Městečko Twin Peaks - Návrat

(série)
  • USA The Return
Z natáčení 2
Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 18 h (Minutáž: 60 min)

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch, Mark Frost

Kamera:

Peter Deming

Kyle MacLachlan, Michael Horse, David Lynch, Miguel Ferrer, Chrysta Bell, Naomi Watts, Robert Forster, Laura Dern, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Don Murray (více)

Nový osmnáctidílný limitovaný seriál, režírovaný výlučně Davidem Lynchem, pokračuje 25 let poté, co obyvatele svérázného městečka na severozápadě USA šokovala děsivá vražda jejich místní královny, mladé studentky Laury Palmerové. Scénáristy a výkonnými producenty Twin Peaks jsou tvůrci seriálu David Lynch a Mark Frost, výkonnou producentkou je Sabrina S. Sutherlandová. (HBO Europe)

Diskuze

LeoH

LeoH (hodnocení, recenze)

Mantegna

Ale jinak – taky jsem to maloměstské hemžení pomilováníhodných postaviček v prvních dvou řadách miloval a dodnes miluju, líbila se mi dokonce i celá druhá řada včetně nechvalně proslulého dílu režírovaného Diane Keaton, ale děsil jsem se, jak na tuhle „soap operní“ rovinu seriálu dokáže nová řada navázat a jestli je to vůbec možné – protože svět už je jinde, ba dokonce i já stará konzerva už jsem uvnitř jinde. To, že se (zatím?) moc nenavazuje a místo toho se konečně pořádně rozpumpovala „zásvětní“ stránka věci (na což jsem v devadesátkách taky furt čekal), považuju za geniální tah a každopádně je to Lynchovo a Frostovo tvůrčí právo a na mě jako na divákovi je, jestli se na ně za to budu vztekat nebo si užiju to, s čím přišli. Po tom lidském teplu se mi taky trochu stýská, ale to, co jsem dostal místo něj, na mě jako kejda rozhodně nepůsobí. Badalamentiho muziku zbožňuju, ale syrovost lynchovských hukotů a bzukotů se mnou taky dělá věci. Atd. atp., zkrátka jsme v hájemství osobních vkusů, očekávání, kontextů.

na příspěvěk reagoval Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Zajímalo by mě to množství zklamaných, kteří se těšili na pokračování osudů obyvatel městečka na severozápadě USA. A dostali tuto bezvýznamnou lacinost. Jak píšu - bizarnost a neukotvenost je z tvůrčího hlediska to nejsnadnější. To první co tě napadne, taky hned natočíš. Je to lhostejné, co se děje v nové sérii. Lhostejné mi není, že to má být Twin Peaks. Umění už tu dávno dalo vale.😢😥😰😪

na příspěvěk reagoval LeoH, PetrVabruscak

papez12

papez12 (hodnocení, recenze)

Gianni_B

takto je to mix historie "surealne" prepchaty a otoceny na Twin peaks, vela ufo veci a podobne, indianske veci.... je to hrozne a tazke citanie, ale pomohlo mi to pochopit niektore veci a to fundamentum celeho toho "pribehu" ak sa to tak da nazvat. proste dejovo je to 0, je to pisanie o jednotlivych postavach z mestecka, hitoricky ako nejake dejiny, ale ked z celej veci aspon nejaky kusik do niecoho zapadne ze potom pochopim nieco v suvislosti s majorom Briggsom a s Log Lady tak je to v OK a nebola to zbytocnost citat. Chce to pre fans nejaky vycuc dvojstranovy ...

Mantegna (hodnocení, recenze)

Twin Peaks - Return po Česku https://youtu.be/AseQZzHyp3M 👎🏿🙈🙈😰 Jak jsem tu psal nová série nemá scénář, herci nemají co hrát, tak většinou jen stojí a pitomě čumí a skladatel nemá podněty ke složení čehokoliv, protože život zmizel. Vidíme zde tuny surreálných nesmyslností, které nikdo nikdy nevysvětlí. Většinou jsou lacině bizarní, což je z uměleckého hlediska to nejsnadnějsí. Nikdo už dnes nevysvětluje Lynchovu dámu za radiátorem z debutu Eraserhead nebo onu zrůdičku ze stejného filmu, kterou Pete Martell z pily z Twin Peaks ve stejném filmu rozpárá nůžkami i s povianen. Nikdo nevysvětlí tuny postav z dalších Lynchových filmů jako ze Zběsilosti v srdci, Lost Highway,Enland Impire, které často jen bizarně projdou z levé strany obrazovky/ plátna na pravou stranu atd. V Twin Peaks casting čítá přes čtyři sta postav. Jejich úkolem je odvádět pozornost od faktu, že chybí scénář. U starého Twin Peaks jsem věděl o všech postavách. Věděl jsem co dělají a chápal jejich charakter i motivace. Jedno jestli šlo o vedlejší role jako státní návladni Daryl Lodwick, bedňák rockové kapely Rusty Tomaski nebo můj oblíbený mýtoman Ernie Niles. Miluju je všechny. Jsou to drahokamy filmové scénáristiky. To co se děje v Twin Peaks je lhostejná bezvýznamná kejda. Jak to říká Cooper v kasínu po otočení páky: Hello.🙈🙈🙈🙈👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿🙊💩

na příspěvěk reagoval LeoH, chezush, LeoH, papez12

papez12

papez12 (hodnocení, recenze)

masaker, David Lynch odtrhnuty z retaze, pre tych co nevideli povodny serial, film + missing pieces a necitali knihu od Marka Frosta - The secret history of Twin Peaks - pre tych to bude cisto nepozeratelne. Mame nasliapnute na najrozporuplnejsie hodnotenu vec, ti ktori netusia o com to je a pozerali prvy krat, nepochopili a vyodpadovali a ti zasveteni, ktori necakali ze to bude rovnake jak povodny serial, ale chceli Lynchovinu , ti budu davat 5 *.  Za mna super. Sice som cakal viac divnosti, viac starych postav, aj tak to je uplne vynikajuce, ked porovnam s tym co sa produkuje posledne roky v televizii, tie vsetky oblbovaky..... kde tvorcovia vnutia ludom co kde maju ako citit a mysliet si, tak toto je uplny unikat, je citit ze Lynch nie je nikym ovladany, a kasle na to co si divak mysli, "bud pod so mnou, alebo to nepozeraj" , velky prostrednik do tvare naivnym divakom a najma tvorcom bezduchych odrhovakom kvoli €....

na příspěvěk reagoval Gianni_B

2-Xtreme

2-Xtreme (hodnocení, recenze)

Po prvych dvoch dieloch musim konstatovat moje velke nadsenie a som rad za evoluciu, nie len nostalgiu. Inak titulky na vsetky 4 diely uz su na titulky.com, ripnute z HBO GO.

Gianni_B

Gianni_B (hodnocení, recenze)

Tak jsem včera večer viděl prvních dvanáct minut prvního dílu a mám z toho zatím akorát díru v hlavě :-D

Matty

Matty (hodnocení, recenze)

Vedle králíčků hodně pobavil "on-the-nose" odkaz na Kafku v podobě jeho velkého portrétu v kanceláři FBI.

Bluntman

Ale já jsem ten odkaz pochopil...jen jsem si nejsem zcela jistý hereckým umem Cery :D...chápu že je to "hvězda", ale já si pod tím kostýmem místo čepice představím čelenku z Juna, stejně jako ty jeho kaťata a nemohu musím se prostě smát :D

Shakaar (hodnocení, recenze)

Jinak je to jiné, dalo se to čekat. Mám hodně dojem, že Lynch konečně dostal volné ruce k tomu udělat seriál podle svých představ a to co nyní vidíme, to mělo být pravděpodobně už v původním Twin Peaks, s tím, že tehdy na to televize nebyla na to ještě připravena. Skoro bych řekl, že to je Twin Peaks bez Twin Peaks a tak trochu mě název mate, že tam dá se říci ani není třeba. Co se jinak nezměnilo, Lynch má neuvěřitelný vkus na krásné holky, vždycky úžasná hudební závěrečná sekvence, kde když už nic, tak pro to stojí do konce vydržet - pro ty co díly připadají příliš "nudné". Znovu píšu, na styl Lynche je třeba si zvyknout, možná jsem si měl dát pár jeho filmů jako Blue Velvet nebo Mulholland Drive, abych se naladil na jeho "notu". Hold to nejsou žádné baterečky, ale v podstatě ztělesněné umění...

na příspěvěk reagoval m.abrams

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

LeoH , Shakaar

LeoH: Díky.

Shakaar: Cera má na sobě oblečení, které měl na sobě Brando v Divochovi (jo, jméno Cerovy postavy není náhodné a odkazuje k minulosti kinematografie podobně jako třeba Laura ad). Plus teda trochu naráží na jiné osobnosti svým povídáním. Taky mi to ale přišlo natolik nepatřičné, že nevím, co si o tom v kapitole vymezující se vůči Městečku Twin Peaks (pití kávy!) myslet.

na příspěvěk reagoval Shakaar, LeoH

Shakaar (hodnocení, recenze)

Co to proboha má ten Cera na sobě :D :D...nemohu si pomoci, ale tohleto na něj rozhodně nepasuje

na příspěvěk reagoval Bluntman

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Každopádně čekám, že se objeví fanouškovský sestřih série, který bude obsahovat jen scény odehrávající se v Twin Peaks. :-)

Shakaar (hodnocení, recenze)

Jsem to jen já, nebo taky to tak máte, že se původní intro Twin Peaks je víc "sexy":D, teda pasuje na hudbu více. Chybí mi prostě ten ptáček a ta pila :-D. Když už tedy písmo titulků David nechal...

na příspěvěk reagoval Kaufman

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

První díl je čistá lynchovina, nejlíp snese srovnání s Mulholland Drive, Lost HighwayInland Empire.

Mantegna (hodnocení, recenze)

Tak ve čtvrém díle nám konečně po bezmála už čtyřech hodinách trochu zajazzuje Angelo v kuchyňské scéně a hned je veseleji.😉Zatím ze čtyřech dílů mám dojem, že je to takhle neuvěřitelně stupidně točeno záměrně. Pokud to je ovšem nechtěné, tak brrrr.🙈☝️👎🏿❄️❄️❄️☃️🌨🌨

Kaufman

Kaufman (hodnocení, recenze)

Zatím je to spíš Mulholland Drive, ale když to časem bude víc zase Twin Peaks tak budu spokojený:-)

Shakaar

Mně už zbývá jen patnáct. Jsem zvědavý na tvou reakci se scénou s čokoládovými králičky z policejní stanice Twin Peaks ze třetího dílu:-)

Mantegna

Souhlas s PetrVabruscak že seriál si v prvé řadě chce najít svou vlastní cestu, Lynch už v minulosti říkal v rozhovorech, že nebude zcela navazovat na to co bylo před 20 lety, že samosebou tam budou staré postavy a odhalí se něco co bylo za těch 20 let, ale měla by to být půda hlavně pro nový příběh. Ostatně z původní série zbývalo dovyprávět co bude Dalem po té co se do něj dostane Bob, jinak bych řekl že bylo vše prakticky dané, hlavně tím, že vrah Laury byl prozrazen relativně brzy. Pak následoval ten příšerný prostředek druhé řady, nová love interest Dalea - kde bylo vidět absence Lynche, který se vrátil až na konec řady. Takže viděl jsem něco nového, střípky starého, klasické lychovské pojetí, já jsem neměl zas tak strašné očekávání, protože bylo naprosto jasné, že ta laťka kterou nastavili před dvaceti lety bude obtížné zdolat a že se proto vydali trochu jinou cestou - navíc při sledování Twin Peaks, jako Lynche se musíš Lynchovi přizpůsobit, on se nikdy publiku nepřizpůsoboval. Zbývá 16 dílů a těším se na další.

na příspěvěk reagoval Mantegna

Mantegna (hodnocení, recenze)

Už jsem viděl celé první dvě části. Jupíí. A nemohu než souhlasit s mým prvním názorem. Jen si říkám, že to nebude i dál takhle lhostejné. Postavy se střídají a mizí. Nikam se nevyvíjejí natož, aby vzbuzovaly nějaké sympatie. Jsou to položky určené k zapomenutí. Žádný nový Windom Earle, Benjamin Horne, Log lady, Bob, Leland,Albert Rosenfield atd. na obzoru.😰😢😎Hudba je inspirována city, vášněmi, myšlenkami. Těch je v prvních dílech pramálo, proto taky pramálo hudby. Málo citů a vášní = málo muziky. 😉Není k čemu ji skládat. Chybí citový materiál. Zatím tu vládne sureálný chaos, v němž se dá spojit všechno dohromady.

na příspěvěk reagoval Shakaar

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Chystá David Lynch nový seriál?

Chystá David Lynch nový seriál?

28.11.2020

Legendární režisér David Lynch (Modrý samet, Městečko Twin Peaks) se chystá na natáčení nového seriálu. Tato informace se objevila v týdeníku ProductionWeekly, jenž je zdrojem dat o nově chystaných… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů