Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Tim Miller a David Fincher sestavili antologii animovaných filmů, kde není nouze o děsivá stvoření, ďábelská překvapení a černý humor. (Netflix)

rikitiki

Vidět epizody tohoto souboru krátkých animovaných filmů s rozdílným pojetím, žánrem i výtvarnou stránkou jednotlivě, tak dám asi vyšší hodnocení. Některé díly byly skvostné, jiné průměrné, jiné slabé. Některé experimentálněji pojaté filmečky mě nudily. Při sledování celé série mě však hodně otrávilo četné opakování motivu: jsme sami někde uprostřed ničeho a něco na nás vybafne a sežere nás. Tenhle námět se opakoval tolikrát, až se mi zajedl a snížil známku, kterou sérii dávám. Přesto stojí za zhlédnutí, protože některé díly jsou mimořádně dobré. Osobně vysoce hodnotím ty, které přišly s humorem a vymanily se tak z atmosféry dekadentní apokalypsy a deprese, která většinou převažovala. Několikrát jsem si tak s chutí pustila epizody o alternativních Hitlerových koncích či o superintelgentním jogurtu. A díl o přízračném pravěkém moři měl nádherně posmutnělou atmosféru. SHRNUTÍ: Když poodhalíme roušku světa, vykoukne na nás jiný. A ten se nám vůbec nemusí líbit. ()

anais

Kdybych měl hodnotit jednotlivé epizody zvlášť, asi by vyšlo najevo jak nevyrovnaná kvalita tuto sérii provází. Je to ale důsledkem faktu, že co povídka, to unikátní přístup - formoou i obsahem. Jako celek je to nebývale kreativní a plné překvapení. Na každdý díl jsem se vyloženě těšil a byl jsem zvědavý, co přinese. Nejlepší epizody: The Witness (ta forma!), Suits (primitivní variace na Hvězdnou pěchotu, během pár minut ale vybuduje atmosféru srovnatelnou s dvouhodinovým filmem), Zima Blue (pomalé až meditativní, krásné), Good hunting (dobrodružství, romantika, anime, steampunk)... Ale každý bude mít jiný výběr - a to je na tom to nejlepší! ()

Spiker01

Vždycky jsem hrozně žral cinematic filmečky, které doprovázely marketingovou kampaň očekávaných her (nyní už jich ubývá) a roky jsem si přál pořádný renderovaný celovečerák k nějaké mé oblíbené hře (Batman Arkham). Love, Death & Robots mou touhu ukojilo pouze zčásti, už kvůli tomu, že víceméně každá epizoda využívá jiný typ animace a některé díly mi úplně nesedly. Jsem ale rád, že konečně oznámili druhou sezónu a pevně věřím, že Fincher s Millerem a fachmany z oboru přinesou více téhož zábavného. Seriál jsem si postupně dávkoval, ale pokud bych si měl vzpomenout a několik nejoblíbenějších dílů, tak to budou čtvrtý, sedmý a poslední. ()

eraserhead666

Mno, špatné to není, ale jako celek mě to jako úplně nezaujalo. Rozhodně mě to nějak nenadchlo. V hodně krátkých příbězích se jede spíše na vizualitu než nějaký hlubší obsah, což mi trochu vadilo. Bylo to moc pozlátkové, na rychlou konzumaci a buď bez pointy nebo s hodně prostou a jednoduchou. Pár příběhů mě zaujalo, potěšilo zpracování povídky Joe R. Lansdalea "Rybí noc", jak nemusím steampunk, líbil se mi východní steampunkový příběh o liščím démonovi, naopak mě zcela iritoval díl o Hitlerovi.  Nadšení fanoušků fantastiky i chápu, ale já nejsem zrovna cílovka. ()

D.Moore

Mám rád krátké povídky, je to docela složitá disciplína, protože tvůrci musí zaujmout, překvapit, rozjet opravdový příběh a ještě ho nějak uzavřít, aby se divák v závěru necítil okradený. Většině povídek z Love, Death & Robots se to všechno povedlo. Ať už byl kraťas ryze akční (vážný či vtipný), ať to byla komedie o jogurtu, který převzal vládu nad Zemí, nebo o třech robotech - turistech v postapokalyptickém světě, ať to byl nefalšovaný horor s Drákulou, jakého jsme ještě neviděli, nebo s vlkodlačími vojáky či opuštěnou astronautkou, ať to bylo filozofické zamyšlení nebo magická pouštní duchařina... Vše na mě nějak zapůsobilo. Různorodost scenáristů, režisérů a animátorů tomu dodala šmrnc, takže skoro každý film je animovaný v jiném stylu a jinak pojatý, jednou s láskou cituje Vetřelce, jindy se stejnou láskou paroduje Terminátora... Řadu těch filmů si pustím znovu._____Druhá řada má méně dílů, ale kvalita i různorodost zůstala. Snad každý ten kraťas bych chtěl jako celovečerní film, nejvíce asi poslední díl s obrem na pláži, ten byl dokonalý._____Třetí řada na to jde stejně jako předchozí. Epizod je méně, ale jsou opět skvělé. I ta nejslabší (předposlední) se mi vlastně moc líbila, nicméně do paměti se mi zapsala Fincherova lovecraftovská Děsivá výprava a potom kouzelně pitomá Noc mini mrtvých. ()

• Povídku původně napsal čínský spisovatel Ken Liu a byla vydána v jeho sbírce krátkých povídek „The Paper Menageri“. (NiWi)
  • Když robot v bazéně připevňuje kachličky, tak jsou některé popraskané. V dalším střihu jsou ale všechny v pořádku. (Duoscop)

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Herečka Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Národ grázlů, Doktor Spánek) se rozhodně nebojí střídat žánry. Vedle akčních blockbusterů si tak střihla i hororového záporáka, nyní vede sci-fi seriál… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (více)