Reklama

Reklama

Love, Death & Robots - 1. svazek

(série)
  • USA Volume 1
USA, 2019, 3 h 47 min (Minutáž: 6–17 min)

VOD (1)

Epizody(18)

Recenze (51)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ty kráso, tak u týhle nespoutaný glorifikace kreativity jde horko těžko nemít z toho úžasu otevřenou chlebárnu.... Animovaná povídková antologie 'Love, Death & Robots' je totiž velice jedinečná a neuvěřitelně originální audiovizuální mozaika, která experimentálně kombinuje nesčetně mnoho neslučitelných žánrů a animačních stylů v jeden kompaktní umělecký celek, který se může pyšnit scenáristicky rozmanitými a famózně vypointovanými příběhy s mnohdy filozoficko-existenciálním přesahem. Určitá nekonzistentnost je sice na místě, ale tak či onak jde ve výsledném resumé o jeden z nejsofistikovanějších a umělecky nejrozmanitějších autorských počinů poslední dekády, který ve svém žánru nemá sebemenší obdoby či konkurenci. Fakt nekecám, doposud nikdy jsem neviděl tak inovativní a progresivní projekt, který by se mi tak perfektně trefil do vkusu. Moje bližší poznatky a názory naleznete u jednotlivých epizod. Smekám..... ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Nebudu si nalhávat, že projekt zaměřený na prezentaci krátkých různorodých animovaných filmů, které třeba i spojuje nějaké společné téma, je něčím novým. Podobné projekty už fungují třeba v Asii i v Evropě. Ale tady se zapojil takový gigant, jakým je Netflix a tak je tam vidět jisté bohatství (ať už bráno jako "hodně finančních prostředků" nebo třeba jako "hodně rozmanitých nápadů"), které jsem u podobných projektů viděl málokdy. Navíc je to asi poprvé, co jsem rád, že mám možnost hodnotit jednotlivé díly, protože každý filmeček je svým způsobem originál a unikát, který do celkového obrazce sice zapadá společným námětem, ale pokaždé je také naprosto něčím jiným oproti těm ostatním. Paleta je široká a tak si každý najde své oblíbence, svůj styl, něco co ho ohromí a vsadím se, že jen málo z vás nenajde alespoň 3 díly, které mu naprosto učarují. Já ty své našel a jsem rád, že jsem si je mohl náležitě označit. Ale jsou zde i další kousky, které vás zaujmou, některé zase třeba jen pobaví, zkrátka snad každý (v mém případě asi jen kromě 2 dílů) z těchto filmečků má nějaký svůj smysl, nápad, nebo alespoň okouzlující vizuální provedení, kvůli kterému by vám nevadilo si ho pustit kdykoli znova. U některých i budete přemýšlet, co by mohlo být dál, nebo si říkat, že tady je materiálu na celovečerní dvouhodinový film. Jindy zase budete jen sedět a říkat si, že vám tohle vlastně i něco připomíná... Zkrátka silně pochybuji, že se budete u tohohle projektu nudit a proto si rozhodně i ode mě (a to i přes to, že dle aritmetického průměru hodnocení jednotlivých episod to tak nesedí) zaslouží nadprůměrné hodnocení + uznání, že tohle má smysl a potvrzení, že i u druhé série se objevím. ()

Reklama

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podobný koncept mohu jen kvitovat. Málo známí nebo začínající autoři a CGI studia představí svá díla co největšímu možnému publiku. Snímečky, které by ve víru internetu snadno zapadly, mají možnost oslovit to teď nepředstavitelný počet potencionálních diváků. Podobný projekt bych uvítal i pro krátkometrážní hrané filmy. iShorts je super, ale moc Netflixu je jinde. Jinak Season 1 - 70% ()

mclenin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna poviedka je tu excelentná (Beyond the Aquila Rift), niekoľko poviedok je výborných (The Witness, Good Hunting, Shape-Shifters, Helping Hand), zopár ich je veľmi dobrých a zvyšok je priemer. Vo výsledku ide o podarenú antológiu, ktorá kombinuje rôznorodé animačné štýly a námety, celkové hodnotenie ťahá dole väčšie množstvo dielov avšak súčasne je to vykompenzované kratšou stopážou, takže za mňa 3+ ()

Bordoshut 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

5/10 – Tak tohle mě vůbec neoslovilo. Pár zajímavějších epizod by se našlo, ale jinak za mě jednoznačně nejnudnější a nejtupější sérka z celého Love, Death & Robots. Platí, že to byl pěkný nápad, dát takhle prostor i méně známým tvůrcům ukázat, co v nich je, ale bohužel se ukázalo, že mnohdy nic extra. Vyskytlo se sice pár epizod s originální a zajímavou animací, ale dejme tomu 80 % z nich vypadá přesně jako stovky animáků, které běžně vycházejí. Z toho, že tohle ale dělal někdo nový si na zadek nesednu. Samozřejmě může to být i tím, že už jsem animace, které vypadají jako hraný film, děsně přehlcený a odmítám to nějak významně oceňovat. Soustředil jsem se tedy na děj / prožitek a většinou to za moc nestálo. Je tu nepřeberné množství epizod, které jsou doslova o ničem, jen nezajímavé neprokreslené charaktery se 20 minut mlátí a klátí hlava nehlava. Mohl jmenovat: Mrtvý úhel, Šťastná 13, Obleky, Svědectví a tak dále. Pak jsou tady taky díly, které nejsou zcela bez nápadu, ale je to taková blbost, ještě rádoby vtipná, že to na mě dojem taky zrovna nedělá. Např.: Alternativní historie, Doba ledová, Když moc převzal jogurt a vlastně i ten Dobrý lov. Pak se mi tam pár epizod líbilo, ale zas to bylo jak prohnané přes kopírák. Řekněte mi, kde probůh vězí originalita v epizodě Za souhvězdím orla – něco takového už jsem viděl tolikrát. To samé platí i o dílu Na Sonnie si nepřijdete. Pěkný zápas dvou monster a tím asi tak hasne. Hrozně mě mrzelo, že tu většina epizod postrádá jakoukoli myšlenku, spokojí se jen s rádoby chytrou pointou. Tři roboti byli úsměvní, Požírač duší mě zaujal svou animací, to mi připadalo takové neokoukané (v porovnání se zbytkem) a Tajná válka ruských komoušů proti trapným bestiím měla pěknou atmosféru. Dobrý lov mě zpočátku hodně zaujal, ale pak se to podivným způsobem přetavilo ve uměle vypadající robo-scifi. Můj jasný favorit je artově pojatá Zimova modř, která je taková poklidná a na zamyšlení; člověk má pro jednou pocit, že cílem nebylo udělat válčící digibordel. Verdikt: "Pokud si místo toho pustíte ranní animáky na déčku, neuděláte chybu." ()

Galerie (24)

Zajímavosti (32)

  • Logo na uniformě a družici je téměř totožné s logem videoherní společnosti Bethesda game studios. (Guilemot)
  • Kostra vojáka držícího útočnou pušku, ze které čouhá květina, je odkaz na slavnou fotografii „Flower Power“ z roku 1967. (NiWi)
  • V 9. minutě chybí v jednom záběru postavám obličeje. (Duoscop)

Reklama

Reklama