Reklama

Reklama

The Man from U.N.C.L.E.

(seriál)
USA, (1964–1968), 87 h 36 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvůrci:

Sam Rolfe

Hrají:

Robert Vaughn, David McCallum, Leo G. Carroll, Eddie Albert, Karel Hradilák, George Macready, Sid Haig, Florence Marly, Victoria Vetri, Earl Palmer, Jay North (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(105)

Obsahy(1)

Seriál sleduje tajné agenty Napoleona Sola (Robert Vaughn) a Illyu Kuryakina (David McCallum), kteří pracují pro tajnou mezinárodní kontrašpionáž a agenturu pro vymáhání práva s názvem U.N.C.L.E. (United Network Command for Law and Enforcement). (sator)

Recenze (5)

blondboss 

všechny recenze uživatele

U.N.C.L.E. vznikol v podstate ako televízna verzia bondoviek a viezla sa v 60-tych rokov na vlne popularity aj vďaka tomu, že v tom čase fičali Connery Bondovia, Mission Impossibles a podobné špionážne záležitosti. Tento seriál je z nich ale najslabší a viac-menej neponúka nič nové a zaujímavé. Väčšinu dielov som sa nudil. Napriek tomu to odštartovalo sľubnú hereckú kariéru Roberta Vaughna. Celkovo ale veľmi priemerný seriál. 50 % ()

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (1) - 23. ročník (za rok) 1965 - *Nejlepší televizní pořad + nominace (4) - 22. ročník 1964 - Nejlepší herec v seriálu - Robert Vaughn, 23. ročník 1965 - Nejlepší herec v seriálu - David McCallum, Nejlepší herec v seriálu - Robert Vaughn, 24. ročník 1966 - Nejlepší seriál ()

Reklama

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Seriál, který se v šedesátých letech vezl na vlně popularity série bondovek. Je tu všechno: chrabrý špion (Vaughn) s parťákem (McCallum) a drsným šéfem (Carroll) a spousta padouchů, vynálezů a krásných žen. Při sledování se, podobně jako u jiných seriálů typu Knight Rider, nemůžete ubránit dojmu, že to je dost pakárna, ale stejně se díváte... ()

sator

všechny recenze uživatele

Seriál sleduje tajné agenty Napoleona Sola, kterého hraje Robert Vaughn, a Illyu Kuryakina, kterého hraje David McCallum, kteří pracují pro tajnou mezinárodní kontrašpionáž a agenturu pro vymáhání práva s názvem UNCLE (United Network Command for Law and Enforcement). ()

atiratha 

všechny recenze uživatele

No, dokáže tohle váš kečup? Už od první série balancuje na hraně parodie žánru a dokonce sebeparodie. Některé hlášky jsou jak z Teleshoppingu s Horstem Fuchsem, ale ty krásné ženy, vtipy, úžasný vizuál a hlavně dnes už těžce retro hračky z něj dělají nezapomenutelnou záležitost. Mám chuť zahrát si No One lives Forever. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (8)

  • Akronym T.H.R.U.S.H. (zločinecká organizace a protipól U.N.C.L.E.) znamená „Technological Hierarchy for the Removal of Undesirables and the Subjugation of Humanity“. (Tai_K_B)
  • Tato epizoda je zároveň prologem k seriálu The Girl From U.N.C.L.E. (od r. 1966). Hlavní hrdinku v této pilotní epizodě ztvárnila Mary Ann Mobley, která byla poté ve zmíněném spin‑offu nahrazena Stefanií Powers. Stejně tak její agenturní parťák byl po natočení pilotu přeobsazen z Normana Fella na Noela Harrisona. Seriál The Girl From U.N.C.L.E. byl vysílán souběžně s 3. sérií The Man From U.N.C.L.E., měl však velice nekvalitní scénář a po prvním roce natáčení byl ukončen. (Tai_K_B)

Související novinky

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)

Cruise vyměnil špionáž za... jinou špionáž

Cruise vyměnil špionáž za... jinou špionáž

27.05.2013

Dlouho plánovaný celovečerní remake stařičkého špionážního seriálu The Man From U.N.C.L.E. se od začátku potýkal s problémy. Původně jej chtěl režírovat Steven Soderbergh s Georgem Clooneym v hlavní… (více)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Guy Ritchie: Od detektivky k špionáži

Guy Ritchie: Od detektivky k špionáži

11.12.2011

Celovečerní remake komediálně-špionážního seriálu ze 60. let The Man from U.N.C.L.E. měl pro studio Warner Bros. původně režírovat Steven Soderbergh. S hlavní rolí (agent jménem Napoleon Solo) byl… (více)

Reklama

Reklama