARGO MOOREROVÁ), posledná príslušníčka prastarého rodu. Kali ju zasvätila do tajomstiev, ktoré poznali jej predkovia, a naučila ju využívať skryté sily prírody. Sheena získa tajomnú schopnosť premieňať sa do podoby divokých zvierat tak, že sa vcíti do ich duše. Premení sa na zviera a putuje nikým nepoznaná džungľou. Svoje schopnosti však využíva len na dobré ciele. Aj preto má medzi tými, ktorým ide len o zisk a moc, veľa nepriateľov a musí brániť nielen seba, ale aj džungľu, kde vyrástla, a jej obyvateľov. A hoci sa ľuďom z vonkajšieho sveta usiluje vyhýbať, spriatelí sa s Mattom Cutterom (JOHN ALLEN NELSON), majiteľom malej cestovnej kancelárie, ktorý podobne ako ona chce zachovať rovnováhu v prírode. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (51)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Po seriálu Sheena: Queen of the Jungle (1955) a filmu Sheena (1984) zatím poslední verze story o ženském Tarzanovi. Do projektu šel zejména Steven L. Sears, který byl do té doby výraznou osobností Xeny. Jinak typický seriál, který se právě na vlně Xeny svezl a po kompaktní první sérii se dočkal už jen pár dílů v sérii druhé. Osobně jsem se těšila víc na hostování star typu Alex Tydings, ale Gena Lee Nolin zkrátka zázraky nepředvedla. ()

astraal odpad!

všechny recenze uživatele

Blonďatá prsatá ženská oděná do dvou proužků kůže pobíhajíc po džungli si víc než odpad nezaslouží. Navíc když přihlédnu k jejímu Pameloidnímu vzhledu a tedy teorii že heterosexuálnímu muži se žena jako Pamela líbit nemůže jen utvrzuje moje hodnocení. (I když jsou její prsa souměrnější a obličej přirozenější ve srovnání s Pamelou) ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Jeden herec a jedna herečka z Pobřežní hlídky se sešli v seriálu, natočeného dle celkem kultovního afrického dobrodružství. S tím původním filmem to moc společného nemá a celkově je to hrozně hloupý seriál, na který se dá koukat jako na těžkou kuriozitu, ale co naplat, dávám tři hvězdy za Ginu Lee Nolin protože ta ženská má drajf. ()

Mara12 

všechny recenze uživatele

Motto tohohle seriálu je minimalizmus a o garderobě hlavní hrdinky to platí minimálně 2krát. Hlavní postava Sheena se mění v kočku, chrání všechno živé v jungli, a přitom si ještě stihne střihnout velmi cudně ztvárněný románek s chabou imitací na Alaina Quatermaina. Myslím, že jsem vystihla děj všech třiceti pěti epizod. Víc se tam toho vážně neděje (až na to věčné pohazování blonďatou kšticí). ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ach jaj. V rutinných seriáloch, ako je tento, je kľúčové obsadenie titulnej postavy. Pretože ak nie je čo najuniverzálnejšie/resp. také charizmatické, ako sa len dá, samo osebe odpíše z daní množstvo potenciálnych divákov. Sheena je nudná a nezaujímavá blondína, večne sa po afrických stepiach premávajúca vždy perfektne nalíčená, učesaná a v skromnom ale čistulinkom oblečení. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • Alexandra Tydings na Xena Conu v Pasadeně 2001 vzpomínala na natáčení Sheeny zejména jako na velmi odlišnou práci, protože nenosila paruku, měla na sobě skutečné oblečení a především opakovaně natáčela scénu s kobrou, která na ni útočila za plexisklem. (NinadeL)
  • Seriál sám sebe nebral příliš vážně, proto bylo možné, aby zlodějka Elena (Alexandra Tydings) označila Sheenu za Jungle Jane a Matta Cuttera za Indiana Jerka. (NinadeL)
  • Legendární film 80. let Sheena o africké královně s Tanyou Roberts přiměl filmaře natočit tento seriál, který na film volně navazuje. (HappySmile)

Reklama

Reklama