Reklama

Reklama

Love, Death & Robots - 1. svazek

(série)
  • USA Volume 1

VOD (1)

Epizody(18)

Recenze (51)

ZeroCZ1233 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Říkejte si o Netflixu co chcete, ale jejich ochota k vrážení financí do neokoukaných projektů je prostě chvályhodná a Love, Death & Robots je jeden z jejich šťastných sázek na vítězného koně. Slyšeli o tom všichni, nenavazující antologie animovaných minipovídek dobyla povědomí seriálových fanoušků a stala se minimálně atrakcí, když už ne masivním hitem jako jiné hrané tituly z VOD multiverza. Stojí to za to? Rozhodně ano. Můj ctěný kolega bart_ to správně pojmenoval jako glorifikaci kreativity a já se pod tento přídomek s čistým svědomím mohu podepsat. Love, Death & Robots je jeden velký píseček, na němž tvůrci dostali dostačující, ale zas ne prostorem ani penězi překypující, prostor na vyhrání a zmíněné nedostatky jejich kreativní pohnutky mohou jen motivovat k ještě lepšímu výkonu. Vyšla z toho různorodá plejáda více či méně originálních námětů, odlišných vizuálních stylů, avšak zákonitě ne všechny povídečky sestávaly v normalizované jakosti kvality. Některé příběhy excelovaly v obou hlavních atributech, jako třeba Zima Blue, The Witness, nebo nedoceněné Fish Night, jiné jen v jednom z nich, například Suits, Good Haunting a Shape Shifters, a nebo sotva prošly, jmenovitě Blind Spot a The Dump. To jsou mé osobní preference, pro seriál to je hlavně výhoda, tímto způsobem na 100% dokáže aspoň jedna epizodka oslovit opravdu každého, jelikož tam je vše, na co lze jen pomyslet, třeba sex (teda… láska, hehe), smrt, robůtci, mamuti, vlkodlaci, Sovětský svaz, jogurty, Hitler, vesmír, Mary Elizabeth Winstead (<3), burani… prostě všechno! I přes menší výhrady s konzistencí kvality tomuto projektu držím všechny čtyři palce, má to neskutečný potenciál a pro menší animátory to může znamenat zásadní zlom v jejich kariéře, jenž jim může otevřít vrátka do větších a slavnějších produkcí a už jen kvůli tomu je existence Love, Death & Robots důležitá a neocenitelná. Od Bakalářů tu lepší povídková série nebyla, 8/10 a šup sem s další sezónou! ()

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takové rozporuplné pocity z toho mám... a spíš v negativním slova smyslu. Je tu hromada víceméně průměrných až podprůměrných povídek, ale v té mdlé záplavě se naštěstí daly najít dva skvělé díly (Zimova modř (což je JEDINÁ povídka se skutečným přesahem, ne jen jednoduchou, stokrát řečenou myšlenkou), Noc ryb) a pak pár takových ucházejících a aspoň trochu zajímavých (Požírač duší, Za souhvězdím orla a když přivřu oči, tak i Tři roboti - a když obě oči zavřu, zatnu zuby a budu tvrdit, že to končí jinak než to končí a že to kvůli tomu není jen moderní agitka, tak i Dobrý lov). Zbytek nestojí moc za řeč, snad jen kromě dvou příšerných dílů (Měňavci a Mrtvý úhel). Pokračovat v tomhle seriálu asi ale nebudu. Sice ty jednotlivé segmenty mají dost příjemnou stopáž a tenhle seriálový koncept mám rád, ale většina dílů mě prostě neoslovila a to mě zrovna neláká na další sérii. Jednou ji možná dám, ale teďka asi ne. Podrobněji k jednotlivým segmentům v komentářích k nim. Slabé 3* ()

Reklama

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podobný koncept mohu jen kvitovat. Málo známí nebo začínající autoři a CGI studia představí svá díla co největšímu možnému publiku. Snímečky, které by ve víru internetu snadno zapadly, mají možnost oslovit to teď nepředstavitelný počet potencionálních diváků. Podobný projekt bych uvítal i pro krátkometrážní hrané filmy. iShorts je super, ale moc Netflixu je jinde. Jinak Season 1 - 70% ()

UhLee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série - (7,5/10). Seriálovou alegorii Love, Death & Robots jsem měl ve svém hledáčku už nějaký ten pátek a když jsem potřeboval nějaký seriál, na který se budu koukat před spaním a disponuje snesitelnou stopáží svých dílů, tak padla volba na tento nekonvenční počin. Hned svým prvním dílem mě dokázal dokonale uhranout a první díl považuji za jednu z nejlepších epizod celého sci-fi kolosu. Seriál disponuje opravdu jednohubkovou stopáží, kdy některé díly netrvají ani deset minut. To je v dnešní době, kdy se stopáž seriálu neustále prodlužuje bezesporu vítané. Love, Death & Robots excelují ve schopnosti uvedení diváka do děje během několika sekund. S ničím se nezdržují a hodí jej do této animované vřavy. Jsme svědky prezentace unikátních animovaných stylů, které jsou představeny během jednotlivých epizod, z čeho každý disponuje jinými vlastnostmi. Každá epizoda je uzavřeným mikro příběhem a v tomto případě jsem nesmírně rád, že na ČSFD jdou hodnotit jednotlivé epizody. Protože si nedokážu představit, že bych hodnotil první sérii jeho celek bez toho aniž bych ocenil excelentní díly. Témata jednotlivých epizod se různí, ale jedno mají společné - ovlivnění budoucnosti lidstva nějakými digitálními technologiemi nebo jinými hrozbami. Zkrátka jsou to výpravy do budoucnosti a diváci mohou jen tipovat, kdy se tyto mnohdy hrůzostrašné výjevy stanou skutečností. Poté budeme svědky nájezdů ghúlů či simulací, ze kterých se člověk nebude chtít probudit. I přestože kvalita u jednotlivých epizod kolísá, tak hodnotím tuto alegorii velice kladně a jsem zvědavý, s jakými nápady přijdou tvůrci v navazujících sériích. “Every Time I Step Into That Ring, I'm Fighting For My Life – That Fear Is My Edge.” Nejlepší epizoda: Sonnie's Edge(S01E01) ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V případě LD&R je třeba brát jednotlivé epizody zvlášť. Ta různorodost je příliš veliká. A stejně jako každému sedne něco jiného, není šance hodnotit všech 18 epizod stejně. Někdo bude slintat nad Jogurtem a Zimou, někdo nad luxusní animací (asi polovina všeho) a někdmu bude asi stačit jen bobr svědkyně... u mě hodně napovídala kvalitě délka. Přece jen když téma pokulhává, víc než 10 minut (včetně titulků) nevyvaříš. Takže tady bez nádsázky platí, že na délce opravdu záleži. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (32)

  • Postavy Thoma a Grety jsou vytvořeny podle jejich motion capture herců Henryho Douthwaita a Madeleine Knight. (LUKICKK)
  • Název napůl potopené lodi v první scéně se zřejmě překládá jako „Nezničitelný“ (poslední znaky jsou nečitelné). (LUKICKK)
  • Lucky 13 je typ Sikorski UH-80S vyrobená v září 2077 ve Valencii v Kalifornii. (NiWi)

Reklama

Reklama