Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Tochal

V roce 2011, ve dvaceti letech, jsem dal jednu hvězdu a napsal toto: Hloupý, bla bla bla dlouhý, nudný a až bla bla neskutečně blablablabla otravně ukecaný bla seriál. Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla. V roce 2021, ve třiceti letech, dávám čtyři hvězdy a zatím nepíšu nic víc, než že jsem zatím zhlédl 1 sérii a bavím se. ()

Hepy13

Tak tento seriál jsme s bráchou vždycky nesnášeli. Není to ani vtipné, ani zajímavé, je to totálně o ničem. Ty dvě kvočny co tam kvákaj jsem měl vždycky chuť nejradši zastřelit. Takový bláboly co jim lítaj od zobáku, fakt děs, tady už chybí jen digitálně dodělat prach od pusy. Lituju ty lidi co tuto blbost musí dabovat. Ale co mi připadá naprosto absurdní, je ten vztah a komunikace mezi matkou a dcerou. Co to jako má být? Nevěřím že něco takového vůbec může existovat (i když v Americe je možné všechno). Pokud ale existuje, tak bohudík za to že tam nežiju. Korunu všemu nasadily délky epizod. Místo běžných "sitcomových" 20 minut, je tu 40 minut utrpení a to je vážně moc. Pro mě jeden z největších seriálových omylů. Když na to v TV náhodou narazim, tak musím přepínat okamžitě pryč. ()

Bukk

Holky do nepohody. Nejspíš jsem neviděla všechny díly, ale drtivou většinu ano. Příběh se vyvíjel a my měli možnost projít si skrz na skrz životy obyvatel Stars Hollow. Ze všech Roryiných známostí (ne že by jich bylo nějak moc) jsem měla nejraději Jesse. Nebyl to žádný těžký pohodář, jak se mohlo zdát. Tou poslední řadou se ale nějak všechno zvrhlo, Lorelai se nejspíš pomátla a absolutně jsem nechápala, která bije. I přesto bych si nedovolila kanál přepnout, kdybych je tam uviděla. ()

husokachna odpad!

Kdyby tam nebyly ty dvě přechytralý píče, tak to není tak špatný. Když procházím kolem televize, je tohle to nejotravnější, co na mě z ní řve. Dokonce už to předstihlo i ordinaci a ulici. UPDATE: Měním na odpad, protože to zase dávají a já to začal upřímně nenávidět. Jediný, co by mě mohlo obměkčit, by byla hardcore mother-daughter akcička, ale nesměly by u toho otevřít hubu (tím myslím na mluvení). ()

BigMarthy

Jen za ten překrásný konec musím udělit plný počet hvězd. Nejedná se o tuctový seriál, i když se tak na první pohled může zdát. Pokud mu dáte šanci, nezklame vás. Po čase jsem vlastně přestal úplně vnímat ztřeštěné dialogy, které jsou v očích mnoha lidí pro tento počin přímo signifikantní. Viděl jsem sám sebe, osoby v mém okolí, velké zvraty i návraty. Byly chvíle, kdy jsem se na Lorelai nemohl ani podívat, pak ji stejně vše odpustil. Těžko hledat správná slova, děkuji tvůrcům za veškerý krásný čas, který jsem mohl u Gilmorových děvčat strávit, nelituji ani jediné minuty. ()

Grafito

V málokterým seriálu je tolik inteligentního humoru a šarmu zároveň.. P.S. i když pozdější série už byly slabší.. holt se přetáhlo, jak je u seriálů obvyklý.. ()

laserr

Dřív sem to bral jako příjemný seriál. Poté, co sem se začal dívat pravidelně se z toho stala naprostá bomba, která mě už asi nikdy nepustí. Až na fakt, že takto rychle se mluvit snad ani nedá, velmi realistické-postavy mají poměrně jasný charakter dle kterého se řídí a občas "ruka osudu" udělá totální zvrat v ději, aby to bylo zajímavější. A je to zatraceně moc vtipný. ()

strangercz

Seriál kvůli kterýmu chodim ze školy rovnou domu hlášky na každým rohu a taky mě naučil pít kafe. edit: Po 15 dílech sedmé má chuť to snížit na na 4* ale pořád je tu prvních 6 řad i když sedmá řada neni rozhodně nejhorší moc se to zamotává a stává se stoho pomalu ale jistě telenovela ()

ashtangi

Ze začátku jsem byl nadšen, ale později jsem přišel na to, že jde jen o plky, plky a zase plky. Možná to bude tím, že jsem to sledoval napodruhé. Jsem si jist, že napotřetí bych dal jen jednu hvězdičku :D ()

Czernozub

Ztřeštěné dialogy, groteskní zápletky a svérázné postavyčky obyvatel maloměsta, to vše zabalené do seriálu s krásně odlehčenou atmosférou, vtipem a nadhledem- to jsou Gilmorky. ()

smerďakov

Já ty holky zbožňuju. Získali si mne svým smyslem pro humor, jeho načasováním a formou, svou bezprostředností a notnou dávkou sex-appealu. Udrželi si mne smysluplným příběhem a rozvíjením postav. A nikdy mě neztratí. ()

Linki

Je prinajmenšom pozoruhodné, že jednotlivé diely a série sú pomerne vyrovnané, čo sa týka humoru a spracovania. Len jeden faktor vyčleňuje niektoré diely nad ostatné: prítomnosť Jessa. Predsa len, keď sa Roryin svet krútil okolo neho, bolo to vcelku realistickejšie. Prečo štyri hviezdičky? Zaujímavé hlavné hrdinky (typovo), ich zvláštne záujmy a zvyky, ale vždy uveriteľné, super hlášky, pozoruhodné vedľajšie postavy,... Seriál je vhodný aj pre dospievajúcich - nedá sa pri tom úplne osprostieť. :D Resp. myslím, že vôbec. Iba sa niečo naučiť o živote, aj keď... Nedostatok? Finančné zázemie rodiny, ktoré veľa vecí v seriáli pohne ďalej, pri čom "bežného" amerického občana by daná situácia dosť drvila a nemohol by si dovoliť také móresy. Ale fajn, už len dúfať, že aj v skutočnosti majú solventnejší ľudia aspoň také deti. ()

Pidzey

Neskutečně hláškující seriál kde odpustíte že se celý díl vlastně nic moc neděje.Je to až k nevíře kolik slov za minutu dokáží hrdinky vypustit.Pohotovost všech postav je pravda trochu nereálná,ale o to vtipnější. Ty dvě holky v geniálním podání Lauren Graham a Alexis Bledel jsou tak úžasné a krásné že bych je chtěl mít doma..ale nevím jak dlouho bych to s nima vydržel. Tenhle seriál dokonale dokáže odprostit od stresů všedního života a pokud se chcete odreagovat z blbého dne je to jasná volba. Moje srdeční záležitost. Postavy co mám nejradši:Gilmorky,Parise,Luke,Emilii,paní Kim ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni