Městečko Twin Peaks

• USA Twin Peaks (více)
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–2017), 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost (více)

Ve Twin Peaks je nalezena brutálně zavražděná Laura Palmer. Zvláštní agent FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) spolu se šerifem Harrym S. Trumanem (Michael Ontkean) brzy zjistí, že v tomhle napohled spořádaném maloměstě není nic takové, jak se zdá. (Magic Box)

Diskuze

Vault_13 (hodnocení, recenze)

Ve FWWM - scéna ve skladišti...

formica table - for Mike a table

(možná náhoda, ale u Lynche nikdo nikdy neví))...navíc má zelenou barvu, stejně jako prsten). V souvislosti s tím, v poslední epizodě seriálu stojí Annie za stolem, na stole nic není (prsten), takže si ho možná vzala a to by vysvětlovalo, proč se na konci Coop/Bob ptá, jak je Annie. Protože ví o tom, že si vzala prsten = bude ji muset zabít (prsten je známka smrti). To by tomu šílenému smíchu dodávalo nový rozměr. V nerealizovaných scénách je prý navíc, že prsten měla, ale pak jí ho v nemocnici ukradla sestra (takže nakonec by byla osvobozena?). To už se nedovíme, třetí řada se nekoná.

Vault_13 (hodnocení, recenze)

Myslím, že se zdál Cooperovi, ale kdy, to je otázka. S tím, že celý FWWM je sen, který se zdá Cooperovi po poslední epizodě (to by se mu zdál uvnitř vigvamu, nebo v čekárně), nesouhlasím. Ale to, že první část do zmizení Desmonda je sen, už jsem ochotný připustit, je tam spousta náznaků, dialogy jsou přinejmenším divné a "snové".

divnosti:

Jedna věc ukazuje, že by to mohlo být až po filmu, když Desmond v Deer Meadow říká : "Okay, that's it. I've had enough of the waiting room now."

Stanley: "You know, Agent Desmond, I figure this whole office, furniture included, is worth 27,000 dollars."

Potom tam je podle mě odkaz na jednookého Jacka (tím pádem druhý argument pro ty, co říkají, že se to zdá Cooperovi až po seriálu...a sakra :D): Na poutači před restaurací Hap´s svítí obličeji klauna? jen JEDNO OKO a Stanley a Desmond mluví s JACKEM, který je nasměruje k Irene:

"Now, her name is Irene and it _is_ night. Don't take it any further than that. There's nothin' good about it."

Potom se jich ptá dvakrát ten chlap na baru, jestli se baví o té zavražděné holce.

Desmond ve scéně s vylitým kafem a hodinkami říká, že je pozdě. Stanley že není, že je velmi velmi brzy. (záleží na úhlu pohledu no:))

Potom říká v kempu Stanley: "Nine's really late. We are really early."

Sam: "I'm gonna make myself some Good Morning America. You want some?"

Stanley 2x: "We really do need a good "wake me up", don't we, Agent Desmond?"

...ve filmu myslím nakonec nebylo:

Carl: That's alright. I was having a bad dream. I was dreamin' about a joke with no punchline."

...spousta narážek na spánek, na sny.

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

Wheelcrusher: Bojim se ti něco napsat, aby si nepotkopal mojí myšlenku, ale zkusim to.

Jedna z interpretací(né z mé hlavy): Možná se film neodehrává před seriálem, ale po seriálu. Je tam spoustu snových sekvencích, jak si třeba někdo ten případ představuje/sní. Ve scéně, kdy se Laura probudí vedle raněné Daleovo přítelkyně, jí řiká, že hodný Dale je ve vigvamu. Nemůže se ti zdát o někom, koho si v životě neviděl/neslyšel a dokonce znát jeho jméno. V závěrečný scéně jak Laura tak Dale jsou podle mě osvobozený od Boba, Laura brečí štěstím, Dale má radost a je tam anděl - typickej "lynčovskej" postmodernismus.

Tahle interpretace filmu se mi i zdá dost pravděpodobná vzhledem k tomu jak seriál improvizovaně vznikal, že autoří během seriálu vymýšleli, co má následovat (někde jsem to četl nebo nevim, proč to mam zafixovaný). Nicméně je škoda, že nejsou osudy postav, který jsem si během seriálu oblíbil, nějak dořešeny. Při výbuchu banky jsem byl v šoku, že by moje tajná láska zemřela. Drobet mi uklidnilo, že s ní počítali do třetí série.

na příspěvěk reagoval Duncan66

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

Wheelcrusher: A ani ten klíč neobjevíš(?), ale prý tam je :D Něco ve smyslu: "Žili sme ve snu." Ale sám tomu nerozumim, tak to nechci nějak moc zastávat a už vůbec někomu cpát.

Jojo, škoda, že ještě neni třetí řada, protože skončilo něco, co nemělo obdoby. :o) Největší zklamání na tom seriálu tak zůstává, že skončil. Určitě je i zajímavý alternativní konec poslední epizody, který se nepoužil.

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

Wheelcrusher: A jak to mělo skončit? Všichni měli umřít? Všichni se měli sejít v Black Lodge? Život nekončí, život pokračuje a někde se to utnout muselo. Navíc mam takovej dojem, že ve filmu (byl natočenej až po seriálu) je nerozluštitelnej klíč k seriálu. :o)

Angelic-77

Angelic-77 (hodnocení, recenze)

Nejlepší seriál všech dob, naprosto famózní jsou hlavně díly režírované Lynchem. Poslední díl byl rovněž bomba, nechápu zklamání některých diváků - ne všechno musí vždycky skončit dobře...Bez zaváhání jasných 100%.

Pitrsss

Pitrsss (hodnocení, recenze)

Vault_13: to samozřejmě chtěl, měl ale vrtalo hlavou, jak se dovtípil, že poldové půjdou zrovna do toho domu (šli tam kvůli tomu papauškovi)

Vault_13 (hodnocení, recenze)

Pitrsss: Musel bych si to osvěžit (a možná to udělám:D), jestli měl Bobby nějaké info, ale jinak se Bobby chtěl jen prostě zbavit Lea kvuli Shelly ;)

Pitrsss

Pitrsss (hodnocení, recenze)

Mám takový malý dotaz. Jsem teprve na začátku, dokoukal sem 4. epizodu a jedna věc mi nejde do hlavy. Když Cooper a šerif přijdou do domu Jacka Renoa (snad to jméno píšu dobře), tak tam odtamtud zdrhá Bobby, který tam nastražil Leovu košili, jestli sem to dobře pochopil. Ale jak mohl Bobby vědět, že půjdou policajti zrovna do toho bytu..? uniklo mi něco, nebo bych to ani vědět neměl zatím..? dík

Vault_13 (hodnocení, recenze)

Wade W.: No "rovnako" asi ne, Catherine mohla zdrhnout do lesa, kdežto Audrey byla připoutaná ke mříži :D

Lou_DLy

Lou_DLy (hodnocení, recenze)

po shlédnutí posledního dílu jsem dost litovala, že jsem si ho pustila (a to jsem byla varována!), teď - po pár měsících - už se z toho zotavuju
btw tehdy jsem se progůglila do spousty fanwebů a většinovové výsledky diskusí byly, že Audrey žije! no, spalo se mi trochu líp :)

Wade W.

Wade W. (hodnocení, recenze)

Vault_13:Audrey podla mna mohla prezit rovnako ako prezila Catherine  pri tom vybuchu v druhej serii .Nelogicky a zahadne XD.

Vault_13 (hodnocení, recenze)

...tak jsme se konečně dočkali ofiko kompletu seriálu na DVD i u nás. :)

Joe321

Joe321 (hodnocení, recenze)

-Harry, I have no idea where this will lead us, but I have a definite feeling it will be a place both wonderful and strange. / To je prostě nádherná hláška.

David Lynch chce natočit animák

David Lynch chce natočit animák

09.04.2024

Ono to s tím jeho důchodem možná nebude tak horké. Když se slovutný filmový tvůrce David Lynch (Mulholland Drive, Zběsilost v srdci) v roce 2017 vracel ke kultovnímu Městečku Twin Peaks, nechal se… (více)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti