Reklama

Reklama

Cagneyová a Laceyová

(seriál)
  • USA Cagney & Lacey
USA, (1981–1988), 102 h 45 min (Minutáž: 47–100 min)

Scénář:

Peter Lefcourt, Joe Viola, Donna Powers, Wayne Powers (více)

Hrají:

Tyne Daly, Al Waxman, John Karlen, Martin Kove, Sharon Gless, Meg Foster, Carl Lumbly, Harvey Atkin, Sidney Clute, Paul Mantee, Dick O'Neill, Robert Hegyes (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(126)

Obsahy(1)

Alice Christine Cagney (Sharon Gless) a Mary Beth Lacey (Tine Daly) sú dve ženy, ktoré sa zhodou okolností stanú policajtkami. Dve rozdielne policajtky, s odlišným zázemím, s rozdielnymi charaktermi a vyhliadkami do budúcnosti, ktoré berú svoje povolanie vážne a dobre spolu vychádzajú. V jednotlivých dieloch ich sledujeme pri vyšetrovaní kriminálnych prípadov a zároveň sledujeme ich vzájomné vzťahy. Osobné konflikty, čo sa sem-tam vyskytnú, sú vcelku prirodzené medzi ľuďmi, ktorí úzko spolupracujú pri úlohách, ktoré so sebou prinášajú životunebezpečné situácie.

Cagney a Lacey ako kriminálny seriál so ženskými hlavnými hrdinkami bol počas svojho trvania veľmi úspešný aj v zbieraní ocenení (30) a nominácií (51). (pravo)

(více)

Recenze (6)

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (1) - 43. ročník (za rok) 1985 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sharon Gless + nominace (12) - 41. ročník 1983 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Tyne Daly, 42. ročník 1984 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Tyne Daly, Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sharon Gless, 43. ročník 1985 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Tyne Daly, 44. ročník 1986 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Tyne Daly, Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sharon Gless, 45. ročník 1987, 46. ročník 1988 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sharon Gless ()

Lavinia 

všechny recenze uživatele

Velmi lidský seriál z let dávných, kde rodinné poměry policajtek nepůsobí tak uměle a trapně jako obvykle. Dnes samozřejmě se už trochu prachu usadilo a místy zločiny působí naivně, ale na svou dobu velmi dobré. ()

voidindigo 

všechny recenze uživatele

Ty nízké hodnocení moc nechápu. Je pochopitelné, že tento seriál už může působit zastarale (např. žádné CGI, a v 80. letech se tak často nepoužívalo zaschlé semeno jako důkaz), ale připadá mi, že byl lepší než všechny ty Kriminálky Miami a Zákon a pořádek z prostého důvodu, že se zaměřoval na osobnosti a osobní životy hlavních postav, a ne jen na případy, a na svou dobu byl většinou dost inteligentně napsaný. Cagney and Lacey a Homicide (Zločin v ulicích) jsou asi jediné policejní seriály, které mě vyloženě bavily (pokud nepočítám Dextera, který ovšem možná ani není čistokrevný policejní seriál). ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama