Reklama

Reklama

VOD (1)

James Clayton, jeden z nejchytřejších absolventů vysokých škol v USA, je právě tím, koho chce Walter Burke mít ve své tajné službě. Když Clayton dorazí do výcvikového střediska, čeká na něj mnoho fyzických i psychických zkoušek. Burke má v oblibě především ty psychické, jako jsou nácviky výslechů, vydírání a odolnost na detektoru lži. Po základním výcviku se James dozví, že se pro CIA jako agent nehodí. Ale co když je i tohle jenom test? Právě v okamžiku, kdy začíná mít pochybnosti, pověřuje jej Burke úkolem objevit agenta ve vlastních řadách. Ve spleti různých zvratů a náhlých změn se James může spolehnout na jediné - věřit nelze nikomu a nic není takové, jak to vypadá. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (295)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Všechno je jinak aneb vítejte ve světě, kde všechno může být test, ale to neznamená, že se zároveň nemůže jednat o drsnou realitu. Al kraluje s přehledem jako vždy, ale nestálo by za to zfilmovat skutečný průběh příjímaček do CIA? To se takhle jednou dostavili tři zájemci ve složení dva muži a jedna žena. Instruktor zahájil akci slovy: "Všichni vám až doteď říkali, že agent CIA musí bejt především silnej, rychlej, trénovanej, vzdělanej, bystrej, schopnej... Kecy. Teď dojde na skutečnou pravdu a lámání chleba. Musíme bejt především bezohlednější a nelítostnější parchanti než ti, co stojej proti nám, protože jinak můžem rovnou sedět doma, řečnit o lidskejch právech a nechat Ameriku, Bůh jí žehnej, napospas všem komoušům, fašounům, Arabáčům, Rusákům, Číňanům, Japončíkům, barevnejm, teplejm, ateistům, altruistům, liberálům, feministkám a vší ostatní pakáži. Takže teď se ukáže, jestli jste ti, co na to maj, nebo ti, co se hoděj právě na to sezení doma a posluhování tý verbeži." Obrátí se k prvnímu muži: "Tady je pistole a vedle v místnosti tvoje manželka. Jestli seš budoucí dobrej agent a loajální Američan, tak ji zastřelíš a ani nemrkneš." Po minutě se adept vrátí se slzami v očích: "Jsem srab a vlastizrádce, ale nedokázal jsem to." Druhý adept, stejná podmínka, stejný výsledek. Nakonec je pistole předána ženě s tím, že manžel už je vedle. Žena odejde a po chvíli se z vedlejší místnosti ozve několik tupých úderů. Když se potenciální agentka poté vrátí k instruktorovi, je viditelně rozpálená hněvem: "To jste mi nemohli říct, že v té pistoli jsou slepé náboje? Musela jsem ho umlátit židlí!" ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Programátor James Clayton (Colin Farrell) ani netuší, že je již dávno v hledáčku "headhuntera" Waltera Burka (Al Pacino), jehož cílem je nábor nových lidí pro práci v CIA. A kdo by nechtěl být tajným agentem, že ano. Ale už samotný výcvik Claytonovi (a jeho souputníkům) ukazuje, že to není práce nikterak jednoduchá (když uděláte chybu, tak jste vláčeni médii na všechny strany, ale když uděláte vše dobře, tak se to nikdo nedozví). Jenže ani James ani nikdo jiný neví, že jsou jen figurkami na šachovnici Waltera Burka ... Sice má film docela hodně sestupnou tendenci - od naprosto dokonalého začátku po hodně ujetý konec (to by přece dlouholetý pracovník CIA měl vědět, že vykecávat se před zabitím nepřítele je hovadina, když už je mrtvý, tak jsou mu ty informace k ničemu ale když přežije, tak je dokáže použít). No ale co, po herecké stránce je film naprosto brilantní - Al Pacina jsem ještě neviděl hrát špatně, a Farrella, když se to vezme kolem a dokola, taky ještě ne. Když jim třetího do party dělá hezká Bridget Moynahan, tak už jsem spokojený úplně. Mé hodnocení se pohybuje někde mezi třema a čtyřmi hvězdičkami, ale proč sem tam některému filmu trochu nepřidat ... ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Ze všeho nejdůležitější je vědět, že nevíš ani hovno." Tak tohle vím naprosto přesně, takže bych patrně mohl vstoupit do služeb CIA. Jenže nevstoupím. Nicméně rozumím všem těm nejlepším studentům univerzit, že zahodí kariéry u Googlu či Microsoftu a nechají se naverbovat k CIA, kde je nečeká sláva, sex ani peníze. To dá přece rozum. Každý normální člověk by se určitě chtěl nechat mučit a ponižovat, aby pak mohl vraždit v zájmu své země. Že ne? Nějaké pochyby? Tak na vás si dám pozor, až vás budu testovat. Mě totiž testování baví a tady je všechno test. Nebo není? ()

zputnik 

všechny recenze uživatele

Na snímek TEST jsem byl zvědavý. 1. V hlavních rolích se zde objevují Al Pacino a Colin Farrell. 2. Zajímavý námět - mám prostě rád dějové zvraty typu "všechno je jinak". A mé následné pocity z filmu? Do jisté míry zklamání. Výkony Colina Farrella i Al Pacina jsou velmi dobré, stejně tak zaujme i samotné "zákulisí" CIA (výcvik i následná práce v terénu). Ale osobně jsem čekal podstatně více. Sice jde stále o snímek nadprůměrný, bohužel však (zpracováním) nijak výrazný nebo zasluhující si extra zvýšenou pozornost. Výborní herci holt všechno vždycky nezachrání; umět a snažit se musí i další. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Nebyl to špatný thriller, ale dlouho trvalo, než se něco stalo a pak se to stalo a byl konec. Děj určitě zajímavý, nedokáže však vtáhnout, divák zůstává jen na okraji a sleduje skutečně jen film. Colin Farrell je opravdový talent, dokázal svého agenta zahrát hodně uvěřitelně, Al Pacino mě naopak celkem zklamal - jeho zestárlému agentu nedokázal dát jasný smysl svého počínání. A tak ačkoliv padouchy umí hrát skvěle, tohle si za rámeček nedá. Jinak kamerově i střihačsky to na agentský film sedí. Škoda jen celkem bezzubého scénáře. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (6)

  • Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)
  • Při scéně na Farmě, v níž Colin Farrell společně s dalšími rekruty hraje karty, jednomu z nich, bývalému policistovi z Miami, říká Sonny Crockett. Colin Farrell si o tři roky později Sonny Crocketta zahrál ve filmu Miami Vice (2006). (Pedro Morales)
  • Ač je ve filmu James Douglas Clayton (Colin Farrell) pasován do role jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších agentů, tak ve scéně, kdy jsou on a Walter Burke (Al Pacino) v autě a míří na něj zbraní, o níž ho Walter Burke přesvědčuje, že jsou v ní pouze slepé náboje, mu není divné, že když před pár minutami střílel na svého kamaráda, byly vidět záblesky a slyšet, jak se kulky odráží od kovu. Také mu jako nejlepšímu agentovi nepřijde zvláštní, že Walter Burke, který ho přesvědčuje o tom, že zbraň, kterou na něj míří, není skutečná, se ve chvíli, kdy ji na něj vytáhne vyděsí, polije kafem a pak ho neustále s vyděšeným výrazem přemlouvá, aby ji dal pryč a přestal na něj mířit. (fleker)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno